Vianočné trhy v Európe: Ktoré sa oplatí navštíviť?

Vianočné trhy v Európe: Ktoré sa oplatí navštíviť?
  • 13.12.2013
  • Ingrid Maderičová

Adventné trhy lákajú ľudí svojou vianočnou atmosférou, nádherou, rôznymi dobrôtkami a tradíciami. Niektorí si nevedia bez ich návštevy predstaviť Vianoce. Chutný punč či varené víno skvelo zahrejú a naladia človeka na vianočnú nôtu. Sú prítomné v každom mestečku, no čo tak navštíviť veľkolepé vianočné trhy v európskych metropolách? Pozrite sa s nami na najkrajšie európske vianočné trhy!

Odporúčame: Vtipné a originálne vianočné stromčeky, pri ktorých kreativita nemá chybu

Drážďany

Zdroj: Shutterstock®

vianočné Drážďany

Zdroj: Shutterstock®

vianočné trhy v Drážďanoch

Zdroj: Shutterstock®

Drážďany

Tento vianočný trh je jedným z najstarších. Tento rok je to už 579-krát, čo otvoril svoje brány. Nachádza sa na námestí zvanom Altmarkt a ponúka darčeky, medovníky, zvončeky, šperky, hračky, prírodnú kozmetiku a, samozrejme, sviečky. Nesmiete zabudnúť ani na grilované nemecké klobásy, medové vafle, punč či varené vínko, aby ste v tej zime nezamrzli. No nikomu nesmie chýbať typická drážďanská štóla, ktorá sa predáva pod ochrannou značkou Dresdner Christstollen. Maslová s marcipánom a kandizovanou citrónou kôrou vám bude určite chutiť.

vianočné trhy v Paríži

Zdroj: Shutterstock®

Praíž

Zdroj: Shutterstock®

Paríž

Adventný trh na najdrahšej, ale aj najkrajšej ulici sveta Champs Elysées je ozajstný zážitok. Do nákupov rozhodne zaraďte ochutnávku pravého francúzskeho vareného vína, ochutnávku medovníkov a škoricových sušeniek. Prejdite sa po francúzskych uličkách, ktoré sú v adventnom čase romanticky osvetlené mnohými svetielkami.

Pozri aj: Vianočná ikebana nielen na stôl: 25 najkrajších inšpirácií

vianočná Viedeň

Zdroj: Shutterstock®

vianočné trhy vo Viedni

Zdroj: Shutterstock®

Viedeň

Zdroj: Shutterstock®

Viedeň

Viedenský vianočný trh sa spája nielen s príjemnými vôňami a krásnou výzdobou, ale aj klapotom konských kopýt. Nechajte sa zviesť v koči a nasajte tú krásnu vianočnú atmosféru v štýle cisárovnej. Vo Viedni nájdete niekoľko vianočných trhov, ten najväčší a najslávnejší sa nachádza pred viedenskou radnicou s veľkolepým vianočným stromčekom a najväčším európskym adventným kalendárom, každé okno radnice má svoje číslo. Ďalší vianočný trh nájdete aj pri zámku Schönbrunn či na Námestí Márie Terézie, ale aj na iných miestach Viedne. Pečené gaštany, pečené zemiaky, jablková štrúdla či medovina, to všetko ochutnajte vo Viedni na potulkách vianočnými trhmi.

Mníchov

Zdroj: Shutterstock®

vianočné trhy v Mníchove

Zdroj: Shutterstock®

Mníchov

Veľkolepý vianočný trh pred radnicou, v ktorej sa konajú umelecké dielne, kde si deti môžu vyskúšať rôzne umelecké remeslá, môžu si s rodičmi niečo dobré upiecť, vypočuť si betlehemský príbeh a kúpiť si všetko potrebné, aby si doma postavili svoj vlastný betlehem. Tradičné nemecké medovníky, varené víno, klobásky, párky a iné dobrôtky nesmú chýbať.

Pozri aj: Si smutná na Vianoce? Tu sú overené triky, ako si vylepšiť náladu!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Blažena Sádovská 27.01.14 19:23

BS
karma
100.00

Nádherná vianočná atmosféra:))

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 09.09.14 16:04

MR
karma
-1.00

wauuu raz ich navštíviť môj sen :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 05.05.20 10:30

KS
karma
133.00

Zbožňujem vianočné trhy, zatiaľ som mala možnosť navštíviť vianočné trhy v Prahe, Budapešti, Krakove, no a samozrejme na Slovensku :-)

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 10:02

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 10:02

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní