Ako cestovať bezpečne a bez komplikácií? Nezabúdaj na dôležitú vec!

Ako cestovať bezpečne a bez komplikácií? Nezabúdaj na dôležitú vec!

Ak plánujete dovolenku už týždne či mesiace vopred, pravdepodobne podobnú situáciu nepoznáte. Všetky dôležité veci máte zbalené v dostatočnom predstihu a trikrát ste stihli prekontrolovať, či máte všetko. Ak ale patríte k druhému cestovateľskému typu, možno viete, aké je nepríjemné, keď si na poslednú chvíľu spomeniete, že ste niečo zabudli.

Mnoho ľudí dnes cestuje flexibilne a neplánované výjazdy za dobrodružstvom považuje za omnoho atraktívnejšie. Podnetom k rýchlemu baleniu bývajú letenky za výrazne nízke ceny, výhodný last minute zájazd alebo jednoducho túžba len tak sa zbaliť a vypadnúť. Minimálny čas na prípravu dokáže preveriť vaše schopnosti zariadiť všetky potrebné veci v šibeničnom termíne.

plánovanie dovolenky

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pexels.com

Netreba panikáriť

Hoci sa vám môže zdať, že pár dní (alebo v extrémnejších prípadoch dokonca hodín) na vybavenie všetkých potrebných vecí je veľmi málo času, opak je pravdou. V podstate nič nepotrebujete, zbalíte sa v priebehu polhodinky a môžete hneď vyraziť. Pretože – čo vám vlastne treba? Doklady a formality by ste mali mať aktuálne a poruke vždy a všade. Problém vám môže spôsobiť hlavne cestovný pas.

Ten predsa len pri sebe nenosíte všade a nepoužíva sa ani pravidelne, preto je pri ňom väčšia možnosť skončenia platnosti. V Európe vám ho však netreba. A zvyšok nahádžete do batoha alebo tašky behom chvíľky.

Napriek tomu existuje položka, na ktorú si ľudia často spomenú až v cieli svojej cesty, v tých extrémnejších (a aj šťastnejších) prípadoch až po návrate domov. Hovoríme o cestovnom poistení. Ak sa vám na cestách nič nestalo a dobrodružstvo prebehlo bez komplikácii, dobre pre vás. V prípade problémov sa vám ale môže aj spočiatku lacno vyzerajúce last minute cestovanie pekne predražiť. A to nechcete.

cestovanie po svete

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pexels.com

Nebojte sa, na cestovné poistenie je vždy čas

Ak si na cestovné poistenie spomeniete pri balení alebo cestou na letisko, môžete mať pocit, že už je neskoro a riešiť ho sa vám už neoplatí. Pravda je taká, že sa vám neoplatí akurát tak tento prístup. Vybrať si výhodné cestovné poistenie totiž nebolo nikdy jednoduchšie a rýchlejšie. Pohodlne vám postačí 5 minút v taxíku cestou na letisko. Využite možnosť uzatvoriť cestovné poistenie online.

Nemusíte sa obávať, že poistenie na poslednú chvíľku musí byť nevýhodné. Ani keby ste výberu poisťovne a konkrétnej služby venovali celý týždeň pred odletom, na nič prevratné by ste neprišli. Postačí vám využiť porovnanie cestovného poistenia na špecializovaných portáloch, na ktorých si môžete poistenie hneď aj uzatvoriť. Celý proces zaberie nanajvýš pár minút, nepotrebujete k nemu nič, len platobnú kartu a vaše údaje. Ostane vám tak množstvo času na dôležitejšie veci. 

Zdroj foto - úvodná: pexels.com


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Alžbeta Stanková 07.02.19 12:44

AS
karma
108.00

bez cestovného poistenia už nikam necestujem

  • 0
Odpovedať

Alžbeta Neuschlová 07.02.19 18:00

AN
karma
109.00

Vždy mávame cestovné poistenie, čudujem sa tým, ktorí ho nemajú. Minimálne pri poškodení batožiny nám pomohlo.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 07.02.19 20:20

JK
karma
100.00

Vždy sa dám poistiť aj deti keď sa cestuje do zahraničia

  • 0
Odpovedať

Alica Mareková 11.08.20 15:09

AM
karma
-1.00

dôležitá pripomienka

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 15.02.21 10:11

KS
karma
133.00

Užitočné rady :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní