Ako sa chrániť pri športe pred priamym slnkom

Ako sa chrániť pri športe pred priamym slnkom
  • 12.06.2015
  • Lucia Hausknechtová

    • Zdieľaj:
  • 0

Slnečné počasie láka k športovaniu v prírode a na čerstvom vzduchu. Pozor by sme však mali dávať na silné slnečné lúče a vysoké teploty, ktoré počas týchto dní môžu vášmu telu uškodiť.

Nemusíte sa však obmedzovať v športovaní, stačí ak dodržíte niekoľko hlavných zásad, na ktoré by ste počas leta nemali zabúdať.

Pobyt na slnku

Je jedno aký druh športu vykonávate, či už je to tenis, plávanie alebo beh. Počas leta by ste sa mali vyhýbať pobytu na slnku od 11. hodiny doobeda až po 15. hodinu popoludní, kedy vie byť slnko naozaj nepríjemné. Ideálne je športovať ráno alebo neskôr večer, kedy sú slnečné lúče príjemnejšie a aj športovanie pre vás nebude tak unavujúce. 

Odporúčame prečítať: Čo vám hrozí ak nenosíte slnečné okuliare?

Športovanie počas leta

Zdroj: Shutterstock®

Pitný režim

Dodržiavanie pitného režimu počas leta je kapitola sama o sebe. Vypiť by ste mali aspoň 2 až 3 litre vody denne, pričom je dôležité aj čo pijete. Sladené vody a káva vášmu telu nezabezpečí kvalitný prísun tekutín, preto radšej uprednostnite čistú vodu, neochutené minerálky alebo nesladené čaje. Počas športovania vypotíte veľké množstvo vody, takže ideálne je mať so sebou vždy fľašu vody a dopĺňať tekutiny pravidelne.

Odporúčame prečítať: Zdravotné nástrahy na kúpaliskách

Športovanie počas leta

Zdroj: Shutterstock®

Športy ideálne na leto

Najtypickejším letným športom je pravdepodobne plávanie. Kúpaliská myslia aj na plavcov, a preto je na každom väčšom kúpalisku aj plavecký bazén. Pri pravidelnom plávaní si spevníte ramená, chrbát a taktiež aj nohy. Ak vás plávanie neláka, vytiahnite in-line korčule alebo bicykel, ktorý si počas zimy toľko neužijete.

Odporúčame prečítať: Cyklotrasy na Slovensku III.

Športovanie počas leta

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com  

    • Zdieľaj:
  • 0
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní