Už žiadne tabletky na bolesť hlavy, ale akupresúra!

Už žiadne tabletky na bolesť hlavy, ale akupresúra!

Bolesť hlavy a migréna sú dve najčastejšie bolesti, ktorými trpia ľudia. Medzi týmito 2 druhmi bolesti však existuje rozdiel.

Zatiaľ čo bolesť hlavy môže byť mierna alebo pulzujúca a môže trvať niekoľko hodín, migréna predstavuje vážnejší stav. Pri migréne môže bolesť pretrvávať aj niekoľko dní. Vo väčšine prípadov je bežná bolesť hlavy spôsobená nadmerným stresom, napätím a emocionálnymi zmenami. Avšak pri migréne sa krvné cievy mozgu zväčšujú, aby uvoľňovali chemikálie z nervových vlákien, ktoré spôsobujú zápal – tento fakt sa prejavuje ako silná bolesť.

Nič to však nemení na tom, že sa bolestí chceme zbaviť čo najrýchlejšie, preto v tejto nádeji siahame po tabletkách, ktoré môžu mať pre mnohých vedľajšie účinky. Preto kedykoľvek vás zastihne bolesť hlavy, tak sa môžete spoľahnúť na akupresúru – tradičnú čínsku liečbu. Ktoré body na tele vám pomôžu vysporiadať sa s bolesťou?

Odporúčame prečítať: Endodoncia: Skutočnosť o „vytiahnutí nervu“ zo zuba

Už žiadne tabletky na bolesť hlavy, ale akupresúra!

Zdroj: Shutterstock®

1. Bod tretieho oka – YinTang

Tento bod sa nachádza medzi obočiami, kde sa v podstate stretáva nos s čelom. Ak si chcete uľaviť od bolesti hlavy, tento akupresúrny bod je účinný. Dokonca pomôže vyliečiť sennú nádchu, poruchy trávenia, nespavosť, únavu a uľaviť namáhaným očiam.

Zavrite oči a nájdite si tento bod. Jemným tlakom prsta tento bod stlačte, tlak vyvíjajte po dobu 1 minúty a následne uvoľnite. Opakujte podľa potreby.

Odporúčame prečítať: Zápach v chladničke - spôsoby, ako ho navždy odstrániť

Už žiadne tabletky na bolesť hlavy, ale akupresúra!

Zdroj: Shutterstock®

2. Jasné svetlo – ZanZhu

Tento bod sa nachádza vo vnútornom rohu očí tesne pod obočím. Použitie tlaku v týchto bodoch funguje skvelo pri zmierňovaní bolesti hlavy, ale aj príznakoch alergie. Okrem toho vraj pomáha pri zlepšovaní videnia.

Ak trpíte bolesťou hlavy kvôli stresu alebo bežnému nachladnutiu, tak začnite stimuláciou týchto bodov. Pomocou špičky prstov začnite vytvárať tlak na oba tieto body naraz po dobu jednej minúty – nezabudnite pritom dýchať zhlboka. Ak chcete, tak môžete stimulovať každý tento bod zvlášť, avšak každý po dobu jednej minúty.  

Odporúčame prečítať: Čistiace prostriedky do domácnosti, ktoré si môžete vyrobiť sami!

Už žiadne tabletky na bolesť hlavy, ale akupresúra!

Zdroj: Shutterstock®

3. Krása tváre – Yingxiang

Tieto body sú umiestnené na oboch stranách tváre pri nosných dierkach. Tieto akupresúrne body sa používajú na zmiernenie migrény, ale aj únavy očí. Navyše stláčanie týchto bodov môže prispieť k zlepšeniu stavu akné, opuchu tváre, ale aj kožných škvŕn. Tiež ich stimulácia prispieva k zlepšeniu krvného obehu.

Pre lepšiu predstavivosť môžeme povedať, že tieto body sa nachádzajú približne 2 – 3 prsty priamo pod každým okom. Nájdite si tieto body na oboch stranách tváre a prstami na ne začnite vyvíjať tlak. Rovnako aj v tomto prípade ich stimulujte približne 1 minútu. Nezabudnite však dýchať zhlboka.

Odporúčame prečítať: Tieto potraviny vám pomôžu lepšie zaspať!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Soňa Krátka 25.05.17 07:42

SK
karma
113.00

ak nezabudnem, vyskúšam

  • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 25.05.17 12:51

MM
karma
100.00

chvalabohu už nemávam také ukrutné bolesti hlavy, užila som si až-až

  • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 25.05.17 13:15

karma
108.00

Urcite lepsie ako lieky.Mne nastastie zaberie len káva a dobrý spánok.

  • 0
Odpovedať

Monika Filípková 25.05.17 15:21

MF
karma
56.00

Tak toto som ešte neskúšala, pri bolestiach hlavy mi je pomocníkom káva, ale vyskúšam aj tieto triky, či budú ozaj účinné.

  • 0
Odpovedať

Libuše Šumná 25.05.17 21:49

karma
113.00

taky budu zkoušet

  • 0
Odpovedať

Milka Damašková 25.05.17 22:16

MD
karma
132.00

Keď ma bolí hlava, podvedome stláčam miesto nad vnútornými kútikmi očí. Teraz už viem prečo :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní