Čo si (ne)obliecť na promócie?

Čo si (ne)obliecť na promócie?
  • 21.07.2016
  • Marcela Špalková

Nedávno som bola pozvaná na milú udalosť – promócie. Netušila som, že mi jedna formálna udalosť dokáže toľkokrát vyraziť dych. Keď som videla, akých hrubých chýb sa niektorí absolventi pri zvolení outfitu dopustili, povedala som si, že o tom napíšem.

Zrejme už obdobie promócii skončilo. No myslím, že po tom, čo som niekoľkokrát neverila vlastným očiam, bude stále dosť ľudí, ktorý môžu urobiť prešľap pri zvolení outfitu na akúkoľvek formálnu udalosť. Nemusí isť len o promócie. Neučte sa z vlastných chýb. Poučte sa z cudzích. Píšem o nich.

1. Oblečenie na promócie

TUTU sukňa s tielkom mi nevhodnosťou najviac vyrazila dych. Kombinácia bledé šaty z priesvitného materiálu a pod tým tmavá bielizeň nepatrí do bežného šatníka, nieto ešte na promócie. Rovnako tam nepatria krátke obtiahnuté šaty. Je to formálna a konzervatívna udalosť. Keď sa už na ňu rozhodnete ísť, jej rázu odporúčam prispôsobiť outfit.

Čo na seba?

Najvhodnejším outfitom na promócie sú šaty s dĺžkou po kolená, maximálne mierne nad kolená. Nie obtiahnuté pod zadok, ako som na niektorých absolventkách videla. Čím jednoduchšie, tým lepšie. Divokými vzormi, aplikáciami, trblietkami v tomto prípade šetrite. Oveľa vhodnejšie sú decentné farby – tmavšie odtiene modrej, šedá, čierna, tmavšie odtiene fialovej, krémová, staroružová, bordová... Vyhnite priesvitným materiálom.

Odporúčame tiež:  Prečo si v lete vychutnať morskú soľ?

Čo si (ne)obliecť na promócie?

Zdroj: Shutterstock®

2. Topánky na promóciu

Obuť si baleríny, lodičky s 15 cm podpätkom a kristusky na promócie je nevhodné.

Čo si obuť?

Rázu formálnej udalosti najlepšie prispôsobíte obuv, ak zvolíte uzavreté lodičky s decentným podpätkom 2-6 cm. Aj pri lodičkách sa držte strohejších farieb. Ak máte šaty v tmavších odtieňoch pokojne zvoľte čierne. Ak ste sa rozhodli pre staroružovú, či krémovú odporúčam béžové lodičky.

Odporúčame tiež:  Parádiť sa prináša výhody! Spoznajte ich

Čo si (ne)obliecť na promócie?

Zdroj: Shutterstock®

3. Ostatné módne prehrešky na promócii

Aj keď je neviem ako horúce leto, na formálnu udalosť patria matné pančuškové silonky vo vhodnom odtieni. Čo sa týka doplnkov, neodporúčam žiadne výstrednosti. Vsaďte kartu na decentnosť a strohosť od šiat, cez topánky, kabelku, zvršok až po doplnky.

Odporúčame tiež:  3 hlavné pracovné nástroje Štýl Mejkerky

Čo si (ne)obliecť na promócie?

Zdroj: Shutterstock®

Vždy, keď sa rozhodnete prijať pozvanie na formálnu udalosť, prispôsobte tomu outfit. Ak si nebudete istí, poraďte sa. Veď nikto učený z neba nespadol. Radšej sa poradiť, ako si uškodiť nevhodne zvoleným oblečením. 

Odporúčame tiež:  3 jednoduché tipy o strihoch, vďaka ktorým vyniknete


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Mária Zámečníková 21.07.16 18:56

MZ
karma
-1.00

Dnes sa to už tak slávnostne neberie, ako kedysi :).. Ja som mala síce slávnostnejšie šaty, no dala som k nim sandále.. Boli na opätku a vyzerali krajšie ako lodičky :)... Iné spolužiačky mali aj kratučké šaty a letné sandále... ako sa hovorí, pohoda-jahoda :)

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 22.07.16 16:52

SK
karma
114.00

asi každý sa snaží obliecť na promócie co najlepšie a najvkusnejšie

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 24.07.16 19:50

MM
karma
100.00

dnes to už naozaj málokto berie slávnostne ako kedysi, môžem posúdiť, keďže už veľa pamätám...

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 06.09.16 18:54

JK
karma
100.00

Skvelá inšpirácia len škoda že elegancia sa akosi vytráca z takýchto slávnostných okamihov

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní