Silent joga: V čom spočíva a čo všetko ti vie priniesť?

Silent joga: V čom spočíva a čo všetko ti vie priniesť?

Viete si predstaviť cvičenie jogy so slúchadlami na ušiach? Zrejme áno, ak to tak robíte už aj teraz. A pravdepodobne nie, ak sa pred cvičením jogy zbavujete úplne všetkého, čo by vás mohlo rozptyľovať. My vám však ukážeme, že také cvičenie so špeciálnymi slúchadlami na ušiach má obrovské množstvo pozitív a tento, trošku netradičný druh cvičenia, nebol vynájdený len tak, pre nič za nič. Silent joga dnes bude u nás v hlavnej úlohe – zostaňte s nami!

"Keď stratíte spojenie s vnútorným tichom, stratíte spojenie so svojím ja. Ak stratíte spojenie so svojím ja, stratíte sa vo svete." Eckhart Tolle

Silent joga (angl. Sound Off Yoga) nie je len unikátny druh cvičenia, ale aj holistický systém, vďaka ktorému joga nie je len obyčajné cvičenie, ale po každej stránke výnimočný zážitok. Pointou silent jogy je totiž zameranie na absolútnu harmóniu medzi pohybom, hudbou a vlastným dychom. A presne túto harmóniu majú docieliť, respektíve dopomôcť k nej, spomínané slúchadlá. Vďaka nim a silent joge môžete opäť objaviť kúzelnú silu "ticha".

Joga sa tak pre vás stane nielen cvičením, ale aj meditáciou. Je totiž mimoriadne dôležité dokázať byť v "tichu" – nerozprávať, nepočúvať, byť výlučne sama so sebou a vďaka tomu sa dokonalo uvoľniť.

Pozri aj: Prepadávajú ťa depresívne nálady? Spoľahni sa na pomoc prírody!

Žiadne vonkajšie ruchy – len vy a joga

Silent joga však nie je výlučne o tichu ako takom. Je to síce paradoxné, ale aj hudba, cielene zvolená, vás dokáže akoby odstrihnúť od zvukov bežného života – slúchadlá teda neslúžia na zakrytie vašich uší, aby ste nepočuli vôbec nič. Naopak, slúžia na to, aby ste počuli len to, čo vám popri cvičení jogy prinesie maximálnu možnú dávku uvoľnenia a meditácie, bez akýchkoľvek vonkajších ruchov.

Hudbu, ako aj hlas lektora, tak počujete výlučne vy, nikto iný. Slúchadiel na hlave sa rozhodne nemusíte obávať – nebudú vás nijako rušiť, sú totiž ľahké a komfortné.

Love a great yoga sesh in the great outdoors - tonight at @liveinlp #silentyoga #chicagoyoga

Príspevok, ktorý zdieľa Resonation (@resonationspace),

Silent joga vyšla na svetlo sveta v Amerike približne pred štyrmi rokmi. Odvtedy sa síce pomaly, nenásilne a nesmelo, no predsa, šíri do celého sveta. Hoci silent jogu môžeme ešte stále považovať za novinku, pomaly, ale isto sa rozbiehajú jej kurzy v mnohých slovenských mestách a ničím neobvyklým nie sú ani špeciálne víkendové pobyty s lektorkami a lektormi, zameranými práve na tento druh jogy. Tu si môžete tento jogový systém osvojiť a dostať pod kožu, aby vás následne sprevádzal vaším životom ako niečo mimoriadne prospešné pre vaše telo a zároveň obohacujúce vaše vnútro.

Prečítaj si: Hot joga: Si pripravená vypotiť všetky toxíny a tuk z tela?

Silent joga ako dokonalé antidepresívum – aj bez lekárskeho predpisu

Silent joga vám dokonalo prečistí hlavu, rozhýbe telo a pomôže odstrániť všetok stres, strach, úzkosť, hnev, nervozitu – jednoducho všetky negatívne emócie, ktoré sa vo vás postupom času nahromadili. Tak čo, dáte šancu silent joge?

- Anketa

VYSKÚŠALI BY STE SILENT JOGU?

Odpovedalo 17 ľudí  

Áno
71%
Nie
29%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Ľubica Šťastná 28.07.18 07:21

ĽŠ
karma
100.00

Unikátny druh cvičenia, veľmi zaujímavý.

  • 1
Odpovedať

Jana Pitonakova 29.07.18 11:51

JP
karma
100.00

dala som sa na jogu doma, aj keď viem že robím niektoré cviky zle a som nemotorná kvôli väčšej postave. ale už som si vo svojom meste popozerala kurzy,a chcem začať ako úúúplný začiatočník

  • 1
Odpovedať

Alena Pagáčová 06.08.18 15:32

AP
karma
-1.00

za skúšku by to stálo

  • 1
Odpovedať

Jana Čipková 05.09.18 17:23

karma
106.00

Silent jogu nepoznám, ale keď doma cvičím jogu musím mať ticho a byť doma sama a to platí aj pri počúvaní meditácií.

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní