Ako s nami telo komunikuje počas spánku?

Ako s nami telo komunikuje počas spánku?
  • 24.05.2017
  • Silvia Karasová

Niekomu sa sníva kdečo a pravidelne, iný si sen málokedy pamätá. Pokiaľ sa vám ale z času na čas sníva čosi, čo jasne súvisí s vaším telom a zdravím, vedzte, že vám váš organizmus prostredníctvom sna dáva najavo kde a v čom je problém. Existuje niekoľko všeobecných snov, v ktorých môžeme jednoznačne odhaliť potrebu nášho tela. Ak sa v nasledujúcich snoch nájdete aj vy, môžete si s našou pomocou odhaliť ich význam. Pokiaľ sa vám sen s podobným scenárom sníva častejšie, potreby vášho tela sú o to viac urgentnejšie.

Odporúčame prečítať: Ako posilniť imunitu pred letom? Vyskúšajte prírodné a ezo tipy!

Keď v sne túžobne pijete vodu

Prípadne sa do nej rovno vrhnete, alebo si doprajete výdatnú a osviežujúcu sprchu, znamená to jedno – vaše telo je dehydratované. Takéto sny bývajú najmä po prehýrenej noci, ak sme to s alkoholom prehnali a teraz telu chýba to najpodstatnejšie – voda. Prisniť sa vám to ale môže aj počas choroby, najmä horúčky, alebo v letnom období, keď nás aj v noci sužujú veľmi vysoké teploty. Odkaz tela je vo všetkých prípadoch viac než jasný – dopriať telu vodu zvnútra, ale aj zvonku. Okrem sprchy si doprajte aj hydratačné krémy. 

Ako s nami telo komunikuje počas spánku?

Zdroj: Shutterstock®

Keď sa v sne pomočíte

Znamenať to môže, že máte oslabený močový mechúr, prípadne na vás ide akýsi zápal. Odkaz tela ale môže tkvieť aj v tom, že ste to s pitím pred spánkom prehnali, prípadne, že vaše obličky potrebujú z tela urýchlene odviezť nahromadené toxíny.

Odporúčame prečítať: Aký je význam kvetov podľa farieb?

Keď v sne hryziete do tvrdých kúskov

Ohlasujú sa vaše zuby. Je najvyšší čas objednať sa k zubárovi a absolvovať aspoň preventívnu prehliadku. Ak sa vám na tvrdých kúskoch zuby aj vylamujú, telo vám môže dávať výstražné znamenie o riziku paradentózy. V prípade, že vás pri snívaní ako niečo jete zuby zabolia, pravdepodobne sa vám ohlasuje rodiaci sa kaz. 

Ako s nami telo komunikuje počas spánku?

Zdroj: Shutterstock®

Keď v sne neviete chodiť

Z času na čas sa vám môže snívať, ako odrazu neviete chodiť. Necítite si nohy, sú nevládne, alebo veľmi slabé. Je to jasný znak toho, že ste preťažené a telo volá po oddychu. Najmä vaše nohy, ktoré ste ostatnú dobu vôbec nešetrili. Po takomto sne im doprajte relax, kúpeľ, pedikúru i masáž. A hlavne si ich vyložte a doprajte im oddych.

Odporúčame prečítať: Životné číslo 9 prináša mystiku aj múdrosť

Keď v sne nesiete ťažký náklad na pleciach

Nech už je to čokoľvek, svoju pozornosť by ste mali zamerať na chrbticu akosi na správne držanie tela. Priveľký a priťažký náklad na pleciach môže hovoriť o tom, že celé dni nesprávne sedíte v práci / v škole aj doma. Chrbát potrebuje precvičiť a nie ešte viac zaťažiť. Pokiaľ to však nebude fyzického charakteru, vaše telo sa vám snaží naznačiť, že ste mu jednoducho naložili priveľa. 

Ako s nami telo komunikuje počas spánku?

Zdroj: Shutterstock®

Keď sa v sne neviete nadýchnuť

Nebojte sa nedusíte sa, ale možno aj áno. Po psychickej stránke taký sen znamená, že na vás niekto priveľmi tlačí (možno ste to aj vy samé), že strácate pevnú pôdu pod nohami a prichádzate o svoju slobodu a nezávislosť. Po fyzickej stránke to znamená, že asi naozaj máte problém s dýchaním. Od nádchy, cez spánkové apnoe, až po výstrahu pre silných fajčiarov. 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Monika Filípková 24.05.17 06:10

MF
karma
56.00

Ja mávam často sny, aj túto noc sa mi čosi snívalo. Ale do snára nepozerám, ak by to znamenalo niečo hrozné, aby som nebola celý deň v strachu.

  • 0
Odpovedať

Mária Frnová 24.05.17 06:32

MF
karma
67.00

sny a aktivita mozgu počas spánku sú doteraz veľkou záhadou...pre mňa osobne veľmi zaujímavá oblasť...

  • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 24.05.17 11:59

karma
108.00

Často mám zivé sny,ale asi ani nechcem vediet co znamenajú..

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 24.05.17 12:01

SK
karma
113.00

sny mávam, väčšinou na ne zabudnem

  • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 24.05.17 16:26

DB
karma
117.00

Ja na sny neverím...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní