Ako naplánovať perfektnú svadobnú cestu? Drž sa týchto rád!

Ako naplánovať perfektnú svadobnú cestu? Drž sa týchto rád!

Svadba je krásna a taktiež aj nezabudnuteľná udalosť. Budúci manželia vedia, že za svadobným dňom stojí veľa námahy, stresov, príprav a organizácie. Mnoho mladomanželov si túži po svadbe a jej prípravách oddýchnuť v podobe svadobnej cesty. Ako však naplánovať svadobnú cestu tak, aby boli spokojné obe strany a mali na cestu len tie najpríjemnejšie spomienky? Radi vám v zopár dôležitých bodoch poradíme nižšie!

1. Svadobnú cestu plánujte spolu

Už onedlho budete tvoriť jeden celok. Dôležité je plánovať svadobnú cestu spolu, preto partnera pri výbere destinácie rozhodne nevynechajte. Zväčša platí, že dvaja ľudia môžu mať dva odlišné názory. Spokojnosť musí byť však na oboch stranách. Tú môžete dosiahnuť napríklad kompromisom. Partner môže vybrať destináciu, vy sa môžete zamerať na ubytovanie a dostupné služby. Najdôležitejšie predsa je, že budete spolu.

Pozri aj: Ako upokojiť dieťa? Na rozblázneného či rozčúleného drobca skús toto

plány na svadobnú cestu

Zdroj: Shutterstock®

2. Rozpočet hrá dôležitú úlohu

Financie hrajú pri výbere svadobnej cesty dôležitú úlohu. Vašu cestu je najideálnejšie plánovať už niekoľko mesiacov vopred. Mnoho cestovných kancelárií ponúka najvýhodnejšie zájazdy práve pár mesiacov pred letnou sezónou, a preto môžete v tomto období i trochu ušetriť. Kancelárie navyše dokážu ušiť vašu dovolenku na mieru podľa vašich požiadaviek a dostupných financií. 

príprava svadobnej cesty

Zdroj: Shutterstock®

3. Dôležitý je aj program

Cestovné kancelárie ponúkajú mnoho destinácií po celom svete. Je len na vás, ktorú z nich si vyberiete. Svadobnú cestu predsa nemusíte stráviť iba ležaním na pláži či v hotelovom komplexe. Svadobná cesta je taktiež o zážitku s milovanou osobou a nezabudnuteľných spomienkach. Spolu s partnerom si preto premyslite, čo by ste v danej destinácii chceli navštíviť, poprípade je vhodné si i zistiť, akým spôsobom je možné sa na miesta dopraviť. 

Odporúčame: Zavinovačky pre bábätká: Aké sú ich najväčšie výhody a nevýhody?

najkrajšia svadobná cesta

Zdroj: Shutterstock®

4. Vybavte si potrebné doklady

Nič nie je nepríjemnejšie, ako keď vašu cestu pokazia nevybavené doklady, víza či napríklad poistenie. Preto nič nenechajte na náhodu. Pred odchodom na vašu vysnívanú cestu si potrebné potvrdenia vopred dôkladne skontrolujte a overte ich platnosť. Predídete tak nechceným problémom. 

plánovanie svadobnej cesty

Zdroj: Shutterstock®

5. Hlavne buďte pozitívne naladení

Idete predsa so svojou polovičkou stráviť tie najkrajšie medové týždne, na ktoré chcete spomínať po celý život. Dobrá nálada je preto priam povinnosťou. Fotoaparát zase nutnosťou, ktorý vám vaše spomienky zanechá na papieri, možno i pre vaše budúce generácie.

Pozri aj: Starostlivosť o pokožku dojčaťa: Potrebujú vôbec bábätká kozmetiku?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Alena Cabakova 05.05.14 21:36

karma
86.00

Už sa teším kedy sa na ňu vypravíme :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 01.01.21 10:06

KS
karma
133.00

Určite si so snúbencom doprajeme po svadbe aj svadobnú cestu :-) Ešte sme nikdy neleteli lietadlom, takže určite niekam letecky a hlavne ďaleko :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní