To som nebol ja! Alebo prečo nenechať deti bez dozoru?

To som nebol ja! Alebo prečo nenechať deti bez dozoru?
  • 06.10.2019
  • Michaela Kožáková

Deti sú tými najkrajšími, najnevinnejšími, najúprimnejšími stvoreniami na svete. Ich zvedavosť, túžba spoznávať a zachraňovať svet, nadšenie, keď sa niečo nové naučia a nekonečné otázky nás dokážu veľakrát prekvapiť a dojať. Nikdy nás neprestanú baviť ich postrehy a pohľad na svet. Dokážu rozžiariť aj ten najpochmúrnejší deň svojím štrbavým úsmevom a láskavým pohladením. Sú zmyslom nášho života, potešením a radosťou, našou pýchou. Každé jedno dieťa je jedinečné a talentované v rôznych smeroch.

Niekedy sa však aj za tými najrozkošnejšími tváričkami a veľkými modrými očami skrýva malý huncút. Pravdepodobne to poznáte viacerí. Stačí sa na minútu otočiť, vybehnúť so smeťami, prevrátiť čiernohorský rezeň na panvici a už... No veď sa pozrite sami.

Podozrivé ticho v detskej izbe

Vraví sa, že keď sa chcete dozvedieť veľké veci, treba sa spýtať malých detí. Tí, ktorí deti máte, veľmi dobre viete, o čom hovorím. Tieto naše zlatíčka sú veľmi vynaliezavé. Aj keď sa tvária, že sme im úplne ukradnutí, všetko počujú, všetko vedia a radi sa s tým podelia s pani učiteľkou v škôlke alebo so susedou zo štvrtého a niekedy sú aj prefíkané ako taká chlpatá líštička. Verte mi, aj tie vaše.

Na druhej strane sú deti veľmi neobratné, vopchajú sa naozaj všade, zachytia sa a skryjú aj do tých najmenších otvorov, strčia do úst všetko, čo im príde pod ruku. Nerozumejú, načo je lepidlo a farba, nevedia, koľko stojí namaľovanie steny, používajú mladších súrodencov ako pokusných králikov, milujú záchodové misy, nožnice a holiace strojčeky, rúže, múku a penu na holenie. 

Pozor, milí rodičia, na podozrivé ticho v detskej izbe alebo zvláštne zvuky. Sladkosti, farbičky, stierky, kečup, vajcia, čierny tuš radšej skryte na bezpečné miesto, ak nemáte vaše deti na dohľad. A pozor aj na domácich miláčikov, lebo deti vedia byť naozaj malými a kreatívnymi príšerkami.

Pobavte sa na niekoľkých detských umelcoch dole v galérii pod článkom a podeľte sa s nami s vašimi vtipnými skúsenosťami. 

Neprehliadni: Ospalé deti sú dôkazom toho, že spať sa dá kdekoľvek a kedykoľvek!

1 z 16

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 06.10.19 08:03

ĽŠ
karma
100.00

Deti vedia byť naozaj malými a kreatívnymi "príšerkami", je preto lepšie ich nechať bez dozoru.

  • 0
Odpovedať

Darina Božiková 06.10.19 14:50

DB
karma
114.00

keď sú to nie sú naše deti,tak to pobaví a schuti sa zasmejeme

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 06.10.19 15:18

MM
karma
100.00

v danom momente je to katastrofa, ale dobre sa potom na to s úsmevom spomína

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní