Ako na pekné nohy?

Ako na pekné nohy?

Leto sa pomaličky blíži, no i jar nás už pár krát prekvapila vysokými teplotami. Počas takýchto dní zisťujeme, že oveľa príjemnejšie by sme sa cítili v kraťasoch alebo v sukni. 

Ako teda vyzerať čo naj a čo môžeš spraviť preto, aby naše nohy boli pripravené vystaviť sa na obdiv? Vyskúšaj tieto jednoduché tipy na krásne nohy a zažiar ako bohyňa!

1. Depilácia

Je veľa možností ako mať krásne hladké nohy :

  • Depilačný strojček - v pohodlí domova. Pokiaľ si chĺpky na nohách depiluješ pravidelne, dovolím si tvrdiť, že je to bezbolestná metóda. Nové chĺpky vyrastajú postupne, nie sú také tvrdé a tmavé, výsledný efekt trvá cca 2 týždne (počet dní medzi jednotlivými depiláciami je ale individuálny, niekomu rastú chĺpky rýchlejšie, inému pomalšie). Rada: depilácia je vhodnejšia večer, po kúpaní, na záver je vhodné použiť nejaký prípravok na upokojenie pokožky, napr. ružovú vodu

  • Depilácia voskom - v kozmetickom salóne prácu spravia za nás. Efekt je taktiež dlhodobejší 

  • Žiletka – rýchle, jednoduché, bezbolestné, no nové chĺpky rastú rýchlo a sú tvrdé

  • Trvalé odstránenie chĺpkov – laserom, treba viac sedení

Biele nohy, krásna sukňa, dokonca i krásne nohy, len sú akési moc biele? Žiadne starosti, aj tomu sa dá pomôcť. Trochu slniečka, samoopaľovací krém (pozor na to, aby bol kvalitný a nezanechával fľaky), podľa vlastného zváženia solárium.

2. Žilky

Trápia ťa drobné žilky, tzv. metličky? Treba sa obrátiť na lekára a po konzultáciu vybrať, či je pre nás vhodnejšie ich odstránenie laserom alebo sklerotizáciu. Samozrejme, pokiaľ sme presvedčené o tom, že ich chceme odstrániť. Zákrok sa robí vždy v zimnom období.

Zaujme ťa: Ako na jemné a hebké ruky? Vyskúšaj tieto tipy!

ako mať hladké nohy

Zdroj: Shutterstock®

3. Spevnenie svalstva nôh

Drepy, drepy a ešte raz drepy. A bicykel. Plus môžeš pridať zopár jednoduchých cvikov, ktoré ti nezaberú veľa času. Postav sa za stoličku tak, aby si sa rukami mohla chytiť opierky. Pravú nohu vykopávaš zľava doprava do pravého uhlu so zemou. V rovnakom postoji si môžeš precvičiť i lýtka. Stačí sa striedavo postaviť na celé šľapy a na špičky. Ľahni si na pravý bok, hlavu si podopri pravou rukou, ľavú ruku pred seba kvôli stabilite. Dvíhaj nohu hore, dole, nedotýkaj sa zeme. Opakuj niekoľkokrát za sebou. Potom nohy vystriedaj. 

4. Pedikúra

Na záver nesmie určite chýbať kvalitná pedikúra. Nepekné nechty a tvrdé päty na nohách, to by veru nebolo to pravé orechové. Je to vizitka každej ženy a nech máš nohy akokoľvek pekné, určite nezabudni aj na tento krok. Pretože pekná pokožka na chodidlách, upravené nechty, správne zvolený lak (veľmi in je napr. francúzska manikúra alebo sýto červená) a ak je takáto nôžka zaobutá v krásnych sandálkach, no nie je čo dodať...

Musíš vidieť: Ako ušetriť na kozmetike? Dá sa to takto ľahko!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Jana Komadová 08.08.13 17:29

karma
100.00

skúšala som podla videa cvičiť náročné ked to pozeráte zda sa to jednoduché

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 30.10.14 16:09

MR
karma
-1.00

rady nad zlato :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní