Kam z bratislavského letiska? Tieto destinácie máš na dosah

Kam z bratislavského letiska? Tieto destinácie máš na dosah
 • 28.05.2019
 • Michaela Kožáková

  • Zdieľaj:
 • 4

Mnohí z nás pri cestovaní lietadlom využívajú blízke letiská, ako je Viedeň, Budapešť, Krakov či Praha. Aj keď je naše bratislavské letisko porovnateľne menšie ako letiská našich susedov, zaraďuje sa medzi osem najlepších letísk v západnej Európe. Kam sa bude lietať toto leto z Bratislavy? Poďte sa pozrieť s nami. 

Letisko Bratislava v číslach

Letisko M. R. Štefánika sa môže pochváliť úspešným rokom. Rok 2018 sa považuje za rekordný v jeho dejinách. Letisko odbavilo 2 292 712 cestujúcich. Cestujúci najviac využívali pravidelné letecké linky do Moskvy, Dublinu, Londýna, Milána a Skopije. Najväčší záujem počas letnej sezóny bol o charterové lety do Turecka, Grécka, Bulharska, Egypta. Letisko zaznamenalo úspech aj v historicky najväčšom počte cestujúcich za mesiac. V júli prešlo bránami letiska až tristopäťdesiattisíc cestujúcich. 

Pozri aj: Očarujúca Sardínia: 9 dôvodov, prečo navštíviť smaragdový ostrov

Kde letieť z Bratislavy

Zdroj: Shutterstock®

Novinky

Od začiatku apríla bola obnovená priama linka do Holandska spoločnosťou Ryanair. Linka Bratislava – Eindhoven lieta dvakrát do týždňa, pondelok a piatok. Takisto od prvého apríla sa začalo lietať do populárnej letnej destinácie Malaga v Španielsku. 

Nízkonákladová letecká spoločnosť Smartwings začne od mája prevádzkovať štrnásťkrát do týždňa lety do tureckej Antalye, na grécke ostrovy, na Cyprus, Malorku a ďalšie letné destinácie. Dokonca prvýkrát v histórii budú môcť cestujúci využiť aj pravidelnú linku do spomínanej obľúbenej Antalye, a to od mája do októbra. Ročne sem lieta okolo stopäťdesiattisíc Slovákov. Cestujúci môžu cestovať do Dalamanu, mesta na juhozápadnom pobreží Turecka, linkou, ktorá funguje od začiatku apríla každý štvrtok. 

kam letieť z bratislavského letiska

Zdroj: Shutterstock®

Ďalšou novinkou je nový dopravca Cyprus Airways, ktorý začne prevádzkovať lety od ôsmeho júna dvakrát týždenne na linke Bratislava – Larnaka. Takisto pribudla druhá linka na Ukrajinu, Bratislava – Ľvov, ktorú bude prevádzkovať spoločnosť Wizz Air. 

Letisko čaká aj výstavba nového dráhového systému. Za posledné tri roky sa investovalo do jeho rekonštrukcie a obnovy približne päť miliónov eur. Letisko má v súčasnosti dve na seba kolmé dráhy. Jedna z dráh, technicky vyspelejšia, umožňuje pristátie všetkých typov lietadiel. 

Vybrali sme: Najkrajšie chrámy na Slovensku: Jedinečné dedičstvo po predkoch

prepravné spoločnosti

Zdroj: Shutterstock®

Letná sezóna

Počas letnej sezóny letisko Bratislava ponúka štyridsaťjeden destinácií v osemnástich krajinách na štyridsiatich siedmich pravidelných linkách. Letový poriadok je v platnosti od tridsiateho prvého marca.  

Pravidelné lety počas leta sú prevádzkované spoločnosťami Ryanair – dvadsaťšesť liniek, historicky najviac od svojho pôsobenia v Bratislave, Smartwings – jedenásť liniek, Wizz Air s piatimi linkami, Air Cairo s dvoma linkami, spoločnosti Flydubai, Pobeda a Cyprus Airways s jednou linkou.  

Okrem pravidelných liniek je od júna do septembra naplánovaných dvetisícosemsto charterových dovolenkových letov do tradičných destinácií, ktoré si objednávajú jednotlivé cestovné kancelárie. Letový poriadok môžete nájsť na oficiálnej stránke letiska Bratislava. 

Služby ktorej leteckej spoločnosti využívate najčastejšie? 


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Mária Maxianová 30.05.19 18:15

MM
karma
106.00

som rada, že aj z nášho mesta sa začalo lietať na dovolenky

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 27.06.19 13:03

JK
karma
100.00

Rada som si prečítala

 • 0
Odpovedať

Alica Mareková 11.08.20 14:47

AM
karma
-1.00

uvidíme čo prinesie budúcnosť

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 15.02.21 20:03

KS
karma
133.00

Ešte som nikdy neletela, možno raz prekonám svoj strach z lietania :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Aká bude TOP farba na vlasy pre rok 2023? V kurze ich bude hneď niekoľko
Vlasy

Aká bude TOP farba na vlasy pre rok 2023? V kurze ich bude hneď niekoľko

 • 1
 • 09.01.2023
TOP aktívne zložky na aknóznu pleť: Ktorým látkam sa dozaista poteší?
Akné

TOP aktívne zložky na aknóznu pleť: Ktorým látkam sa dozaista poteší?

 • 1
 • 19.11.2022
Kyselina ferulová v kozmetike – prečo ju vyhľadávať v pleťových prípravkoch?
Pleť

Kyselina ferulová v kozmetike – prečo ju vyhľadávať v pleťových prípravkoch?

 • 2
 • 26.01.2023