Plogging: Nový fitness trend, prospešný pre teba aj tvoje okolie

Plogging: Nový fitness trend, prospešný pre teba aj tvoje okolie

Vždy nás udivujú nové veci, ktoré objavujeme. Či už ide o bylinky, ktoré sú nášmu zdraviu prospešné, nízkokalorické jedlá, tipy pre naše zdravie či nové cviky, ktoré sa snažíme praktizovať, všetky majú niečo do seba. No počuli ste už o novom štýle behania s názvom PLOGGING?

Možno si poviete, že ide zase o nejaký americký výmysel, ktorý bude poriadnym zaberákom pre naše telo. A viete čo? Áno! Ale okrem toho, že dáte zabrať svojmu telu a spravíte niečo prospešné pre seba, vďaka tomuto cvičeniu spravíte niečo aj pre svoje okolie.

Pozri aj: Tabata - zbaví ťa všetkého podkožného tuku rýchlosťou blesku!

Plogging ako nový druh športu s igelitkou

Podstata ploggingu sa ukrýva v behu. Áno, behanie, ktoré tak všetci milujeme, pretože je zadarmo a pomáha nám zhadzovať nadbytočné kilá, môže spraviť niečo prospešné aj pre naše okolie. Základom je behať vonku, najlepšie v lese a s igelitkou v ruke.

Plogging je horúci trend tohto roka, pri ktorom budete budovať svoju kondičku s igelitkou. Tento šport pochádza zo Švédska a bleskovo sa šíri do celého sveta. Podstatou ploggingu, nového fitness trendu, je upratovanie lesa počas behu. Plogging teda spája šport a verejne prospešnú činnosť, vďaka ktorej nepomáhame len životnému prostrediu, ale v konečnom dôsledku aj sebe.

Eco-friendly fitness trend

Zabudnite na hygge, je tu nové škandinávske slovo, ktoré bude čoraz viac skloňované! Prečo? Pretože podľa fitness aplikácií, vďaka tomuto športu spálite oveľa viac kalórií, ako pri obyčajnom behu. Aby sme to premenili na čísla, tak pri ploggingu v priebehu pol hodiny spálite 288 kalórií, čo je v porovnaní s klasickým behom podstatne viac. Okrem toho, že si dáte „poriadne do tela“ vyčistíte naše lesy, ktoré sú v katastrofálnom stave, hlavne počas leta a po návšteve turistov.

Skupinové cvičenie pre každého

Z tohto fitness trendu sa veľmi rýchlo stalo skupinové cvičenie. Predsa len, každému sa cvičí lepšie, keď ho má kto takpovediac „ťahať“ a motivovať k lepšiemu výkonu. Avšak nič vám nebráni, aby ste si vyšli do lesa aj sami. Základom je mať igelitku alebo vrece, rukavice a chuť! Plogging je vhodné cvičenie pre každého, kto má chuť svojím malým pričinením zachrániť svet!

Pridáte sa k nám a k záchrane nášho životného prostredia?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 22.07.18 08:21

ĽŠ
karma
100.00

Zaujímavá myšlienka spájajúca viacnásobnú prospešnosť.

  • 2
Odpovedať

Mária Maxianová 22.07.18 14:49

MM
karma
100.00

ja mám výborný "plogging" na záhrade, nebehám však s igelitkou, ale s motykou a krhlou

  • 1
Odpovedať

Daniela Bieliková 22.07.18 18:04

DB
karma
117.00

dobrý nápad!

  • 1
Odpovedať

Jana Čipková 27.07.18 13:39

karma
106.00

Je to dobre vykonaný pocit pri čistení prírody po neporiadnikoch, ale neviem, či aj pocit chudnutia.

  • 0
Odpovedať

Marta Bujdošová 02.08.18 09:06

MB
karma
98.00

je to prospesne, ale asi by som tieto dve cinnosti nespajala.

  • 0
Odpovedať

Jana Dz 05.08.18 14:21

JD
karma
108.00

no musim povedat , ze ste ma clankom inspirovali a sice som nebehala so sackom v ruke, ale dnes rano som si bola zabehat a cestou som zodvihla plastovu flasu, ktora lezala v strede cesty. kiez by sa to u nas zapacilo, mali by sme krasne cisto :)))

  • 0
Odpovedať

Alžbeta Remencová 06.08.18 06:44

AR
karma
103.00

vcera som bola s rodinou na prechadzke pri studnicke... ako sme tam sedeli a zhovarali sa len okolo nas sme vyzbierali asi 20 flias od napojov...naozaj hroza co ludia po sebe zanechaju

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní