Zbavte sa denného stresu! Toto sú rady, vďaka ktorým budete všetko zvládať s prehľadom

Zbavte sa denného stresu! Toto sú rady, vďaka ktorým budete všetko zvládať s prehľadom
  • 20.04.2016
  • Karolína Prokopová

Väčšina z nás sa po prebudení dostáva do istej rutiny. Budík, ktorý je nastavený stále na tú istú hodinu a v hlave plán so všetkými činnosťami, ktoré musíme zvládnuť. Určite sa vám už niekedy stalo, že keď ste si po únavnom dni šli večer ľahnúť, mali ste v hlave všetky vaše problémy a plány na ďalšie dni. Plány, povinnosti, úlohy... To všetko vedie k zodpovednosti a keď zrazu nestíhate, cítite sa byť v strese.

Dnes sa už ľudia cítia byť pod tlakom a stresom aj bez toho, aby mali na to nejaký konkrétny dôvod. Jednoducho je to tak, doba je rýchla a my nič nestíhame. Ako si však pomôcť, aby sme sa z toho nezbláznili? Toto je zopár rád, ktoré vám pomôžu lepšie si užiť váš deň. 


Odporúčame prečítať: 5 vecí, ktoré robia ženy pred spaním pre krásnu pleť


Veci, ktoré potrebujete vybaviť, si neodkladajte na neskôr 

Neodkladajte vaše plány a neodsúvajte ich na to obľúbené ,,potom". Teraz je ten správny čas urobiť všetko, čo urobiť máte. Urobte si plán dňa a všetko, čo potrebujete vybaviť aj vybavte. Keď si vaše úlohy rozdelíte na niekoľko dní a splníte ich, nebudete mať stres ani z toho, že ste niečo nestihli a ani z toho, že ste nedodržali svoj plán. 

Zaveďte si váš malý poznámkový blok

Nech už budete kdekoľvek, majte so sebou vždy malinký poznámkový blok. Zapíšte si doň všetko, čo vám príde na myseľ. Tak máte istotu, že na nič nezabudnete. Osloboďte svoje emócie a zapíšte ich do tohto bloku. Trápi vás niečo? Píšte! Zaznamenajte si vaše myšlienky, pocity, jednoducho to v sebe neduste a nechajte to v tom bloku. Budete sa cítiť viac uvoľnene. 

Odporúčame prečítať: Tradičné svadobné šaty Amaré Couture

Hobby 

Korčule, tanec, maľovanie...
 
Robte čokoľvek, čo vás robí šťastnými. Nájdite si aktivitu, pri ktorej dokonale vypnete a zabudnete na všetko, čo sa tam vonku v tom svete deje. 

masaá ako sa zbaviť stresu

Zdroj: Shutterstock®

Masáž 

Ooo áno! Ako lepšie sa dá stráviť chvíľa ako pri dokonalom relaxe v podobe masáže? Nikto nevraví, že je nutná dennodenne. Avšak, prečo raz za čas nevziať kamošky a nevybehnúť niekam do wellnessu? Relax, pokoj a pohoda - to sú tie najlepšie zbrane v boji proti stresu. 

Prechádzky, beh a iný šport sú taktiež vhodnou alternatívou. Nájdite si šport, pri ktorom sa zhlboka vydýchate a vypustíte z vašej hlavy všetko zlé a negatívne. Večerná prechádzka, napríklad so psíkom, znie taktiež dobre. Navyše, urobíte veľa aj pre vaše zdravie. 

Získajte dostatok odpočinku 

Nielen šport a rôzna aktivita, ale aj spánok a odpočinok sú veľmi dôležitou súčasťou života. Podľa odborníkov je ideálna doba spánku 7 hodín. Skúste to dodržiavať a zariadiť si deň tak, aby vám tých 7 hodín na spánok vyšlo s prehľadom. Dobre odpočinuté sa budete cítiť pokojné a bez stresu. Navyše, budete plné energie a tak toho zvládnete ešte viac.

Odporúčame prečítať:Pokoj ako súčasť vášho života

aktivity, ktorými sa zbavíte stresu

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Soňa Krátka 20.04.16 07:06

SK
karma
113.00

dobry clanok, dobre rady, budem sa snazit...

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 20.04.16 07:28

SK
karma
86.00

keď je to také ťažké si to nakombinovať... tak málo mám čacu, ale posnažím sa, určite...

  • 0
Odpovedať

Julius Nagy 20.04.16 21:38

JN
karma
94.00

poucne velmi

  • 0
Odpovedať

ľubka Olexyová 26.05.16 21:13

ľO
karma
-1.00

do svojho hobby zaraďujem aj starostlivosť o môjho psíka

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 16.06.19 22:03

JK
karma
100.00

Vždy si treba nájsť čas aj na seba či relax

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 23.08.21 18:51

JK
karma
100.00

Rada som si prečítala

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní