Ruské Maledivy (maldives-nsk) hit instagramerov je v skutočnosti toxické jazero

Ruské Maledivy (maldives-nsk) hit instagramerov je v skutočnosti toxické jazero

Pre nádhernú instagramovú fotku sú v dnešnej dobe ľudia ochotní spraviť pravdepodobne čokoľvek. Veď čím je fotka krajšia, plná farieb a dych vyrážajúcich miest, tým viac srdiečok dozaista pozbiera. A dokonale upravené a farebne zladené instagramové účty s bezchybnými fotografiami pritiahnú aj viac sledovateľov.

A to je predsa to, po čom mnohí túžia, no nie? Jedno prekrásne miesto, ako stvorené na vyhotovenie jednoducho perfektnej snímky, bolo objavené aj na ruskej Sibíri. Je ním jazero tej najkrajšej tyrkysovej farby, akú ste pravdepodobne kedy videli. Známe je pod prezývkou novosibírske Maldivy. Asi sa nenájde nik, kto by v takomto jedinečnom prostredí nechcel stráviť aspoň nejakú tú chvíľu. A toto krásne jazero s radosťou v poslednej dobe navštevuje čoraz viac instagramerov, ktorí sa vydávajú na lov dokonalej fotografie. Je v tom však jeden háčik! Aký?

Riskovať len pre krásnu fotku?

Áno, toto miesto je skutočne krásne a pri pohľade naň by si nejedna z nás okamžite išla pobaliť kufre a kúpiť letenky. Ako sme však spomínali, je tu ešte taká drobnosť, ktorá vám pravdepodobne trochu zmení názor na túto nádheru. Tyrkysové sibírske jazierko je totiž v skutočnosti len nádržou na odpad z uhoľnej elektrárne a jeho krásna farba nie je známkou priezračnej čistoty, ale prítomnosti oxidov kovov a iných splodín. Návštevníci sú dokonca upozorňovaní na to, že zdržiavanie sa v blízkosti vody nie je veľmi vhodné a už vôbec sa nedá hovoriť o kúpaní, ktoré by mohlo vyvolať silné alergické reakcie. Táto skutočnosť však ani prinajmenšom neprekáža instagramovým hviezdam, ktoré sú pre krásnu fotku ochotné ísť aj za hranice triezveho myslenia a bez problémov si v toxickej vode dokonca aj zapózujú. Údajne im takáto snímka stojí aj za pár dní svrbenia pokožky. Tak čo, ešte stále si túžite pobaliť kufre a odletieť na dovolenku k tomuto sibírskemu jazierku?

1 z 15
View this post on Instagram

(@maldives_nsk) on

- Anketa

UROBILA BY SI NIEČO TAKÉHO KVÔLI ORIGINÁLNEJ FOTKE NA INSTAGRAM?

Odpovedalo 81 ľudí  

Nie. V žiadnom prípade.
83%
Nooo... možno by som to skúsila.
4%
Jasné, neváhala by som ani chvíľu.
14%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Ľubica Šťastná 13.07.19 06:51

ĽŠ
karma
100.00

Toto miesto je skutočne krásne, no určite by som neriskovala!

  • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 13.07.19 09:55

DB
karma
117.00

Neskutočné...toto je možné asi iba v Rusku, ale aj inde by sa našli podobní frajeri :-)

  • 0
Odpovedať

Karolina Zvolenská 13.07.19 16:59

KZ
karma
-1.00

Prosím, pani redaktorku o zdroj, odkiaľ má túto informáciu. Hľadala som takéto niečo v Rusku na Sibíri, nič podobné v zmysle opísaného som nenašla. Ďakujem za odpoveď.

  • 2
Odpovedať

Marian Cermak 14.07.19 04:45

MC
karma
-1.00

  • 3
Odpovedať

Marian Cermak 14.07.19 04:47

MC
karma
-1.00

  • 3
Odpovedať

Marian Cermak 14.07.19 04:47

MC
karma
-1.00

  • 3
Odpovedať

Jana Komadová 14.07.19 14:48

JK
karma
100.00

Krásne miesto wau

  • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 14.07.19 16:30

MM
karma
100.00

nerozumiem dnešnému trendu fotiť všetko a všade

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní