Egyptský horoskop - znamenie HATHOR

Egyptský horoskop - znamenie HATHOR
  • 04.01.2015
  • Silvia Karasová

Ľudia narodení v tomto znamení sú mimoriadne inteligentní, zároveň však komplikovaní a zložití. Občas ich veľmi ťažko pochopíte, inokedy zas s nimi len tak tak dokážete udržať krok. Vpred ich ženie túžba po plnení svojich snov. Potrebujú zbierať nové zážitky, skúsenosti aj vedomosti. Nikdy sa nevzdávajú a len málokedy prepadnú pasivite. Vyžívajú sa vo svojej slobode, ale aj oni sa dokážu zamilovať a zmeniť na oddaných partnerov.

Egyptské znamenie Hathor

Dátum narodenia: 29.12 - 29.1

Kto bola Hathor?

Egyptský horoskop Hathor

Zdroj: Shutterstock®

Hathor sa považuje za jednu z najkomplikovanejších egyptských bohýň. Jej meno v preklade znamená Horov dom a zodpovedá mu aj znak sokola.Hathor má na starosti ochranu, najmä bezbranných žien a detí. Uctievaná bola aj ako bohyňa mŕtvych, a to v podobe kravy. Umierajúci chceli podľa legendy prejsť po smrti do družiny tejto bohyne. Malo ich to ochrániť pred temnotou, ktorej sa obávali. Tieto vlastnosti nájdeme aj u ľudí narodených v egyptskom znamení Hathor. Nechýba životná múdrosť a ochranné krídla.

Egyptský horoskop Hathor

Zdroj: Shutterstock®

Charakteristické črty

Ako sme už naznačili jednou z hlavných vlastností ľudí v znamení Hathor je jednoznačne potreba chrániť druhých. Tieto osoby to však robia nenásilnou formou a tak pri nich nemáte pocit, že s vami manipulujú, alebo že pri nich strácate svoju slobodu. Naopak, pokiaľ ich odmietnete, alebo dáte najavo, že o ich pomoc nestojíte, dajú vám len dobre mienenú radu, ostatné však ponechajú na vás. Na druhej strane, ak sa na nich obrátite s prosbou nikdy vás neodmietnu. Títo ľudia chcú zmeniť svet k lepšiemu. Pomáhať druhým je jedným z ich poslaní. Sami však o pomoc žiadajú málokedy. Na svojej nezávislosti si viac než potrpia. Najmä v mladom veku patria k svojským samotárom, ktorí veľa cestujú, čítajú a vzdelávajú sa. V okruhoch ich priateľov nájdete len zopár najbližších, ostávajú im však po celý život.

Egyptský horoskop Hathor

Zdroj: Shutterstock®

Láska a vzťahy


Ich samotárska povaha z nich neraz robí osamelých bežcov. Keď sa k tomu pripojí ich večná túžba po slobode, len ťažko ich niekto dokáže presvedčiť, aby sa mu plne oddali. Vo veciach lásky sú ľudia v znamení Hathor najkomplikovanejší snáď najviac. Ťažko sa im hovorí o svojich pocitoch, boja sa niekomu začať dôverovať, majú vždy akési pochybnosti a podozrenia o sebe aj o druhých. Avšak aj v ich prípade sa zázraky dejú. A keď Hathor stretne svojho osudového partnera/partnerku síce pomalším tempom, alebo predsa len dosiahne prerod v milujúcu bytosť. O svoju polovičku majú tendencie starať sa so všetkou láskou, radi svojich milovaných rozmaznávajú a pokojne ich problémy vezmú radšej na seba. Aby im vzťah klapal najlepšie ako sa dá, musia sa títo jedinci naučiť robiť kompromisy.
 

Egyptský horoskop Hathor

Zdroj: Shutterstock®

Zdravie a krása


Imunitu majú hlavne v mladom veku odolnejšiu než ich rovesníci. Avšak ak si na seba začnú brať priveľa povinností, postupne im imunita začne odchádzať. Tieto znamenia trápia častokrát zo zdravotných problémov napríklad vredy, trpia tiež častými kŕčmi, a celkovo žalúdočnými a tráviacimi ťažkosťami. Môže za to stres aj starosti, ktoré nesú na pleciach nielen za seba, ale aj za druhých. Ľudia v tomto znamení by mali čo najviac relaxovať a snažiť sa pozitívne naladiť. Doprajte si veľa vitamínu C, ktorý okrem iného pôsobí aj antistresovo. Povzbudíte kvalitu svojich vlasov, nechtov aj pokožky, ktoré majú vždy v určitom období tendenciu dať vám najavo svoju nespokojnosť. Veľa oddychujte a nevyhýbajte sa ani wellness procedúram.
 

Egyptský horoskop Hathor

Zdroj: Shutterstock®

Práca a relax


V zamestnaní musia títo ľudia cítiť, že si ich vážia a potrebujú. Akonáhle majú pocit zbytočnosti začnú sa obzerať po čomsi inom, Na peniazoch im preto vôbec nezáleží. Hathor sa veľmi dobre uplatní v sociálnej oblasti, neraz sú neodmysliteľnou súčasťou rôznych charít aj misií. Majú tendencie pomáhať všetkému živému aj neživému. Svoje ochranné krídla uplatnia aj v klasickom zamestnaní. Vždy akosi vycítia kto v práci ich potrebuje a "adoptujú si ho". Neznášajú šikanu, ohováranie, či intrigy. V práci sa potrebujú tiež neustále niekam posúvať, vzdelávať, neraz si urobia aj viac škôl, či kurzov, len pre vlastné potešenie. Najideálnejší stav dosiahnu keď sa ich práca stáva ich koníčkom. Aj v čase voľna musia byť títo ľudia aktívni. Nič nerobenie ich jednoducho ubíja.
 

Egyptský horoskop - znamenia:

Egyptský horoskop – znamenie OSIRIS - 21.10. - 25.11

Egyptský horoskop – znamenie SETH - 17.09. - 20.10.

Egyptský horoskop - znamenie TOTH - 15.8. - 16.9.

Egyptský horoskop - znamenie SECHMET - 13.7. - 14.8.

Egyptský horoskop - znamenie HORUS - 7.5. - 8.6.

Egyptský horoskop - znamenie ESET - 4.4. - 6.5.

Egyptský horoskop - znamenie MUT - 2.3. - -3.4.

Egyptský horoskop - znamenie AMON RA - 30.1. - 1.3.

Egyptský horoskop – charakteristika

Egyptský horoskop – charakteristika znamení

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

anka - fb anka all saga saganová 04.01.15 19:42

A-FAASS
karma
-1.00

ja som SECHMET, celkom dobre :-)

  • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 22.09.16 16:18

PV
karma
113.00

To je horoskop presne na mňa..Hathor - som narodená 19.01. Je to pravda,pretože pomáham druhým a nemyslím na seba..Opatrujem priateľa už 4 roky ,lebo je ležiaci, ochrnutý od hrudníka.Sme spolu už 17 rokov, a ja nemám to srdce ho niekam umiestniť do ústavu..Aj ked som na neho sama,niekto zhora mi dáva silu ,aby som to všetko zvládla..!! Je to ťažké ,no láska prekoná všetko.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní