Oči - okná do duše, ktoré prezradia mnoho

Oči ako okná do duše

Sympatie, strach, pohŕdanie, či nadšenie - to všetko vieme vyjadriť aj bez viet. Kým slovami poľahky zmätieme, oči údajne prezradia aj toho najlepšieho klamára. Sú malými, no dôležitými orgánmi ľudského tela, ktoré navyše ozvláštnia nejednu tvár. Viete ako si ich hýčkať, aby vás aj o pár rokov stále dôstojne reprezentovali?

 

Pre mnohé ženy je starostlivosť o zovňajšok dôležitá. Nie z malicherných dôvodov, alebo pre spoločenský či mediálny nátlak byť za každú cenu krásnou, ale pre prirodzenú túžbu cítiť sa so sebou dobre. Často zanedbávaným kúskom našej kože je práve tá okolo očí. Pozrime sa na to, prečo sa oplatí venovať jej osobitnú pozornosť.  

 

„Pokožka okolo očí je najviac zaťažovaná, v priebehu 24 hodín mrkneme až 12-tisíckrát. Očami získavame 90 percent informácií z nášho okolia, keďže ich využívame približne 18 hodín denne,“ vymenúva Eva Boskovičová zo Salónu Médea a spoluautorka knihy Kozmetika, zdravie, krása. Ďalej vysvetľuje, že pokožka v okolí očí je omnoho citlivejšia a jemnejšia než inde na tvári. Obsahuje len málo elastických a kolagénnych vlákien, vôbec nezahŕňa tukové tkanivo a na viečkach absentujú aj mazové žľazy, ktoré tvoria ochranu pred únikom vody viazanej v koži. „Okrem toho pôsobí aj zemská príťažlivosť a v dôsledku nízkej podpory elastických a kolagénnych vlákien pokožka v okolí očí postupne ochabuje, a tak vznikajú vejáriky okolo vonkajších kútikov oka,“ vysvetľuje odborníčka dôvod, prečo sa prvé vrásky objavujú práve v okolí našich okien do duše.

 

Odporúčame prečítať: Máte už dosť zimy? Zahrejte sa v saune!

Skôr než pôjdete spať

 

Určite vás neprekvapí tvrdenie, že alfou a omegou v starostlivosti o pokožku je jej čistenie. Pre každú ženu by preto malo byť tabu ľahnúť si večer do postele skôr, ako sa odlíči. Neodlíčené riasy spôsobujú veľmi často ich lámanie. Riasy sú omnoho jemnejšie ako chĺpky obočia, a preto by sme ich nemali príliš zaťažovať. Nič na tom nemení ani fakt, či máte špirálu s rozpustnými farbivami, ktoré sa vám časom rozmazávajú pod očami alebo s farbivami nerozpustnými. Práve tieto špirály spôsobujú očiam väčšiu námahu, keďže organické rozpúšťadlo po čase vyprchá a farbivá zostávajú na riasach ako pevný nerozpustný film, vysvetľuje odborníčka a dodáva, že pocit unavených očí je často dôsledkom práve takto zaťažených rias. 

 

Odporúčame prečítať: Valentínsky večer s bublinkami

Dôležité sú aj prípravky, ktoré na odlíčenie použijete.Pleťové mlieka sú tekuté emulzie a používajú sa na odlíčenie prípravkov dekoratívnej kozmetiky. Aj micerálna voda ľahko a dokonale odstraňuje nečistoty z pleti vrátane očného okolia. Vlhčené obrúsky by sa mali používať iba zriedkavo, nakoľko sú agresívnejšie, a preto nie sú vhodné na každodenné odličovanie,“ upozorňuje Eva Boskovičová. „V prípade použitia vodoodolnej dekoratívnej kozmetiky siahnite po dvojfázových odličovacích emulziách,“ dopĺňa.

 

Odporúčame prečítať: 10 vecí, ktoré majú viac baktérií ako vaša toaleta!

Krém, sérum či emulzia?

 

Podobne ako v prípade pleťových krémov, aj tie na očné okolie treba používať pravidelne, ideálne každé ráno aj večer. V ponuke je viacero produktov, pričom všetky sa od seba trochu líšia. „Pleťové krémy sú tuhé emulzie, ktoré dodávajú pokožke biologicky aktívne látky. V závislosti od konkrétneho typu tejto látky hovoríme o krémoch s regeneračným, výživným či liftingovým účinkom. Na denné použitie sa do niektorých krémov pridávajú aj UVA a UVB faktory. Sérum je kozmetický prípravok s vyšším obsahom aktívnych látok, aplikuje sa vtláčaním pod krém, a tým zvyšuje účinnosť kozmetických prípravkov. Emulzie sú navzájom nemiešajúce sa fázy spojené emulgátorom, ktorý znižuje až ruší povrchové napätie medzi nimi. Využitie majú ako masážne prípravky,“ vysvetľuje kozmetička.

 

Odporúčame tiež: 6 tipov ako bojovať proti akné a lupinám s Tea tree olejom

Prípravok si v zásade vyberáme podľa toho, čo jeho použitím chceme dosiahnuť, aký problém riešiť, či čomu predísť. Vyberať by sme mali aj s ohľadom na vek. „Od dvadsiateho roku života by dievčatá, najmä tie so suchou pleťou mali používať očný gél s obsahom vody. Zlepšuje tak napätie pokožky, a tým aj jej elasticitu. V období od tridsiateho roku života by žena mala siahnuť po regeneračných očných prípravkoch, ktoré aktivujú zárodočné bunky, a teda zdokonaľujú stav pokožky a preventívne pôsobia proti tvorbe vrások. Odporúčajú sa už aj pravidelné mikromasáže očného okolia, ktoré taktiež pozitívne vplývajú na elasticitu pokožky, napomáhajú odďaľovaniu tvorby vrások a odstraňujú únavu,“ radí odborníčka.

 

Čo sa týka správnej aplikácie, očný krém si vyberáme buď špachtľou z nádobky, alebo si ho vytlačíme na ukazováky oboch rúk a súčasne krúžime v smere rastu obočia. Rozotrieme, jemne premasírujeme viečka a okolie očí a následne krém opatrne vklepávame do pokožky. Ak chceme použiť aj masku na oči, prekryjeme ju mokrými vatovými tampónmi a necháme pôsobiť asi 20 minút.

 

Odporúčame prečítať: Bahenný zábal – detoxikačné a zoštíhľujúce ošetrenie s termálnou vodou z Bagni di Pisa

Kruhy, opuchy a krytie

 

Tak, ako môžu krásne oči na prvý pohľad očariť, nepekné opuchy či kruhy pod očami zase upozorňujú na problém. Ten býva často spôsobený nezdravým životným štýlom – či už fajčením, nedostatkom spánku, namáhaním očí dlhodobým sledovaním televízie alebo prácou pri počítači. „Tmavé kruhy pod očami sú spôsobené spomalením mikrocirkulácie, čo má za následok zlé okysličovanie kožných buniek, zvýšenie priepustnosti krvných kapilár a nahromadenie modro-fialového pigmentu pod tenkou pokožkou. Pravidelná mikromasáž okolia dokáže tieto neduhy účinne odstraňovať,“ radí odborníčka.

 

Opuchnutým očiam zas ulahodia studené obklady, napríklad z čierneho alebo zeleného čaju, petržlenového odvaru či z uhoriek. Efekt je však len dočasný. Ak problém pretrváva, je dobré obrátiť sa na odbornú pomoc, pretože schovávanie sa za farebné korektory problém síce zakryje, ale rozhodne nevyrieši.

 

Odporúčame prečítať: Na aké cvičenie vsadiť pri vašom znamení zverokruhu


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Dávkovanie produktov - Aké je ideálne množstvo na jedno použitie? Takto ušetríte!
2. deň: Kurz IMAGE MAKER 7v1 od Fame.sk - Prihláste sa aj vy!
Majstrovské líčenie očí: 15-ročné dievča vytvára umelecké diela
Dlhý dovolenkový let - tipy ako vyzerať aj po ňom sviežo!
Čistenie make-up štetcov? Povieme vám, ako na to!
Vytláčanie čiernych bodiek je hitom. Tieto videá videli milióny!
Opaľovacie prípravky s vysokou ochranou pokožky i oblečenia.
Starostlivosť o telo: Prečo ženy v Čile vyrábajú masky z hrozna a múky?
7 zázračných olejov pre naše telo - vyskúšajte ich aj vy!
Chudšie kontúry tváre bez plastiky? Povieme vám, ako na to!
Mužská vs. ženská pleť: Sú naozaj natoľko odlišné?
Žena bez make-upu? Aj celebrity dokazujú, že sú obyčajné ženy ako my!
Líčenie v lete - čo robiť, aby sa vám make-up neroztiekol!
Ako dať zbohom pigmentovým škvrnám? Jednoducho a rýchlo!
Mikroneedling - metóda, ktorá naštartuje tvorbu vlastného kolagénu
5 tipov, aby pokožka krku zostala rovnako mladá ako pokožka tváre
7 zázračných olejov pre naše telo - vyskúšajte ich aj vy!
Vodný melón – nielen chutné ovocie, ale aj zázrak pre telo
Našiel sa elixír večnej mladosti - je ním Ašwaganda!
Príjemná masáž tváre. Pre koho je a pre koho nie je určená?
Dávkovanie produktov - Aké je ideálne množstvo na jedno použitie? Takto ušetríte!
Olejový prírodný botox - výsledok vás naozaj prekvapí!
2. deň: Kurz IMAGE MAKER 7v1 od Fame.sk - Prihláste sa aj vy!
DIY: Zrnkami ku krásnej pleti - kávová pleťová maska
Dokonalá hydratácia pleti - pomôžu vám tieto potraviny!
 

5 komentárov

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.30.01.17 13:35 | simona v. | karma: 100
zaujimalo by ma ake su najsetrnejsie spieraly, vhodne pre velmi citlive oci, a ake je ich najsetrnejsie olicovanie...

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


30.01.17 14:13 | Soňa Krátka | karma: 88
dobré rady, moje očné okolie je tiež citlivejšie, tiež sa mu nepáčia "hocijaké" očné krémy, musím vyberať starostlivo

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


31.01.17 08:48 | Alena Gudjáková | karma: 83
Super článok...ženy by sa o seba mali aspoň trošku starať

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


31.01.17 17:07 | Iveta Moravčíková | karma: 83
často sa nelíčim môj naj pomocník je čistá voda

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


31.01.17 18:56 | tofica | karma: 77
O očká sa treba starať !!! A samozrejme aj o okolie očí. Ja mám suchú pleť a používam často krémy a masky ..

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Táto žena baví celý svet napodobňovaním celebrít. Pobavte sa tiež!

31.07.2017 LIFESTYLE
Táto žena baví celý svet napodobňovaním celebrít. Pobavte sa tiež!

Priznajme si, že niektoré  fotografie, ktoré celebrity nahrávajú na sociálne siete sú čudné a občas krkolomné. My síce nevidíme, čo sa za takou fotkou ukrýva, preto sme zvyknutí vidieť celebrity...

Prečo zbierať okrem malín i malinové listy? Pretože sú liečivé!

23.07.2017 LIFESTYLE
Prečo zbierať okrem malín i malinové listy? Pretože sú liečivé!

Maliny sú chutným a hlavne zdravým letným ovocím. Sezóna tohto bobuľového ovocia je v plnom prúde. Maliny ľahko nazbierame v záhradke a aj v obchodoch sú lepšie dostupné. Vedeli ste však o tom...

Účinky umelých vitamínov: Čo robia s naším telom?

01.08.2017 LIFESTYLE
Účinky umelých vitamínov: Čo robia s naším telom?

Dlho sme sa dozvedali o pozitívnych účinkoch vitamínov pre naše telo. Rôzne krémy a iné kozmetické produkty s obsahom najrôznejších vitamínov predstavujú údajne oveľa zdravšiu aplikáciu vitamínov s le...

Máš chuť na sladké alebo slané? Toto sa ti telo snaží naznačiť!

17.08.2017 LIFESTYLE
Máš chuť na sladké alebo slané? Toto sa ti telo snaží naznačiť!

Ak nás prepadne chuť na sladké alebo slané, väčšinou to pripisujeme našej pahltnosti. Vedeli ste však o tom, že naše chúťky na rôzne potraviny môžu byť signálmi, ktoré nám dáva vlastné telo...

Rýchly a jednoduchý test kvality jedla!

10.08.2017 LIFESTYLE
Rýchly a jednoduchý test kvality jedla!

Existuje množstvo spôsobov, ako zistiť kvalitu jedla, ktoré podávame na stôl každý deň. Nemusíte byť na to odborník. Jednoduchým pohľadom zistíte, ktoré potraviny sú kvalitné a ktoré by ste už radšej ...

Najkrajšie deti, z ktorých sa stali celebrity. Čo je s nimi dnes?

14.08.2017 LIFESTYLE
Najkrajšie deti, z ktorých sa stali celebrity. Čo je s nimi dnes?

Myslím, že na celom svete nájdeme krásne deti. Veď každé dieťa je pre rodiča tým najkrajším. O tom niet pochýb! Avšak niekoľko z nich dokáže rozhodne očariť natoľko, že dostane titul najkrajšieho dieť...

Ako využiť aviváž v domácnosti? Toto by vám ani nenapadlo!

18.08.2017 LIFESTYLE
Ako využiť aviváž v domácnosti? Toto by vám ani nenapadlo!

Ako využiť aviváž v domácnosti? Aviváž naozaj dokáže veci, o akých sa vám ani nesnívalo. Primárne ju používame na pranie, veď bielizeň je po jej použití hebká a nie priľnavá. Čím to je...

Čo muži najviac milujú na ženách a čo si najviac všímajú? Poznáme odpovede!

16.08.2017 LIFESTYLE
Čo muži najviac milujú na ženách a čo si najviac všímajú? Poznáme odpovede!

Čo muži najviac milujú na ženách? Čo si najviac všímajú? Prvý dojem urobí veľa, o tom netreba pochybovať. Dáme naňho my a dajú naňho aj muži, pretože len prvý dojem rozhoduje, či vás vôbec osloví...

Vytláčanie čiernych bodiek je hitom. Tieto videá videli milióny!

08.08.2017 KRÁSA
Vytláčanie čiernych bodiek je hitom. Tieto videá videli milióny!

Čierne bodky na tvári predstavujú póry, ktoré sú čiastočne zablokované kožným mazom, odumretými bunkami a baktériami. V odbornom žargóne sa im občas hovorí aj komedóny. Čierne bodky nepridávajú na krá...

Ta-Ta Towel: Pohodlná podprsenka alebo módny výstrelok?

06.08.2017 MÓDA a ŠTÝL
Ta-Ta Towel: Pohodlná podprsenka alebo módny výstrelok?

Anglická firma predstavila novinku určenú pre ženy s väčším poprsím a dojčiace matky. Celý svet bol šokovaný z ich módneho výstrelku, ktorý nazvali "Ta-Ta Towel"...

Osvedčené spôsoby ako odstránite brušný tuk

22.07.2017 LIFESTYLE
Osvedčené spôsoby ako odstránite brušný tuk

Nie je ľahké zbaviť sa brušného tuku. Je to jeden z najnebezpečnejších tukov v ľudskom tele. My vám prinášame návod, ako sa ho zbaviť...

20 príznakov parazitov v tele!

30.07.2017 LIFESTYLE
20 príznakov parazitov v tele!

Infekcie spôsobené parazitmi sú pomerne častejšie, ako si predstavujeme. Je však potrebné venovať pozornosť tomuto problému, pretože môžu spôsobovať vážne zdravotné problémy...

Kŕčové žily - tieto prírodné prostriedky ťa ich nadobro zbavia!

04.08.2017 LIFESTYLE
Kŕčové žily - tieto prírodné prostriedky ťa ich nadobro zbavia!

Kŕčové žily sú veľmi nepríjemným ochorením žíl, ktoré môžeme v dnešnej dobe zaradiť medzi civilizačné choroby. Tento zdravotný problém je veľmi častý a postihuje mužov i ženy...

Čo nepatrí do spálne? Týchto vecí sa určite zbavte!

27.07.2017 LIFESTYLE
Čo nepatrí do spálne? Týchto vecí sa určite zbavte!

po celom dni zregenerovať a načerpať novú energiu. Je to miesto na odpočinok, romantiku, intimitu a významne ovplyvňuje vzťah. Na to všetko má vplyv jej zariadenie, nábytok, doplnky a materiály...

Ušný maz ako ho nepoznáme: Čo znamená jeho zafarbenie?

30.07.2017 LIFESTYLE
Ušný maz ako ho nepoznáme: Čo znamená jeho zafarbenie?

Niekedy stačí málo a viete zistiť, že vaše telo niečo trápi. Telesné tekutiny často signalizujú začiatok vážnejšieho ochorenia. Ušný maz je toho rovnakým príkladom...

Poznajte svoje telo: Vaginálny zápach - na týchto 5 si dávajte pozor!

02.08.2017 LIFESTYLE
Poznajte svoje telo: Vaginálny zápach - na týchto 5 si dávajte pozor!

Rovnako ako črevá, aj vaša vagína má vlastné prostredie s rôznymi baktériami a kvasinkami, pričom mnohé z nich sú pre vaše telo prospešné. Každá vagína má svoje špecifické prostredie a látky...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk

  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk


  Najnovšie z Lepšídeň.sk


  Najnovšie z Deňženy.sk

  TOPlist 1s