Bambusová masáž - nechajte sa hýčkať

Bambusová masáž - nechajte sa hýčkať

 • 126
 • 1

Počiatky tejto masáže spadajú do juhovýchodnej Ázie, konkrétne na územie bambusových plantáží. Táto metóda siaha až k starovekým Hindom, Peržanom a Egypťanom. Bambusová masáž je novým wellness trendom v USA a pozvoľna sa rozširuje aj do Európy. 

Vedeli ste, že bambus je považovaný za rastlinu života, mladosti a krásy? To sú hlavné dôvody, pre ktoré sa oplatí vyskúšať bambusovú masáž a nechať sa pohladiť jeho liečivými vlastnosťami. Poďte si spolu s nami oddýchnuť, načerpať nové sily a omladnúť. 

Bambus - symbol mladosti a zdravia

Bambus je jedna z najvšestrannejších rastlín na našej planéte. Povesť si vydobil vďaka svojmu ušľachtilému vzhľadu a mäkkosti, rovnako ako aj jeho odolnosti v drsných podmienkach. V Oriente, bambus symbolizuje silu, plodnosť, mladosť, prosperitu a mier. V Číne, Indonézii, Thajsku a Japonsku nájdeme veľa stavieb vyrobených z bambusu. Na festivaloch a rituáloch sa bambus používa ako základný prvok pri vytváraní posvätných miest. Mnoho rodín pestuje bambusový les okolo chrámov, kde slúžia ako bezpečné bariéry proti zlým duchom. Ľudia veria, že bambus spieva s vetrom, prináša atmosféru pokoja a pohody.

Bambusová masáž je exkluzívna technika, ktorá má uvoľňujúce, ukľudňujúce, obnovujúce a drenážne vlastnosti. Na východe bol bambus vždy považovaný za drahocenný symbol mladosti. Základnými elementami masáže s použitím bambusu sú špeciálne hladké bambusové tyče rôznej veľkosti a masážny bambusový olej. Každý bambus je špeciálne určený pre danú časť tela a tým sa maximalizuje úroveň tlaku. Bambusovou tyčou docielime dokonalé uvoľnenie svalov, čím zaručíme dlhodobý efekt masáže.

Aplikácia masáží bambusovým náradím zahŕňa hladenie, hnetenie, tepanie, stláčanie, vibrácie, trenie a tlak na svalové štruktúry alebo mäkké tkanivá v ľudskom tele. To môže tiež zahŕňať pohyby, ktoré majú významný vplyv na energetické systémy ľudského tela. Použitie masážneho oleja alebo krému má značný vplyv na zníženie trenia na pokožke.

Je to masáž podporujúca zdravie. Je ideálna ako pre mužov (zvlášť pre športovcov vďaka stimulácií nervových a svalových krvných plieškov, zosilňujú sa uvoľňujúce a ukľudňujúce vlastnosti), tak pre ženy (zvlášť pre tie čo trpia celulitídou s opuchmi alebo s fibrózou, vďaka zosilneniu drenážných a obnovujúcich vlastností). Lymfatický a drenážny účinok sa spája s účinkom na reflexiu, pretože je stimulovaná ako krvný tlak rovnako aj lymfatická cirkulácia. Vďaka tomu sa objavuje pocit výbornej nálady a duševného kľudu. Bambusová masáž uvoľňuje energetické blokády tela, stimuluje krvný obeh a cirkuláciu lymfy, odstraňuje bolesti chrbtice, uvoľňuje napätie a stuhlosť svalov.

Masáž nie je vhodná pre: veľmi štíhlé osoby, osoby trpiace kŕčovými žilami, žalúdočnými ťažkosťami, zápalmi a srdečnými problémami, budúce mamičky. Neviem ako vy, ale ja sa už teraz teším na tento nový relaxačný zážitok ako malá :)

Odpadneš: Vitamín C v kozmetike: Vieš kedy ho radšej nepoužívať?


 • 126
 • 1
Návrat hore
Autor článku

1 komentár

Jana Komadová 11.03.14 20:18

JK
karma
100.00

tak to by som potrebovala ako sol, hned by som išla

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Domácnosť

TOP izbové rastliny s okrasnými listami: Tieto kvety ani nepotrebujú!

 • 168
 • 0
 • 20.07.2020
Pre ženy

Status single má svoje výhody: Pre toto by si si ho mala vychutnávať

 • 27
 • 5
 • 26.09.2020
Voľný čas

Najzvláštnejšie zamestnania: Povedala by si áno takejto ponuke?

 • 76
 • 5
 • 06.09.2020
TOPlist