Ako si vybrať správnu riasenku? O maskare od A po Z

Ako si vybrať správnu riasenku?

Riasenka je len riasenka, že? No mýlite sa!

 

Existujú stovky rôznych značiek riaseniek, ale aj množstvo rôznych typov, ktoré pracujú rôzne. Poskytujú iný vzhľad tak, aby vyriešili vaše konkrétne problémy s vašimi riasami.

 

Ak nosíte make-up, pravdepodobne sa vo vašej kozmetickej taštičke nachádza aj riasenka. Vďaka nej môžu vaše oči vyzerať väčšie a krajšie, pretože riasenka v konečnom dôsledku rámuje oči.

 

Siahnite po tmavofarebnej riasenke a vaše oči budú vyzerať jasnejšie a živšie. Riasenka je skvelým, rýchlym riešením pre unavené oči, ktoré jednoducho transformuje na úžasný vzhľad a pripraví na nočný život. Je zábavné experimentovať s rôznymi typmi riasenky. Možno tak nájdete tú ideálnu, bez ktorej si už nebudete vedieť predstaviť každodenné líčenie. A možno nájdete hneď 2 – jednu na bežný deň a jednu odvážnejšiu na divokú noc! Ak sa vám nechce experimentovať, tak vám prinášame prehľad o tom, ako si vybrať riasenku pre požadovaný vzhľad očí.

 

Odporúčame prečítať: Výber očnej linky môže byť hotovou vedou! Ako si vybrať?

Objemové (zhusťujúce) riasenky

Ak máte tenké alebo riedke riasy, tento typ riasenky je pre vás to pravé orechové. Objemové riasenky pridávajú na objeme rias tak, že obalia každú riasu do farby, a to vďaka obsiahnutým zložkám. Takéto riasenky obsahujú vosk alebo silikónové polyméry (záleží od značky riasenky), ktoré pokrývajú riasy a pridávajú im fantastický objem. Pamätajte na pravidlo, čím riasenka obsahuje tmavšiu farbu, tým objemnejšie budú vaše riasy vyzerať.

 

Odporúčame prečítať: Revlon Ultra HD Gel Lipcolor gélový rúž na pery

TIP REDAKCIE

Maskara REVLON ULTRA VOLUME™ je pre tie z nás, ktoré túžia po ohromných, objemných riasach ako nikdy predtým. Bronx Colors 3D Volume maskara - je objemová 3D maskara ponúkajúca neporovnateľný objem a predĺženie rias vďaka patentovanému zloženiu obohatenému o nanopeptidový komplex, kolagén a vitamín B, ktoré ošetrujú a posilňujú riasy od korienkov. Riasenky Gosh Show Me Volume vytvárajú na riasach intenzívny objem. Tieto riasenky v sebe spájajú kombináciu vitamínov B, C a E, keratínu a prírodného vosku, ktorá dodáva riasam všetku starostlivosť a ochranu, ktorú potrebujú. Výsledkom je, že už na prvý pohľad pôsobia hustejšie.

Predlžujúce riasenky

Ak sú vaše riasy krátke, predlžujúce riasenky s nimi dokážu urobiť ozajstné zázraky. Tento typ riasenky obsahuje polyméry z hodvábu alebo nylonu, ktoré sa pri aplikácii riasenky prilepia na riasy, čo ich v konečnom dôsledku robí dlhšími. Je to jednoduchší spôsob pre získanie dlhých rias než používať umelé riasy. Tento typ riasenky zväčša obsahuje objemnejšiu kefku, s ktorou je nanášanie predlžujúcich polymérov jednoduchšie.

 

Odporúčame prečítať: Matis Performance Correcting Serum

TIP REDAKCIE

Naším prvým tipom na predlžujúcu riasenku je Bronx Colors LongLash maskara. Tá riasam poskytuje dlhotrvajúci objem a predĺženie spolu s vysoko pigmentovanou farbou. REVLON SUPER LENGTH™ MASCARA je rovnako predlžujúca maskara pre nádherne dlhé riasy, ktoré si zamilujete. Ako sme písali, tak väčšina predlžujúcich riaseniek obsahuje vlákna. Skvelým príkladom takejto riasenky je Gosh Lash Sculpting Fibre Mascara. Táto riasenka obsahuje 2 mm vlákna v tvare drobných kvietkov. Tie vám poskytnú výnimočné predĺženie a tvar, pričom sa rozmiestnia medzi prirodzené riasy a zdvojnásobia ich objem. Naším posledným tipom na predlžujúce riasenky je Gosh Volume Serum Mascara, ktorá vytvára viditeľne dlhšie a plnšie riasy už po pár ťahoch kefky.

Riasenka pre natočenie rias

Tieto typy riaseniek sú určené hlavne pre tie z nás, ktoré majú rovné riasy. Samozrejme existuje možnosť riasy natočiť pomocou klieštičiek alebo kuliem na riasy, no riasenka je o niečo šetrnejším spôsobom pre dosiahnutie takéhoto vzhľadu rias. Aj v tomto prípade táto riasenka obsahuje polyméry, avšak nie predlžujúce, ale také, ktoré spôsobujú prirodzené zmrštenie a následné zvlnenie rias. Je to jednoduchší, efektívnejší, ľahší a hlavne rýchlejší spôsob ako natáčanie prostredníctvom iných výdobytkov modernej doby.

 

Odporúčame prečítať: Pánska vôňa Jimmy Choo MAN ICE

TIP REDAKCIE

Efekt mačacích očí? To je to, po čom vaše srdce piští? Tak určite vyskúšajte Gosh Catchy Eyes Mascaru. Tá jemne riasy oddeľuje, intenzívne ich zvýrazňuje a nádherne tvaruje už pri prvom ťahu kefky. Myslíte, že dramatický vzhľad je to, čo vám zaručí šmrncovný pohľad? Revlon Dramatic Definition maskara, pre dokonale výrazné riasy bez zlepencov, je na to ako stvorená. Bronx Colors Boost Up Mascara pre ultra očarujúci vzhľad s dvojitým efektom - riasy predĺži a dodá im intenzívny objem. Maskara pre zvodný expresívny vzhľad očí - taká je Bronx Colors Seductive Black Mascara, ktorá je obzvlášť vhodná pre dámy s citlivými očami.

Vodeodolné riasenky

Zo všetkých typov riaseniek by ste práve túto mali mať vo svojej (nielen) letnej výbave. Ak patríte k tým, ktoré dojme každá situácia a napríklad aj taká svadba, stavte na túto riasenku. Tieto riasenky ako základ obsahujú voskový olej, vďaka ktorému sa z obyčajnej riasenky stáva riasenka odolná voči vlhkosti, vode a podobne. Preto je ideálnou aj na dovolenku a na letné radovánky vo vode. Zaujímavosťou je aj to, že je určená aj pre mastný typ pleti – budete mať tak istotu, že sa vám na očiach nerozmaže.

 

Odporúčame prečítať: Nové originálne vône Desigual - Sex, Fun a Love

TIP REDAKCIE

Ak máte citlivé oči, v dôsledku čoho vyhľadávate vodeodolné riasenky, tak vsaďte na istotu s Bronx Colors Skinny Mascarou, ktorá zaručuje obalenie rias do farby, čím vytvára hlboký čierny vzhľad, ideálny pre neodolateľný pohľad. Ak chcete svojim riasam dodať objem, tak siahnite po Gosh Waterproof Volume Mascare. Vodeodolná objemová maskara zachová príťažlivosť vašich očí v daždi aj na slnku.

Viacúčelové riasenky

Áno, aj takýmito riasenkami nás dokážu výrobcovia potešiť. Tieto typy riaseniek zväčša pýtajú trošku vyššiu investíciu, avšak konečný vzhľad rias stojí za to! Na očiach vytvoria "wow efekt" – efekt umelých rias, preto si ich určite zamilujete. Tieto riasenky zväčša spájajú dva efekty - predĺženie a natočenie rias.

 

Odporúčame prečítať: Nová pánska vôňa Ferrari Scuderia Ferrari Forte

TIP REDAKCIE

Viacúčelová riasenka, ktorá sa bude o vaše riasy starať a tiež ich zahalí do čiernej farby? Ak takúto ešte nemáte, tak vyskúšajte Bronx Colors X-Orbitant Mascaru, ktorá má dvojité zakončenie. Výživa podporuje rast rias a maskara im poskytuje objem a predĺženie. Naším ďalším tipom pre vás je Revlon Volume&Length Magnified maskara, pre mega objem a dĺžku rias, ktoré sú príťažlivé aj na diaľku. Chceli by ste získať neprehliadnuteľný vzhľad vašich rias? Tak ideálnou voľbou je Gosh Xtreme Mascara, ktorá poskytuje riasam maximálny objem, predĺženie a zvýraznenie. Alebo dodajte riasam nový rozmer s Gosh Rebel Eyes Mascarou. Vďaka nej získate vytočené riasy s krásnym objemom a dĺžkou.

Toto sú základné druhy riaseniek, s ktorými za môžete bežne stretnúť. Rovnako ako farba rúžu, tak aj každý typ riasenky sa hodí na rôzne udalosti. Buď chcete byť za šedú myšku alebo chcete ohúriť dramatickým vzhľadom – je teda len na vás, po akej siahnete. V konečnom dôsledku však môže každá riasenka na vašich očiach vykúzliť naozaj očarujúci pohľad – dôležité je, vedieť si ju správne aplikovať. Nezabúdajte, že riasenku je potrebné nanášať od korienkov až ku končekom cikcakovým pohybom. Takto docielite oddelenie každej riasy a jej zahalenie do farby riasenky.

 

Všetky riasenky sú dostupné v sieti FAnn parfumérií.

KTORÝ TYP RIASENKY POUŽÍVATE VY?
 • Objemové riasenky (0%)

   

 • Predlžujúce riasenky (33%)

   

 • Riasenky pre natočenie rias (33%)

   

 • Vodeodolné riasenky (0%)

   

 • Viacúčelové riasenky (33%)

   

Odpovedali 3 ľudia  

FOTOGALÉRIA:Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Aj vy robíte neustále kompromisy? Už nemusíte!
Výber očnej linky môže byť hotovou vedou! Ako si vybrať?
Čistenie make-up štetcov? Povieme vám, ako na to!
Výber očnej linky môže byť hotovou vedou! Ako si vybrať?
Dokonalosť v nedokonalosti: Blogerky inšpirujú celý svet aj napriek svojej inakosti.
Svadobné líčenie so značkou Dermacol: Štýlová aj pred oltárom
Top mobilné aplikácie pre ženy z oblasti krásy
Explózia farieb v líčení, ktorá sa volá COLOURBOX
Boli sme súčasťou Oriflame Beauty Tour
Tajomstvá krásy žien z rôznych kútov sveta
Dermacol Make-up Cover objavili najúspešnejší americkí blogeri
2. deň: Kurz IMAGE MAKER 7v1 od Fame.sk - Prihláste sa aj vy!
Kina Shen: Modelka alebo porcelánová bábika? Čo myslíte?
Výber očnej linky môže byť hotovou vedou! Ako si vybrať?
Majstrovské líčenie očí: 15-ročné dievča vytvára umelecké diela
Prihláste sa na kurz pre vizážistky IMAGE-MAKER 7v1 od Fame.sk
Líčenie v lete - čo robiť, aby sa vám make-up neroztiekol!
Trendy v líčení na rok 2017
Dlhý dovolenkový let - tipy ako vyzerať aj po ňom sviežo!
Zažiarte na pláži - ľahký letný make-up
Svadobné líčenie so značkou Dermacol: Štýlová aj pred oltárom
Majstrovské líčenie očí: 15-ročné dievča vytvára umelecké diela
Nezvyčajné kozmetické triky, ktoré vás dostanú!
Prihláste sa na kurz pre vizážistky IMAGE-MAKER 7v1 od Fame.sk
Úspešná vďaka Oriflame: Najväčším benefitom je sloboda a nezávislosť
 

3 komentáre

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.14.06.17 17:16 | Daniela Bieliková | karma: 85
Riaseniek je toľko na trhu, že je ťažko si vybrať...

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


14.06.17 18:40 | Milka Damašková | karma: 91
Potešilo ma, že som z ponuky vodeodolných objavila špirálu Bronx, ktorá navyše riasy vyživí a ošetrí :)

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


15.06.17 17:50 | Jana Uhrová | karma: 64
od riasenky velmi záleží a každej sadne iná, ja mam rada také čo maju kratšie štetinky a ktore pekne oddelia riasy

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Je nahý spánok naozaj taký zdravý pre naše telo?

26.07.2017 LIFESTYLE
Je nahý spánok naozaj taký zdravý pre naše telo?

Spávate v pyžame a v ponožkách? Radi sa večer zahalíte do pohodlnej nočnej košele? Máte doma hotovú zbierku pekného a štýlového oblečenia na spánok? Asi vás sklameme...

Prečo zbierať okrem malín i malinové listy? Pretože sú liečivé!

23.07.2017 LIFESTYLE
Prečo zbierať okrem malín i malinové listy? Pretože sú liečivé!

Maliny sú chutným a hlavne zdravým letným ovocím. Sezóna tohto bobuľového ovocia je v plnom prúde. Maliny ľahko nazbierame v záhradke a aj v obchodoch sú lepšie dostupné. Vedeli ste však o tom...

Účinky umelých vitamínov: Čo robia s naším telom?

01.08.2017 LIFESTYLE
Účinky umelých vitamínov: Čo robia s naším telom?

Dlho sme sa dozvedali o pozitívnych účinkoch vitamínov pre naše telo. Rôzne krémy a iné kozmetické produkty s obsahom najrôznejších vitamínov predstavujú údajne oveľa zdravšiu aplikáciu vitamínov s le...

Žena bez make-upu? Aj celebrity dokazujú, že sú obyčajné ženy ako my!

22.07.2017 LIFESTYLE
Žena bez make-upu? Aj celebrity dokazujú, že sú obyčajné ženy ako my!

Či už sa objavujú vo filmoch, hudobných videách alebo na obálkach časopisov, celebrity zriedka vidíme bez tváre plnej make-upu alebo zavádzajúceho photoshopu. Ale ako vidíte v tomto odhaľujúcom zoznam...

Rýchly a jednoduchý test kvality jedla!

10.08.2017 LIFESTYLE
Rýchly a jednoduchý test kvality jedla!

Existuje množstvo spôsobov, ako zistiť kvalitu jedla, ktoré podávame na stôl každý deň. Nemusíte byť na to odborník. Jednoduchým pohľadom zistíte, ktoré potraviny sú kvalitné a ktoré by ste už radšej ...

Máš chuť na sladké alebo slané? Toto sa ti telo snaží naznačiť!

17.08.2017 LIFESTYLE
Máš chuť na sladké alebo slané? Toto sa ti telo snaží naznačiť!

Ak nás prepadne chuť na sladké alebo slané, väčšinou to pripisujeme našej pahltnosti. Vedeli ste však o tom, že naše chúťky na rôzne potraviny môžu byť signálmi, ktoré nám dáva vlastné telo...

Najkrajšie deti, z ktorých sa stali celebrity. Čo je s nimi dnes?

14.08.2017 LIFESTYLE
Najkrajšie deti, z ktorých sa stali celebrity. Čo je s nimi dnes?

Myslím, že na celom svete nájdeme krásne deti. Veď každé dieťa je pre rodiča tým najkrajším. O tom niet pochýb! Avšak niekoľko z nich dokáže rozhodne očariť natoľko, že dostane titul najkrajšieho dieť...

Čo muži najviac milujú na ženách a čo si najviac všímajú? Poznáme odpovede!

16.08.2017 LIFESTYLE
Čo muži najviac milujú na ženách a čo si najviac všímajú? Poznáme odpovede!

Čo muži najviac milujú na ženách? Čo si najviac všímajú? Prvý dojem urobí veľa, o tom netreba pochybovať. Dáme naňho my a dajú naňho aj muži, pretože len prvý dojem rozhoduje, či vás vôbec osloví...

Vytláčanie čiernych bodiek je hitom. Tieto videá videli milióny!

08.08.2017 KRÁSA
Vytláčanie čiernych bodiek je hitom. Tieto videá videli milióny!

Čierne bodky na tvári predstavujú póry, ktoré sú čiastočne zablokované kožným mazom, odumretými bunkami a baktériami. V odbornom žargóne sa im občas hovorí aj komedóny. Čierne bodky nepridávajú na krá...

Ta-Ta Towel: Pohodlná podprsenka alebo módny výstrelok?

06.08.2017 MÓDA a ŠTÝL
Ta-Ta Towel: Pohodlná podprsenka alebo módny výstrelok?

Anglická firma predstavila novinku určenú pre ženy s väčším poprsím a dojčiace matky. Celý svet bol šokovaný z ich módneho výstrelku, ktorý nazvali "Ta-Ta Towel"...

Osvedčené spôsoby ako odstránite brušný tuk

22.07.2017 LIFESTYLE
Osvedčené spôsoby ako odstránite brušný tuk

Nie je ľahké zbaviť sa brušného tuku. Je to jeden z najnebezpečnejších tukov v ľudskom tele. My vám prinášame návod, ako sa ho zbaviť...

Kŕčové žily - tieto prírodné prostriedky ťa ich nadobro zbavia!

04.08.2017 LIFESTYLE
Kŕčové žily - tieto prírodné prostriedky ťa ich nadobro zbavia!

Kŕčové žily sú veľmi nepríjemným ochorením žíl, ktoré môžeme v dnešnej dobe zaradiť medzi civilizačné choroby. Tento zdravotný problém je veľmi častý a postihuje mužov i ženy...

20 príznakov parazitov v tele!

30.07.2017 LIFESTYLE
20 príznakov parazitov v tele!

Infekcie spôsobené parazitmi sú pomerne častejšie, ako si predstavujeme. Je však potrebné venovať pozornosť tomuto problému, pretože môžu spôsobovať vážne zdravotné problémy...

Čo nepatrí do spálne? Týchto vecí sa určite zbavte!

27.07.2017 LIFESTYLE
Čo nepatrí do spálne? Týchto vecí sa určite zbavte!

po celom dni zregenerovať a načerpať novú energiu. Je to miesto na odpočinok, romantiku, intimitu a významne ovplyvňuje vzťah. Na to všetko má vplyv jej zariadenie, nábytok, doplnky a materiály...

Ušný maz ako ho nepoznáme: Čo znamená jeho zafarbenie?

30.07.2017 LIFESTYLE
Ušný maz ako ho nepoznáme: Čo znamená jeho zafarbenie?

Niekedy stačí málo a viete zistiť, že vaše telo niečo trápi. Telesné tekutiny často signalizujú začiatok vážnejšieho ochorenia. Ušný maz je toho rovnakým príkladom...

Poznajte svoje telo: Vaginálny zápach - na týchto 5 si dávajte pozor!

02.08.2017 LIFESTYLE
Poznajte svoje telo: Vaginálny zápach - na týchto 5 si dávajte pozor!

Rovnako ako črevá, aj vaša vagína má vlastné prostredie s rôznymi baktériami a kvasinkami, pričom mnohé z nich sú pre vaše telo prospešné. Každá vagína má svoje špecifické prostredie a látky...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk

  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk


  Najnovšie z Lepšídeň.sk


  Najnovšie z Deňženy.sk

  TOPlist 1s