Tancom k štíhlej postave

Tancom k štíhlej postave

Tanec je výborný spôsob ako veľmi príjemne spaľovať energiu. Práve preto je teraz jedným z najpopulárnejších spôsobov, ako tráviť voľný čas a zároveň strácať kilá. A naozaj si aj máme z čoho vyberať - brušný tanec, zumba, dancehall, balet, salsa, výrazový tanec, spoločenské tance alebo aj tanec pri tyči a mnoho mnoho ďalších.

Naviac tanečné pohyby patria k aktivitám s vyšším aerobným efektom, čo znamená, že tepová frekvencia sa zvyšuje, a tak sa vieme lepšie zbavovať našich nechcených tukových zásob. Telo pri ňom nie je nadmerne zaťažené, a tak spája príjemné s užitočným. Pri tanci spotrebujeme nadpriemerné množstvo energie. Za hodinu šantenia sa dá spáliť od 1 500 do 2 770 kilojoulov.

Aký tanec si vybrať?

Je to len na každej z nás. Tu je pár možností pre inšpiráciu. Tak možno práve jedna z nich bude tá pravá.

Zumba - ide o kombináciu posilňovacích cvikov a tanečných krokov s doprovodom latinsko-americkej hudby. Kombinujú sa tanečné prvky z rýchlych a vášnivých tancov ako je salsa, merenque, samba, mambo, falmenco alebo tango. Spájajú sa s posilňovacími cvikmi do zostáv, ktoré sa v kratších alebo pomalších intervaloch opakujú. Je to veľmi zábavné, ale zároveň aj poriadne náročné, nakoľko inštruktori z Vás vedia dostať úplné maximum svojím elánom.

Brušný tanec - pomáha so zlepšením fyzickej kondície a rovnako posilňuje svaly - hlavne sedacie, svaly na nohách,rukách a celý chrbát. Tým sa práve, pri pravidelnom tancovaní, zlepšuje celkové držanie tela. Panva sa zrovná a vypne sa hrudník, čím sa aj opticky zväčší poprsie. Pri tomto tanci si začneme viac uvedomovať našu ženskosť, takže nám pomôže aj s naším sebavedomím. A naviac, Váš partner sa určite bude zaujímať o novinky, ktoré sa na lekciách naučíte :)

ako schudnúť

Zdroj: Shutterstock®

Dancehall - je nový party tanec a totálny hit! Vznikol na Jamaice, ktorá je symbolom slnka, pohody, relaxu a prázdnin, v ktorejkoľvek ročnej dobe. Aj tu je základom hudba - dancehall vychádza z reggae, ale je rýchlejší a využíva tvrdšie beaty. A ako vyzerá samotný tanec? Absolútne sexy! Jeho základom sú izolované pohyby panvy a bokov a techniky nazývanej afroshake.

Flirt dance - inak aj tanec pri tyči - je fantastický spôsob cvičenia vhodný pre všetky ženy, ktoré túžia po perfektnej postave a chcú si pri tom užiť aj kopec zábavy. Ide o cvičenie - kombináciu tanca a gymnastiky na zvislej vertikálnej tyči, vďaka ktorému si zlepšíte flexibilitu, koordináciu, posilníte svalstvo celého tela, zdvihnete svoje sebavedomie a objavíte sexi stránku Vášho JA. Toto cvičenie však nie je len o drine, ale aj o uvoľnení a zábave. Je plné krásy a sexuálnosti.

Tak a už si len vybrať a huráááá do tanca :)

Pozri aj: Chystáš sa cvičiť? Odhaľ mýty o fitness, na ktoré musíš zabudnúť!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Miriama Džupinková 03.11.12 16:18

MD
karma
-1.00

Keď vám môžem odporúčiť tanec pri ktorom sa naozaj zapotíte tak sú to ľudové tance. Ja osobne som dlhé roky športovala - hrávala som aktívne volejbal. Ale keď som sa dostala do folklorneho súboru, tak moja kondička riadne dostala zabrať. Veď si skúste zatancovať aspoň jedno dlhé kolo čardášu - vypustite dušu :) Tento tanec som si zamilovala a neviem si ho vynachváliť. Ale už je jedno pre aký typ tancu sa rozhodnete, rozhodne sa dievčence hýbte, pretože tanec nám vyplavuje do tela endorfíny a preto budeme nielen krásne zničené, pevné, vypracované ale aj dokonale šťastné. Takže šup pustiť si nejaké pesničky a zatriasť zadkami :)(upjs.student21@gmail.com)Miriama Dž

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní