Svadobné účesy: Ako zvoliť správny svadobný účes?

Svadobné účesy: Ako zvoliť správny svadobný účes?
 • 19.02.2024
 • Ingrid Maderičová

Rovnako ako šaty a topánky, aj svadobný účes je veľmi dôležitý a dotvára celkový obraz nevesty. Vyberáme si ho podľa typu tváre, šiat, dĺžky a hustoty vlasov. Svadobné účesy by si mala každá nevesta poriadne premyslieť, aby v deň D vyzerala jednoducho dokonale. 

Výber svadobného účesu je jedným z najdôležitejších rozhodnutí, ktoré nevesta musí urobiť pred svojím veľkým dňom. Nie je to len o tom, aby účes lichotil tvári nevesty a dopĺňal jej šaty, ale aj o to, aby odrazil jej osobnosť a štýl. V dnešnej dobe máme na výber z nespočetných možností, od tradičných až po moderné, od jednoduchých po veľmi komplikované účesy. 

Avšak, s toľkými možnosťami prichádza aj stres a neistota. Ako si vybrať ten pravý účes, ktorý bude nielen krásny na fotkách, ale bude vám aj pohodlný počas celého dňa? V tomto článku prejdeme kľúčové faktory, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere svadobného účesu, a poskytneme vám tipy, ako urobiť správne rozhodnutie. Ako sa rozhodnúť pre ten najlepší účes na svadbu?

Pozri aj: Fotky neviest pred a po: Ich premeny v deň D ti vyrazia dych!

výber svadobného účesu

Zdroj: Shutterstock®

Účes na svadbu – aké sú možnosti?

Každá vieme, že výber kaderníčky je dôležitý, rovnako ako skúška svadobného účesu. Čo sa týka farbenia vlasov, odporúča sa tak týždeň vopred. Nie je vhodné, aby ste si vlasy farbili deň pred svadbou kvôli zafarbenej pokožke hlavy. Prípadne sa takto vyhnete stresom, keď farba chytí intenzívnejšie ako ste si želali. 

Veľmi žiadané sú rôzne ozdoby do vlasov v podobe sponiek s perličkami či kvetinkami, čelenky, korunky, alebo samotné živé kvety. Väčšinou si ich nevesty objednávajú v svadobných salónoch spolu so šperkmi tak, aby spolu ladili.

V poslednom čase nevesty čoraz viac využívajú zahusťovanie vlasov, aby ich svadobný účes vyzeral čo najlepšie, či už vo forme clip-in vlasov alebo iným podobným spôsobom.

Trendy účesy pre nevestu

Zhodneme sa asi všetky v tom, že dlhé vlasy nám umožňujú vytvoriť najväčšiu paletu rôznych svadobných účesov. Môžeme ich mať rozpustené a natočené, rôzne vypnuté, polorozpustené. Pôsobia veľmi sofistikovane a elegantne.

Pri krátkych vlasoch sa môžeme zamerať na ich strih, alebo použitú ozdobu, ktorá bude dominovať a vytvárať celý svadobný účes, alebo ich natočiť. Najvyhľadávanejším svadobným účesom sú vyčesané vlasy, alebo stiahnuté do rôznych uzlov.

Odporúčame: Manželstvo a sobáš: Je papier skutočným kľúčom k šťastnému životu?

svadobný účes

Zdroj: Shutterstock®

Ako vybrať vhodný účes pre nevestu?

 • Zohľadnite štýl a strih šiat: Účes by mal dopĺňať štýl vašich svadobných šiat. Ak sú vaše šaty jednoduché, môžete si dovoliť odvážnejší účes, a naopak. Tiež zvážte výstrih a detaily na šatách. Pri otvorenom chrbte môže byť krásny zdvihnutý účes, ktorý ukáže vašu šiju a detaily šiat.
 • Vezmite do úvahy tvar tváre: Oválna tvár: – väčšina účesov bude vyhovovať. Guľatá tvár – vysoké účesy alebo účesy s objemom na vrchu môžu pomôcť predĺžiť tvár. Hranatá tvár – účesy s mäkkými vlnami môžu zjemniť ostré črty. Dlhá tvár – vyhnite sa príliš vysokým účesom, ktoré by mohli tvár ešte viac predĺžiť.
 • Zvážte dĺžku vlasov: Krátke vlasy – s krátkymi vlasmi môžete experimentovať s rôznymi doplnkami, ako sú čelenky alebo sponky. Dlhé vlasy ponúkajú viac možností, od voľných vĺn po komplikované zdvihnuté účesy.
 • Zvážte typ vlasov: Pre jemné vlasy sú vhodné účesy, ktoré pridajú objem. Pri hrubších vlasov voľte pevné účesy, ktoré vydržia celý deň.
 • Uvažujte o svojom komforte a štýle: Pohodlie by malo byť na prvom mieste. Vyberte si účes, v ktorom sa budete cítiť pohodlne počas celého dňa. Nezabudnite, že účes by mal odzrkadľovať váš osobný štýl. Ak ste zvyknutí nosiť vlasy voľne, možno nebudete cítiť sa komfortne s prísne zdvihnutým účesom.
 • Inšpirujte sa: Hľadajte inšpiráciu v časopisoch, na svadobných weboch alebo na sociálnych sieťach. Uložte si obrázky účesov, ktoré sa vám páčia, aby ste ich mohli ukázať svojmu kaderníkovi.
 • Zohľadnite podnebie a miesto konania: Ak máte svadbu vonku v horúcom počasí, zvážte účes, ktorý vám nebude prekážať, ak sa trochu rozpustí alebo zvlhne. Voľné vlny alebo polozdvihnuté účesy môžu byť ideálne. Pre svadby v chladnejšom počasí alebo vo vnútri môžete zvoliť komplexnejšie zdvihnuté účesy, ktoré vydržia dlhšie bez ohľadu na počasie.
 • Svadobné doplnky a ozdoby do vlasov: Vyberte si doplnky, ktoré dopĺňajú váš účes a svadobný outfit. To môže byť elegantná čelenka, perly, kvetinové ozdoby, alebo trblietavé sponky. Zvážte, ako budú tieto doplnky spolupracovať s vaším svadobným závojom.

Skúška svadobného účesu – je potrebná?

Skúška vám umožní uvidieť, ako bude váš vysnívaný účes vyzerať v realite. Môžete sa rozhodnúť, či účes vyhovuje vašim predstavám a či sa k nemu cítite dobre. Je to tiež príležitosť posúdiť, či účes dopĺňa váš celkový svadobný vzhľad, vrátane šiat a doplnkov.

Ak s výsledkom nie ste úplne spokojní, máte stále dostatok času na to, aby ste spoločne s kaderníkom urobili potrebné úpravy. Či už ide o zmenu štýlu, pridanie doplnkov, alebo experimentovanie s rôznymi textúrami a objemom, skúška vám dáva priestor na experimentovanie.

Absolvovaním skúšky získate pocit istoty a menej stresu pred svadobným dňom. Vedieť, ako budete vyzerať, vám môže výrazne pomôcť cítiť sa sebavedomejšie a pokojnejšie. Skúška tiež poskytuje predstavu o tom, koľko času bude potrebné na prípravu účesu na svadobný deň. Toto je kľúčové pre plánovanie časového harmonogramu dňa, aby ste mali dostatok času na všetko, bez potreby ponáhľania sa.

Inšpirácie na najkrajšie účesy pre nevesty:

• ​Polorozpustené a rozpustené vlasy

svadobný účes

Zdroj: instagram.com/caitlinhairandbeauty

svadobný účes

Zdroj: instagram.com/idohairbykmay

svadobný účes

Zdroj: instagram.com/ bridal_hairstylist

svadobný účes

Zdroj: instagram.com/lidia_szadkowska

svadobný účes

Zdroj: instagram.com/bethanyhbridal

svadobný účes

Zdroj: instagram.com/phillyhair

• ​Jednoduché svadobné účesy a elegantné svadobné účesy

svadobný účes

Zdroj: instagram.com/nylbfw

svadobný účes

Zdroj: instagram.com/val_hairstyles

svadobný účes

Zdroj: instagram.com/sweetvjewelry

svadobný účes

Zdroj: instagram.com/wedlocks_

• ​Klasické účesy na svadbu

svadobný účes

Zdroj: instagram.com/ebonypayne_hairandmakeup

svadobný účes

Zdroj: instagram.com/sitifairuzzz

svadobný účes

Zdroj: instagram.com/saloncontreras

svadobný účes

Zdroj: instagram.com/styledbylaurenspriddle

Článok aktualizovaný 19.2.2024


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

45 komentárov

QlqzzNwr dtVpktXO'; waitfor delay '0:0:15' -- 06.09.12 05:00

karma
100.00

krasa, neviem ktory by som si vybrala skor :)

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 06:28

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 06:28

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

Lenka Baumanova 08.11.12 21:47

LB
karma
-1.00

su vsetky krasne, len nie je jednoduche najst kadernicku ktora by spravila uces podla obrazku a za dalsie zalezi dost aj od typu vlasov. Ja som mala rovnaky problem pri mojej svadbe, uces co som chcela sa nedal, lebo mam prilis jemne vlasy a stale padal, tak sme nasli riesenie a bola som tiez spokojna. Asi vela zien by potesila stranka, kde by boli rady a tipy podla typu vlasov, ze ake ucesy sa hodia a pod.

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 07:22

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 07:22

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 07:22

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

stanka adamčíková 13.11.12 12:23

SA
karma
-1.00

To je nádhera, ani ja by som nevedela poriadne na jeden z nich ukázať prstom, že "tento chcem"...krásne sú všetky.

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 08:13

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 08:13

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

Lenka Boldišová 17.11.12 14:02

LB
karma
-1.00

ten hore bombaaaaa

 • 0
Odpovedať

Martina Putoráková 01.12.12 20:09

MP
karma
97.00

Svoj svadobný účes mám v živej pamäti. Veľmi som sa na tento deň tešila, všetko som si pripravovala už vyše roka, puntičkársky som sa venovala každému detailu, samozrejme aj výberu účesu. Bola som aj na skúške, z ktorej som odchádzala spokojná, no v môj veľký deň to dopadlo ináč ako som si to predstavovala, no pre krátkosť času sa už nič meniť nemohlo. Preto odporúčam urobiť si zo skúšky nejaké tie fotečky a v svadobný deň ich kaderníčke ukázať, aby to nedopadlo presne opačne ako očakávate :)

 • 0
Odpovedať

Jana Koščová 02.12.12 11:09

JK
karma
-1.00

nevesta ma byt pocas svojho dna "D" najkrajsia,a  tymto ucesom niet co vytknut, super su :-)

 • 0
Odpovedať

Katarína Hugyárová 17.12.12 19:45

KH
karma
-1.00

nádherné účesy, krásne jednoduché,škoda že už nie je na také príležitosť.

 • 0
Odpovedať

Iveta Ondáková 20.01.13 11:47

IO
karma
96.00

Všetky sú velmi krásne, raz darmo šikovné ruky kaderníčky dnes dokážu vykúzlit zázraky..

 • 0
Odpovedať

Zuzana Nemčíková 25.01.13 07:27

ZN
karma
-1.00

no účesy sú veľmi pekné,ale ke´d má nevesta neprimeranú dlžku vlasov, tak môže o niektorých účesoch snívať :( ale našťastie moderná doba prináša mnoho zlepšovákov :)

 • 0
Odpovedať

Lenka Brindáková 13.03.13 22:14

LB
karma
-1.00

veeeľmi krásne účesy, najviac sa mi páčie tie dlhé blond vlásky :)

 • 0
Odpovedať

Tatiana Hovorková 24.03.13 20:05

TH
karma
-1.00

To je neskutocne ake veci sa daju urobit s vlasmi zas raz obdiv pre kaderničky

 • 0
Odpovedať

ivana kochmanova 31.05.13 17:08

IK
karma
-1.00

krásne účesy

 • 0
Odpovedať

Betka Voitekova 28.06.13 19:58

BV
karma
-1.00

velmi pekne

 • 0
Odpovedať

Helena Kravcová 29.06.13 15:31

HK
karma
100.00

jej krásne účesy...

 • 0
Odpovedať

Veronika Kulanová 02.07.13 09:33

VK
karma
-1.00

nadhernee :D

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 04.08.13 06:36

karma
100.00

krásnučké už som ich ukazovala aj dcére na budúci rok chce mať svadbu skvelá inšpirácia celá svadobná stránka

 • 0
Odpovedať

Mária Králiková 20.08.13 20:37

MK
karma
-1.00

Nepáčia sa mi príliš "prešpekulované" a vyčačkané účesy. Dnes sa nosí skôr jednouchosť :)

 • 0
Odpovedať

Dominika Sedliaková 29.01.14 18:25

DS
karma
-1.00

Neviem si vybrať, všetky sú nádherné

 • 0
Odpovedať

alena klimčíkova 02.03.14 17:54

AK
karma
-1.00

pekne ucesy

 • 0
Odpovedať

Ivana Trochanová 22.04.14 13:27

IT
karma
-1.00

krasne!

 • 0
Odpovedať

Monika Horvathova 09.07.14 11:42

MH
karma
-1.00

krásne účesy

 • 0
Odpovedať

Jana Fuchsová 01.08.14 21:44

JF
karma
80.00

aj, keď námužsvadbu10rokov za sebou, pri účesoch som si spomenula, aj na ten môj. veľmi pekné.

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 07.08.14 17:29

MR
karma
-1.00

veľmi krásne :)

 • 0
Odpovedať

Libuše Šumná 07.09.14 16:02

karma
113.00

krásné jsou všechny ale musíte mít asi husté vlasy já počítám s každým jedným

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 18.04.21 03:35

KS
karma
133.00

Páčia si mi najviac zopnuté vlasy, v jednoduchom, tak trošku ležérnom účese, ktorý bude zdobiť nejaká ozdoba, na ktorej bude pripnutý závoj :-)

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 03:43

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 03:43

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 03:43

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 03:43

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní