Holenie tváre u žien či plastické operácie nosa: Aké sú ideály krásy?

Holenie tváre u žien či plastické operácie nosa: Aké sú ideály krásy?

Ženy v každom kúte sveta túžia byť krásne a investujú množstvo peňazí do kozmetiky, ošetrenia tela či tváre, ale aj plastických operácií. Ideál krásy však nie je len jeden. Pozrite sa na to, v čom sa líši v niektorých z krajín sveta. A minimálne jeden z beauty trendov vás šokuje.

Silné kontúrovanie a veľa líčidiel

Ak si porovnáte štýl líčenia v Amerike a v Európe, tak zistíte, že americké instagramové krásky naozaj make-upom nešetria. V porovnaní napríklad s takými Francúzkami, ktoré preferujú prirodzenosť a viac investujú do ošetrenia pleti ako dekoratívnej kozmetiky, tak pre Američanky je charakteristické silné kontúrovanie tváre, výrazné oblúkovité obočie či dlhé umelé riasy. Nemožno zabudnúť ani na to, že v tejto časti sveta sú mimoriadne obľúbené aj plastické operácie, ktorým sa napríklad nevyhnú ani zadné sedacie partie tela.

Pozri aj: Aké sú najnovšie trendy v líčení? Pozri sa, čo na očiach vytvára táto instagramerka!

Plastické operácie nosa

Keď sme pri plastických operáciách, tak určite treba spomenúť aj ich súčasnú obľúbenosť v moslimských krajinách. No keďže dámy v týchto krajinách telo veľmi neodhaľujú, zamerali sa na zdokonalenie svojich tvárí, pričom hlavným cieľom zmeny býva predovšetkým nos.

holenie tváre u žien

Zdroj: Shutterstock®

Holenie tváre u žien

Holenie tváre u žien sa pred časom stalo pomerne populárnym aj u nás, a to najmä v okruhu blogeriek a youtuberiek, ktoré si túto techniku nevedia vynachváliť. 

Holenie u žien ako také sa začalo propagovať v Amerike a prvou oblasťou, ktorú si ženy začali holiť, bolo okolo roku 1915 podpazušie, keďže v tomto období začali byť módne blúzky bez rukávov. Na rad potom prišli aj ostatné oblasti ženského tela. Súčasný trend holenia ženskej tváre však nezačal v Amerike. Dlhšiu tradíciu si už drží v Japonsku, kde dostať kúpiť aj špeciálne žiletky určené pre jemnú pokožku ženskej tváre.

netradičné beauty trendy

Zdroj: Shutterstock®

Trendová bledá pleť

Pre oblasť Ázie je charakteristické aj to, že si ženy z týchto krajín snažia udržať čo najbledšiu pleť, ktorá symbolizuje vznešenosť a je predpokladom dobrého vydaja či nájdenia lepšej práce. Kým si teda u nás platíme za soláriá a používame samoopaľovacie krémy, v juhovýchodnej Ázii sa špecializujú na rôzne druhy krémov určených na bielenie pokožky. Výnimkou nie sú ani bieliace telové mlieka, sprchovacie gély, ba dokonca dezodoranty.

Honba za bezchybnou figúrou

Zatiaľ čo v Ázii je ideálom alabastrová pleť, tak v Brazílii je trendy ukazovať krásne opálené telo, najlepšie v bikinách či krátkych šatách. Práve telu venujú Brazílčanky špeciálnu starostlivosť a doprajú si množstvo produktov zabezpečujúcich hladučkú pokožku bez chybičiek. Okrem toho venujú osobitú pozornosť aj manikúre a dopustiť nedajú ani na dlhé a lesklé vlasy.

Vybrali sme: Veľké chyby pri praní: Tieto tri vážne ohrozujú tvoje zdravie!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Mária Maxianová 10.04.19 19:56

MM
karma
100.00

ideál neexistuje, keď sa to preháňa, má to opačný efekt

  • 1
Odpovedať

Elena Švachová 10.04.19 22:47

karma
115.00

Nepáčia sa mi preplastikované ženy.Pripomínajú mi voskové figuríny.Jemne namaľované,prirodzené,sú podľa mňa krajšie.Ale ked sa to niekomu páči,je to jeho vec.

  • 1
Odpovedať

Jana Komadová 13.04.19 07:37

JK
karma
100.00

Ja som za prirodzenú krásu

  • 1
Odpovedať

Lucia Kobíková 29.04.19 20:08

LK
karma
100.00

Čo je to za hlúposť holenie tváre, ak si aj chcem odstrániť "fúziky" tak si ich radšej odepilujem

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní