Byť krásna neznamená byť modelka!

Byť krásna neznamená byť modelka!

  • Zdieľaj:
 • 0

Krása je relatívny pojem, ktorý sa preferuje iba ako vonkajšia schránka človeka. No málokto si uvedomuje, že krása vyžaruje z vnútra osobnosti! Krása nie je to, čo vidíme ale to, ako vnímame človeka. Preto prekonajme svoje nedostatky. Krása vekom pominie, ale to, čo máme vnútri, čo je v nás, prečo nás majú ľudia radi, to nám ostane navždy, to nepominie.

Vplyvom médií, reklamy a filmu sa stala krása tela vplyvnou kategóriou, rozdeľujúca ženy podľa zovňajšku, veku, zmien, váhy, výšky, atď.. Najhoršie je, že estetická úloha a estetická dokonalosť, o ktorú sa snažíme, zasahuje v niektorých prípadoch až do telesného zdravia a stavia nás pred psychické choroby z chudnutia či prejedania sa. Psychická vyrovnanosť je základom krásy. Každá z nás je krásna! Nemusíme mať ideálne miery, ideálnu postavu, dokonalé pery, oči, ruky, nohy, atď.. Jednoducho povedané: nemusíme byť „modelkou“, ale ostaňme človekom a budeme modelkou na predvádzacom móle zvanom život, kde je tisíce divákov, ktorí sa nielen pozerajú ale nás aj spoznávajú.

Podľa Wolfovej: „mýtus krásy v skutočnosti predpisuje správanie, nie vzhľad“.

Image nieje len to, ako nás posudzujú druhí, ale i ako sa vidíme sami. Čo robia ľudia pre to, aby dosiahli krásu v súčasnosti? Niektorí takmer hocičo, iní preferujú prirodzenosť človeka. Dnes je už takmer prirodzené, keď si ľudia dávajú vylepšovať svoje telá rôznymi plastickými operáciami. V niektorých prípadoch to môže dôjsť až k tomu, že „nový“ človek je na nerozoznanie od svojho pôvodného výzoru - stratí svoje „JA“.

ako byť sexi

Zdroj: Shutterstock®

Usmievajte sa!

Úsmev je dar, ktorý priťahuje pozornosť a prezradí našu náladu a naše pocity. V dnešnej dobe sme všetci uponáhľaní a máme čoraz menej dôvodov na úsmev. Skúste sa niekedy prejsť po ulici, myslieť na pekné veci, ktoré ste zažili a navodiť si tak dobrú náladu. Oči okoloidúcich sa budú sústrediť iba na vás a navyše vyčarujete tento úsmev aj im. Výskumy potvrdzujú, že usmiatí ľudia sú najkrajší. Usmiaté tváre sú sympatickejšie, krajšie a prístupnejšie. Úsmev teda hovorí za vás: „nehryziem“. Chcete sa teda páčiť? Usmejte sa!

Neprehliadni: Byť krásna - 10 tipov ako na to ľahko a zadarmo


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Už 5 rokov si Slováci môžu vychutnávať jedinečný kávový zážitok v kaviarňach Starbucks
Voľný čas

Už 5 rokov si Slováci môžu vychutnávať jedinečný kávový zážitok v kaviarňach Starbucks

 • 2
 • 31.05.2021
Čítanie reči tela je ako vedecká či detektívna práca. Viac o tom povie zaujímavá prednáška
Voľný čas

Čítanie reči tela je ako vedecká či detektívna práca. Viac o tom povie zaujímavá prednáška

 • 0
 • 14.04.2021
Fantastické krémy na zdobenie muffinov
Inšpirácie

Fantastické krémy na zdobenie muffinov

 • 5
 • 28.06.2021
TOPlist