Pre lenivé kuchárky: Nauč sa, ako pripraviť vajcia v mikrovlnke

Pre lenivé kuchárky: Nauč sa, ako pripraviť vajcia v mikrovlnke

Aké vajíčka milujete najviac? Či už je to hemendex, stratené vajíčko, vajce natvrdo či omeleta, všetky tieto druhy, verte či nie, pripravíte aj inak ako na sporáku. V tomto článku sa totiž dozviete, ako pripraviť vajcia v mikrovlnke. A ak vám vŕta v hlave, prečo by ste to robili… Niektorí ľudia tvrdia, že takto pripravené vajíčka na rôzne spôsoby sú dokonca lepšie ako z hrnca či z panvice!

Hemendex z mikrovlnky

Ako pripraviť obľúbené vajíčko so šunkou v mikrovlnke? Na tanier vymastený maslom rozbite vajíčko. Špičkou ostrého noža pichnite do žĺtka a dajte do mikrovlnky na najvyšší výkon na 45 sekúnd. Ak hemendex milujete aj so šunkou, pridajte pod vajíčko obľúbenú šunku. So šunkou nechajte vajce v mikrovlnke o pár sekúnd dlhšie.

Zaujme ťa: Na čo je dobrý zvlhčovač vzduchu? Neuveríš, ale dokáže liečiť

vajcia na rôzne spôsoby

Zdroj: Shutterstock®

Stratené vajce z mikrovlnky

Stratené vajíčko a jeho príprava je nočnou morou mnohých gazdiniek. Skúste verziu z mikrovlnky a inú už azda nebudete ani skúšať. Vezmite si misku, do ktorej dajte asi 120 mililitrov vody. Do vody rozbite vajíčko. Malo by byť ponorené a nezabudnite na jemné pichnutie nožom do žĺtka. Na misu dajte následne potravinovú fóliu a vložte do mikrovlnky na 1 minútu.

stratené vajíčko recept

Zdroj: Shutterstock®

Omeleta z mikrovlnky

Na panvici sa omeleta robí v podobe placky, v mikrovlnke však naberie väčšiu, nadýchanejšiu konzistenciu. Do misky rozbite dve vajíčka a pridajte trocha mlieka. S vidličkou poriadne pretrepte a dajte do mikrovlnky na 2 minúty na vysoký výkon. Vždy po 30 sekundách omeletu premiešajte, takže počas celého varenia 4-krát.

recept na omeletu

Zdroj: Shutterstock®

Vajce natvrdo z mikrovlnky

Vajíčko natvrdo sa v hrnci pripravuje tradične 10 minút, ak ho teda budete pripravovať v mikrovlnke, ušetríte čas. Najprv si dajte zohriať vodu do mikrovlnky v miske tak, aby prekrývala celé vajce, keď ho do nej vložíte. Zohrievajte asi 3 minúty, kým nebude voda poriadne horúca. Potom do vody dajte vajíčko, ktoré prepichnite zatváracím špendlíkom, aby vám nevybuchlo. Pozor, teraz je čas mikrovlnku stiahnuť na polovičný výkon, na tento bod nezabudnite! Misku s vajíčkom na polovičnom výkone zohrievajte 4 minúty. Po tomto čase bude vajíčko natvrdo a žĺtko „nahniličku”. Ak chcete mať tuhé aj žĺtko, nechajte vajce vo vode ešte 2 minúty a potom ho olúpte.

Inšpirujte sa: Recept: Datlové guľôčky s pistáciami - maškrta plná energie


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Lucia Šeptáková 01.04.19 14:21

karma
108.00

To by ma naozaj nenapadlo robiť,zaujímavé.Ja si radšej počkám.

  • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 01.04.19 16:30

MC
karma
109.00

Zaujímavé nápady,aj keď mikrovlnku používam na iné veci.

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 01.04.19 21:44

karma
109.00

Toto som netušila,že sa dá.Všetko,okrem toho vareného vajíčka,by som kľudne vyskúšala.Toho celého vajca by som sa bála :-)

  • 0
Odpovedať

Zoran Majkovic 02.04.19 18:25

ZM
karma
87.00

Uz chyba len jeden tip na pouzitie mikrovlny - pri nachladeni si treba do nej zatvorit hlavu a poriadne si prhriat kosti ! Ano, je to presne taky isty idiotsky napad, ako vsetky ostatne, ktore tu o mikrovlnke boli !

  • 0
Odpovedať

Anton Marek 15.04.19 16:10

karma
127.00

Príde mi to skôr zábavné, ale na panvici je to tiež raz dva.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní