Najväčšie mýty o vlasoch odhalené! Ktoré to sú a prečo sa ich držíme?

Najväčšie mýty o vlasoch odhalené! Ktoré to sú a prečo sa ich držíme?

Tiež máte tendenciu veriť všetkému, čo sa len šuchne v médiách a hneď je z toho zaručená informácia, rokmi overená a vedecky preukázaná? V tomto ohľade nám ženám stačí niekedy veľmi málo, obzvlášť, keď je reč o kráse. Stačí, aby sme mali čo i len maličký problém a hneď sme náchylné uveriť každej rade, tipu, triku, návodu,... Častokrát však majú takéto osvedčené tipy praďaleko od reality. A ako inak, práve naša koruna krásy je vďačným objektom tvrdení typu „je to takto a nijako inak“. Preto sme sa bližšie pozreli na najväčšie mýty o vlasoch a ktovie, možno niektoré z nich snímu ružové okuliare aj vám. :-)

Neprehliadni: Farbenie vlasov doma: Takto dosiahneš účes ako od kaderníka! ​

česanie vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Čím viac česania, tým zdravšie vlasy

Aj vy si každý večer poctivo počítate, koľkokrát ste prešli kefou po vlasoch? Stokrát? Hm, nie je to málo? Tak ešte raz a poriadne! Realita je však taká, že prílišné prečesávanie vašej hrivy, bez ohľadu na to, aký kvalitný hrebeň či kefu pri tom používate, jej ani zďaleka nerobí dobre. Prehnaným prečesávaním vlasov si tak môžete nielen poškodiť povrch vlasu, ale aj pokožku hlavy.

farbenie vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Farbenie poškodzuje vlasy

Profesionálni vlasoví stylisti by s týmto tvrdením rozhodne nesúhlasili a nie preto, že by tým snáď mohli prísť o svoju klientelu, ale preto, že kvalitná vlasová kozmetika, vrátane farieb, vašu korunu krásy nijako nezaťažuje ani nepoškodzuje. ALE! Áno, farbenie môže poškodiť vlasy, avšak len to domáce a nešetrné, kedy budete chcieť ušetriť na farbe, čím si postupne zbytočne narušíte kvalitu vlasov. Hovoríme predovšetkým o domácom odfarbovaní peroxidom a farbení prípravkami s vysokým obsahom amoniaku.

Odporúčame: Krásne vlasy zákazníkom a pravá parochňa pacientkam

vlasy v tehotenstve

Zdroj: Shutterstock®

Počas tehotenstva sa vlasy nesmú farbiť

V tehotenstve je každá žena tak trošku citlivejšia a opatrnejšia na každý úkon, vrátane toho skrášľovacieho. A je to správne, veď zodpovednosti nie je nikdy príliš. Avšak žiadna štúdia nikdy nepreukázala, že tehotným ženám farbenie vlasov škodí viac, než tým, ktoré tehotné nie sú. Opäť platí jedine to, čo sme spomenuli vyššie – treba sa zveriť do rúk skúseného kaderníka a neexperimentovať doma s lacnými farbami.

strihanie vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Strihanie podporuje rast vlasov

Ak by sme boli náchylné veriť tomuto tvrdeniu, tak by sme sa mohli rovno vystrihať „na koleno“ a z večera do rána máme hrivu po pás, no nie? V skutočnosti však táto informácia nie je založená na pravde, veď vlasy predsa vyrastajú z hlavy – od korienkov, preto so strihaním končekov ich rast nemôže mať nič spoločné. Logické, čo poviete?

To isté však platí aj o hustote vlasov. Tým, že si ich budete pravidelne zastrihávať, ani neurýchlite ich rast, ani nezväčšíte ich objem. Rast vlasov a často aj ich hustota je totiž výlučne genetická záležitosť.

Inšpiruj sa: Vieš, ako správne používať suchý šampón? Máme užitočné rady!

umývanie vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Šampónovať treba dvakrát

Uznávame, tiež máme radšej, ak nám pri umývaní vlasov šampón poriadne zapení, ale ak nemá tú tendenciu, rozhodne to neznamená, že sme si vlasy umyli zle a preto treba šampónovanie zopakovať. Nielenže sa vám takto šampón minie rýchlosťou blesku, ešte budete aj vlasy zbytočne trápiť. Šampónovať preto bohato stačí len raz, no zato kvalitným prípravkom.

vlasy a studená voda

Zdroj: Shutterstock®

Vlasy treba umývať studenou vodou

Určite sa to už dostalo aj k vám – čím teplejšia voda, tým budú vaše vlasy mdlejšie a suchšie, naopak, čím studenšia, tým budú lesklejšie a životaschopnejšie. Potešíme vás, nemusíte sa viac týrať a odchádzať zo sprchy s fialovými perami. Teplota vody totiž nemá nijaký vplyv na stav a kvalitu vlasov. Áno, chladnejšia voda vám osvieži pokožku, čo vás môže dokonalo nakopnúť do nového dňa, ale vlasy si pokojne umývajte v príjemnej letnej alebo teplej vode.

Neprehliadni: Skvelé tipy a triky: Nauč sa, ako si vypestovať dlhé vlasy!

fakty o vlasoch

Zdroj: Shutterstock®

Určite ste sa už neraz stretli aj s tvrdeniami o tom, že ak si vytrhnete jeden šedivý vlas, narastú vám tri ďalšie, že ak budete nosiť pokrývky hlavy, či už šatky, čiapky alebo klobúky, vlasy vám začnú padať ako hrušky na jeseň alebo že ak máte lupiny, je to známka suchej pokožky. Nič z toho sa však nezakladá na pravde ako sa na pravde nezakladá ani to, že akonáhle prekročíte istý vek, vlasy treba ostrihať a naondulovať, inak budete vyzerať neprimerane k svojmu veku. Týmto sa v žiadnom prípade neriaďte. Ak ste sa celý život zodpovedne starali o svoje vlasy a aj vo vyššom veku sú stále kvalitné, nemáte najmenší dôvod zbavovať sa ich strihaním.

- Anketa

VERILI STE NIEKTORÉMU Z UVEDENÝCH MÝTOV?

Odpovedalo 42 ľudí  

Áno
67%
Nie
33%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Mária Maxianová 05.09.18 19:14

MM
karma
100.00

som rada, že vyvraciate tieto mýty, lebo mnohé si to myslia a praktizujú.... raz darmo, vlasy sú korunou krásy a keď nám nie sú geneticky dané kvalitné vlasy... moc si s nimi neporadíme

  • 1
Odpovedať

Mária Sivová 07.09.18 12:16

MS
karma
100.00

Ja mám dlhé čierne vlasy a už asi dva roky si ich musím kvôli prvým šedinám farbiť.Zatiaľ to vlasy na hustote ani kvalite nepocítili ale trošku sa obávam čo spôsobia hormonálne zmeny, ktoré vekom prídu.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 26.09.18 15:58

JK
karma
100.00

Farbí si vlasy asi 20 rokov a sú v potiadku no a tiež si šampón dávam dva krát

  • 0
Odpovedať

Zuzana Szocsova 10.11.18 09:00

ZS
karma
100.00

sampon pouzivam dvakrat lebo inak mam pocit ze vlasy nemam poriadne umyte a odfarbujem si vlasy doma, jemnym peroxidom a mozem povedat ze odkedy nepouzivam farbu na vlasy (cca 3 roky) kvalita mojich vlasov sa zlepsila

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní