Karin Majtánová: Aj mne zostali šrámy na duši, ale kto ich nemá?

Karin Majtánová: Aj mne zostali šrámy na duši, ale kto ich nemá?

Vyzeralo to, že je dieťaťom šťasteny – zo stredoškolských lavíc mierila na svetové modelingové móla, vzápätí bola vyhlásená za najkrajšiu z najkrajších Sloveniek a získala titul Miss a potom akoby to bolo presne naopak. Musela zvládať jednu ťažkú situáciu za druhou. „Našťastie, som pomerne skoro pochopila, že keď mi boli dané problémy, niekde vo mne je daná aj sila s nimi bojovať,“ prezrádza moderátorka Karin Majtánová.

Odporúčame: Lenka Vavrinčíková: Kariéra nie je niečo, čo by mi bránilo otehotnieť

Majtánová

Zdroj: Shutterstock®

Nedávno som narazila na internete na archívne foto z Vašej korunovácie za Miss a priznávam, že mi napadlo, že dnes ste krajšia.

(Úsmev) Viete, že som to počula už viackrát? Myslím, že keď sa človek otvorí láske, tak to na ňom vidieť.

Takže ste dôkaz, že keď sme milované, je to na nás vidieť. U Vás však zároveň platí, že to dobré prišlo až do tretice. A dovtedy ste si v živote preskákali naozaj všetko možné – od vzťahu s mužom, o ktorom sa neskôr ukázalo, že patril k podsvetiu, cez narodenie dcéry so zdravotnými problémami až po to, že ste zostali po nevydarenom manželstve sama na dve deti. Koľké by sa po tom všetkom jednoducho opustili a kašľali na seba. O to viac, keď nemajú byť pre koho pekné. Vy nie?

Ani náhodou. Dobre predsa musím vyzerať v prvom rade sama pre seba. Musím byť sama so sebou spokojná a musím sa mať sama rada. Keď je ešte niekto iný, kto to cíti rovnako, to je len bonus navyše. Ak nebudem spokojná ja, nedokáže to totiž zabezpečiť lichôtkami nijaký chlap.

Pozri aj: Barbora Švidraňová - tehotenstvo bez partnera: Bolo to ťažšie, ako som čakala

moderátorka RTVS

Zdroj: Shutterstock®

Problémy nás nesmú zlomiť

Ale to chce poriadnu silu. Mnohé by totiž problémy skôr zlomili...

Aj mne zostali šrámy na duši, ale kto ich nemá? Život ma skúšal a každá tá skúsenosť ma ovplyvnila, ale skôr v dobrom. Nezostala som ani zatrpknutá, ani zlá, ani zamračená a závistlivá, že druhí nemali toľko problémov ako ja. Naopak, život ma naučil byť pokornou a všetko si vážiť. Takže, keď dnes počujem, že vyzerám lepšie, ako keď som sa stala Miss, myslím, že je to tým, že ľudia vidia práve to, čo zostalo vnútri.

Nie sú tam však aj nezodpovedané otázky – prečo?

Myslím, že Boh jednoducho tých, ktorých má rád, skúša. A toto boli moje skúšky. Neviem, či som obstála, ale verím, že práve podľa toho ma životom vedie ďalej.

Keďže Vám do cesty priviedol dnešné šťastie, tak celkom určite áno... Aj keď nebolo po sklamaniach ťažké uveriť, že tentokrát to bude iné, že tento vzťah už nebude sklamaním? Čím Vás Peter presvedčil?

Tým, že ma berie takú, aká som. Nesnaží sa ma pretvárať a nenúti sa pretvarovať. Koniec-koncov, keď sme sa zoznámili, veľmi skoro sme začali spolu aj bývať. A ja som si uvedomila, že to beriem ako absolútnu samozrejmosť, pretože keď predtým prišiel dvakrát na kávu a odišiel, bola som ako bez rúk a bez nôh. Takže to, že na ďalší krát už zostal, mi prišlo úplne prirodzené. Mám totiž pocit, akoby sme boli puzzle, ktoré do seba absolútne zapadnú.

A nielen Vy, ale aj ľudia, ktorí Vás spolu vidia...

Presne tak. Dokonca aj úplne neznámi. Pred časom sme sa napríklad na jednej dovolenke zoznámili s mladých českým párom a pýtali sa nás, koľko rokov sme spolu, lebo pôsobíme ako dokonalo zohratí. Tak sme ich nechali hádať a tipovali nás na dvadsaťpäť rokov. Aj to bolo pre mňa také potvrdenie, že s Petrom je to naozaj to pravé orechové.

Bude sa ti páčiť: Dominika Grecová: Vyspovedali sme úradujúcu Miss Slovensko 2018

Majtánová RTVS

Zdroj: Shutterstock®

Až také, že ste pripravená vstúpiť druhýkrát do tej istej rieky a vydať sa?

Áno. Cítim to, čo som ešte nikdy necítila. Ponáhľam sa za ním domov, teším sa, že si ku mne ľahne, že sa pritúli. A prvýkrát v živote cítim, že s týmto mužom sa chcem postaviť pred oltár.

Mimochodom, aj toto je iné. Vydatá ste už síce boli, ale nesobášili ste sa v kostole...

To je pravda. Zhodou okolností sme sa o tom nedávno rozprávali v maskérni a maskérka sa ma vtedy zrazu spýtala, prečo som predtým nemala obrad v kostole. Veď som sa vydávala prvýkrát, rovnako ako môj bývalý muž... A vtedy akoby mi to došlo – prečo vlastne nie? Uvedomila som si, že to, že chcem niekomu sľúbiť lásku až do konca života, cítim až teraz pri Peťovi.

Problém je, že on už pred oltárom raz stál, takže požiadal o anulovanie predchádzajúceho manželstva. Neodrádza Vás to čakanie?

Určite nie. Musíme byť skrátka trpezliví.

Foto: archív Karin Majtánovej

Pozri aj: Dizajnérka Andrea Pojezdálová vytvára kúsky, do ktorých sa zamiluješ!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Alžbeta Stanková 07.09.18 19:24

AS
karma
108.00

prajem Karin veľa šťastia

  • 0
Odpovedať

Darina Božiková 10.09.18 14:02

DB
karma
114.00

želám jej veľa šťastia,určite si ho zaslúži po boku muža,ktorého miluje.

  • 0
Odpovedať

Martina Varhaníková 21.09.18 11:52

karma
110.00

Pamätám si Karin, keď bola hospitalizovaná s dieťaťom na ortopédii a videla mamičky s deťmi s rovnakým postihnutím. Problémy riešime všetci veru, len oblastami sa líšia. Vyberáme si role do života, aby sme niečo hlbšie pochopili a nič sa nám nedeje len tak. Silou duše a vierou to však zvládneme, vždy máme cestu a aj Karin ju našla a nevzdávala sa. Prajem všetko dobre.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 24.09.18 20:12

JK
karma
100.00

Rada som si prečítala rozhovor rada pozerám dámsky klub keď moderuje

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní