Leonardo 500: Luxusná publikácia v limitovanom náklade


Táto luxusná výpravná publikácia vychádza pri príležitosti 500. výročia úmrtia renesančného génia z Vinci, v limitovanom náklade 111 očíslovaných výtlačkov v slovenskom jazyku. Spoznajte Leonardovu techniku maľby, jeho vedecké a technologické metódy, podrobné štúdie anatómie a množstvo návrhov. Všetky publikované práce a obrazy dopĺňa podrobný opis a technické nákresy.

Génius Leonardo da Vinci

Pred päťsto rokmi zomrel maliar, sochár, architekt, prírodovedec, hudobník, spisovateľ, vynálezca a konštruktér Leonardo da Vinci. Dokonalá renesančná osobnosť, ktorá mala ruky umelca a myseľ vedca. Hoci veľká časť jeho výtvarných prác a vedeckých rozpráv bola zničená, zanechal nám rozsiahle dielo.

Teraz ho môžete ešte lepšie spoznať vďaka unikátnej výpravnej publikácii Leonardo 500. Ako na dlani vidíte jeho ilustračnú techniku, vedecké a technologické bádanie. Anatomický výskum a všetky ďalšie inšpirácie a nápady vytvorené touto geniálnou osobnosťou. V knihe je venovaný dostatočne veľký priestor aj najnovšej publikovanej správe o Leonardových kontroverzných dielach, ktoré boli len nedávno akceptované kritikmi, ako aj o veľdielach, ktoré oživili medzinárodnú diskusiu: Zvestovanie, Salvator Mundi a Prekrásna princezná.

Odporúčame: Večné puto: Historický príbeh z čias koloniálnej Ameriky

Leonardo 500

Zdroj: bux.sk

Unikátna kniha Leonardo 500

Na výrobu knihy Leonardo 500 boli použité materiály najvyššej kvality a krásy, aby podčiarkli výnimočnosť talianskej histórie a umenia.

 • Špeciálne kombinovaná väzba z pravej kože a plátna.
 • Na prednej strane obálky je podpis Leonarda da Vinciho razený slepotlačou a červenou metalickou fóliou.
 • Na obálke aj chrbte knihy je použitá zlatá fólia. Na oriezke je zlatou fóliou razený podpis Leonardo da Vinci.
 • A kvalitný je aj papier. Kniha je vytlačená v Taliansku na papieri Fedrigoni Tintoretto Stucco Gesso.

Odporúčame: Oheň nás spasí: Nová historická sága od Kate Mossovej

Leonardo 500

Zdroj: bux.sk

Komplet LEONARDO 500 zahŕňa:

 • exkluzívnu knihu (304 strán, 300 x 402 mm) so špeciálne kombinovanou väzbou z pravej kože a plátna, razenú zlatou fóliou a s podpisom Leonarda da Vinciho, razeným slepotlačou a červenou metalickou fóliou
 • výnimočné puzdro s výsekom na chrbte, cez ktorý vidieť podpis Leonarda da Vinciho razený zlatou farbou na oriezke knihy
 • 160 jednostranových alebo dvojstranových malieb
 • tlač v Taliansku na papier Fedrigoni Tintoretto Stucco Gesso
 • rukavice

Všetko podstatné nájdete na
 www.LuxusnaKniznica.sk.


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní