TEST: Avon Egyptian Secrets - Exfoliačná maska

TEST: Avon Egyptian Secrets - Exfoliačná maska

  • Zdieľaj:
 • 2

Pleťové masky má rada snáď každá z nás.

Navodzujú pocit relaxu a pleť je po nich krásne rozžiarená a plná energie.

Pleťové masky mám v súkromí veľmi rada aj ja a aplikujem si ich vždy, keď sa chystám relaxovať v horúcom kúpeli.

Medzi moje najvernejšie kamarátky z oblasti pleťových masiek patria jednoznačne exfoliačné pleťové masky. Vlastním aj niekoľko vodou zmývateľných, avšak exfoliačné ma oslovujú viac. Dnes vám takú jednu exfoliačnú predstavím – Exfoliačnú pleťovú masku z kolekcie Avon Planet Spa Egyptian Secrets.

Nakoľko som už z tejto kolekcie testovala krém na ruky s výťažkom z lekna a bavlny *TU* a bola som s ním spokojná, na testovanie exfoliačnej masky som sa taktiež tešila.

Obal výrobku: Pleťová exfoliačná maska má pekné tmavoružové 75 ml balenie, farbou totožné so zvyškom výrobkov z tejto kolekcie. Veľkosťou je maska podobná krému na ruky. Oceňujem peknú kombináciu tmavoružovej farby so zlatistými ornamentmi na tube

avon-maska-kamzakrasou

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Konzistencia masky: Exfoliačná maska má bielu neprehľadnú farbu a je naozaj veľmi hustá. Hustejšiu masku som snáď ešte nemala možnosť vyskúšať.

Vôňa: Vôňa je identická so všetkými výrobkami tejto kolekcie. Vôňa príjemnou jemnou vôňou. Bohužiaľ, neviem ako vonia lekno. Ak však vonia takto, potom musím skonštatovať že lekno vonia veľmi pekne. 

Nanášanie masky: Ako som už vyššie spomenula, maska má naozaj hustú ťahavú konzistenciu, ktorú môžem prirovnať k medu, avšak možno ešte viac hustejšiu než med. Roztieranie masky prstom po tvári nie je zložité, avšak musíte s ňou pracovať rýchlo. Pri nanášaní je potrebné vyhnúť sa očnému okoliu, pri ktorom by vás maska mohla štípať.

avon-planets-kamzakrasou

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

planet-spa-kamzakrasou

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Pôsobenie: Masku na pleti necháme pôsobiť približne 20 minút. Vďaka hustej konzistencii masky je pleť po uschnutí vypnutá, elastická a máte problém s rozprávaním, hlavnej mimikou, čo pre ostatných môže byť mierne komické, v konečnom dôsledku po prvýkrát aj pre vás. Najlepšie je preto nechať masku v pokoji pôsobiť, pokým sa vy zatiaľ začítate do dobrej knihy.

Zlupovanie: Zlupovanie exfoliačnej masky je hotovým zážitkom. Ako keby zo seba zlupujete druhú kožu. Nemusíte sa báť, odstraňovanie nie je bolestivé. Keď si nanesiete masku po pleti rovnomerne v podobnej hrúbke, budete vedieť masku odstrániť v celku tak, ako sa to podarilo mne na obrázku vyššie. 

avon-spa-kamzakrasou

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Účinky a výsledok: Pre odstránení masky je pleť jemnejšia, hladká a príjemná na dotyk.

Celkové hodnotenie: Proti tejto exfoliačnej maske nemám žiadne námietky. V prípade, že máte chuť relaxovať a dopriať pleti oddych, je táto maska príjemným spoločníkom.

Odporúčaná cena 75 ml exfoliačnej masky je 7,50 €, avšak natrafíte na ňu v rôznych akciách Avon-u za ešte výhodnejšie ceny.


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Blažena Sádovská 24.01.14 09:10

BS
karma
100.00

Musí byť super...

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 19.09.14 12:06

MR
karma
-1.00

túto masku zlupovaciu už okukujem dlhšie.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Rúž Dolce Vita od Dermacol: sladké pohladenie pre vaše pery
Novinky

Rúž Dolce Vita od Dermacol: sladké pohladenie pre vaše pery

 • 0
 • 28.02.2023
Chrómová manikúra je hitom tejto jari! Z toľkého množstva jej podôb si nebudeš vedieť vybrať
Nechty

Chrómová manikúra je hitom tejto jari! Z toľkého množstva jej podôb si nebudeš vedieť vybrať

 • 0
 • 15.03.2023
Sothys ADVENTNÝ KALENDÁR vyčarí úsmev na tvári každej žene
Novinky

Sothys ADVENTNÝ KALENDÁR vyčarí úsmev na tvári každej žene

 • 4
 • 29.11.2022