Najnebezpečnejšie miesta planéty: Budeš mať zimomriavky po tele!

Najnebezpečnejšie miesta planéty: Budeš mať zimomriavky po tele!
  • 05.05.2019
  • Michaela Kožáková

Poznáte to: „Kto sa bojí, nech nechodí do lesa.“ Niekto sa bojí pavúkov, iný hadov, silnej búrky alebo tmy. Niekomu naskakujú zimomriavky po celom tele pri pomyslení na džungľu plnú nebezpečných šeliem, divokú rieku alebo svokrin dom. Na našej planéte existuje niekoľko nebezpečných miest, a to od oblastí s častým výskytom ničivých hurikánov cez vojnové krajiny až po miesta s vysokou kriminalitou. Poďte sa s nami pozrieť na niekoľko nebezpečných miest, ktoré vystrašia aj tých najväčších odvážlivcov. 

Pozri aj: Dark Tourism: Necháš sa zlákať destináciami s temnou históriou?

vulkán Sinabung

Zdroj: Shutterstock®

Hora Sinabung, Indonézia

Hora Sinabung je jedným z tridsaťštyri aktívnych vulkánov na Sumatre, ktorý sa nachádza v takzvanom Pacifickom kruhu ohňa. Hora je známa svojimi častými erupciami, ktoré za sebou nechávajú ľudí bez prístreškov a živobytia. Okolité mestá a dediny boli niekoľkokrát zaliate lávou a pokryté popolom. Vulkán sa prvýkrát prebudil po štyritisíc rokoch v roku 2010 a zabil dvoch ľudí. Posledný výbuch bol vo februári minulého roka, no našťastie nikto nezahynul.

Monrovia, Libéria

Zdroj: Shutterstock®

Monrovia, Libéria

V hlavnom meste západoafrickej krajiny Libérie sa nachádza jedna z najhorších afrických chudobných štvrtí s názvom West Point. Jej 75 000 chudobných obyvateľov je sužovaných epidémiou cholery, užívaním drog, vysokou kriminalitou, prostitúciou mladistvých a nedostatkom hygienických zariadení. Mesto je takisto vysoko znečistené a bojuje s vážnymi environmentálnymi problémami, ako sú napríklad povodne. 

Severná Kórea

Zdroj: Shutterstock®

Severná Kórea

Keď berieme do úvahy totalitnú diktatúru, Severná Kórea je obvinená z toho, že má jeden z najhorších záznamov o porušovaní ľudských práv na svete. Miestni obyvatelia, ale aj návštevníci, môžu byť zatknutí za veci, ktoré ľudia žijúci v demokratických krajinách považujú za normálne. Dostať víza do tejto krajiny je ešte jednoduchšie, ako by ste si mysleli. Toho, že by vás tu okradli, sa báť nemusíte, pretože ste pod neustálym dohľadom. Wifi ani roaming vám tu fungovať nebudú, fotografovať môžete len so súhlasom kórejského sprievodcu a nemôžete samovoľne vyjsť ani z hotela na prechádzku. Ohováranie, posmešky, šírenie demokracie alebo západných myšlienok je prísne zakázané, a to ani v hotelovej izbe, pretože môžete byť odpočúvaní. Zabudnite na to, že ste tu na zábavnom poznávacom zájazde. 

Bude ťa zaujímať: Čím je výnimočná čierna himalájska soľ? Toto dokáže s telom!

Sanaa, Jemen

Zdroj: Shutterstock®

Sanaa, Jemen

Hlavné mesto Jemenu, Sanaa, je zaujímavým miestom pre cestovateľov vďaka niekoľkým skutočnostiam. Sanaa je jedným z najstarších trvalo obývaných miest na svete, kedysi to bolo staré centrum svetového obchodu s kávou. Je tiež jedným z najvyšších hlavných miest na svete s nadmorskou výškou 2 300 metrov. Bohužiaľ, toto jemenské mesto sa považuje za veľmi nebezpečné miesto z dôvodu neustáleho bombardovania, atentátov a náhodných teroristických útokov. Situácia v meste je nestála a úrady mnohých krajín sem neodporúčajú cestovať.

Bermudský trojuholník, Atlantik

Zdroj: Shutterstock®

Bermudský trojuholník, Atlantik

O Bermudskom trojuholníku počul asi každý. Jedná sa o jedno z najobávanejších miest na svete. Oblasť približne vymedzená Portorikom, Floridou a Bermudami sa po celé desaťročia spája so záhadnými zmiznutiami, ktoré boli pripísané všetkému, a to od magnetickej sily až po únosy mimozemšťanov. Za posledných štyridsaťpäť rokov sa stratilo stovky lodí, lietadiel a o život prišli tisícky ľudí. Zaujímavé je, že sa nikdy nenašli trosky lietadiel alebo telá obetí. Zatiaľ čo väčšina prípadov bola racionálne vysvetlená, stále niektoré z nich ostávajú záhadou. Jednou z teórii oceánografov, ktorí skúmajú podmorské dno, je únik veľkého množstva plynu. Dostatočne veľké plynové bubliny stúpajúce na hladinu vody môžu zasiahnuť lietadlo alebo stiahnuť loď na dno. 

Vybrali sme: Ako nájsť stratené kľúče? Vyskúšaj niektorý z týchto 5 trikov!

Manaus, Brazília

Zdroj: Shutterstock®

Manaus, Brazília

Mesto ležiace na severozápade Brazílie nemá až také vysoké percento kriminality ako ostatné brazílske metropoly. Prečo sa toto mesto považuje za jedno z najnebezpečnejších? Manaus leží priamo uprostred Amazonského dažďového pralesa na brehu rieky Amazon, ktorá je plná nebezpečných tvorov. Plávať v rieke, to znamená skočiť priamo medzi dravé pirane, obrovské anakondy, elektrické úhory a iné nebezpečné zvieratá. Plavba po rieke je tiež dobrodružnou jazdou.

Ostrov Fraser, Austrália

Zdroj: Shutterstock®

Ostrov Fraser, Austrália

Najväčší pieskový ostrov na svete. Kilometre nádherných pláží, priezračná voda hlbokých jazier, migrujúce veľryby, off roadové západy slnka. Ostrov má naozaj čo ponúknuť. Pozor však na opustené pláže, ktoré sa hmýria smrtiacimi pavúkmi, agresívnymi divokými psami dingo a vody plné hladných žralokov a jedovatých medúz. 

Guatemala

Zdroj: Shutterstock®

Guatemala, Stredná Amerika

S odhadovaným počtom obyvateľov okolo 15, 8 milióna je Guatemala najľudnatejší štát v Strednej Amerike. Prírodné katastrofy majú v tejto geologicky aktívnej časti sveta dlhú históriu. Jej poloha medzi Karibským morom a Tichým oceánom jej tiež veľmi nepridáva a robí z nej oblasť s častým výskytom hurikánov. Povodne a silné dažde minulý rok v máji pripravili o domovy približne šesťtisíc ľudí. 

Burkina Faso

Zdroj: Shutterstock®

Burkina Faso

Burkina Faso je vnútrozemská krajina v západnej Afrike obkolesená šiestimi štátmi. To, čo túto malú krajinu robí nebezpečnou, je vysoká hrozba terorizmu a únosov. Mnohé útoky boli namierené na hotely, kaviarne, reštaurácie a iné miesta, kde sa ľudia často zhromažďujú. Niektoré z týchto útokov dokonca viedli teroristické skupiny zo susedných krajín, ako je napríklad Mali a Niger. 

Inšpiruj sa: Vieš, ako pripraviť auto na leto? Skutočne stačí málo!

Neapol

Zdroj: Shutterstock®

Neapol, Taliansko

Jedno z najväčších talianskych miest je známe svojou úžasnou architektúrou a výbornou kuchyňou. Žiaľ, mesto je tiež označované ako jedno z najväčších svetových pascí smrti. Dôvod je jednoduchý – celé mesto leží na obrovskom vulkáne Campi Flegrei. Vedci zistili, že akákoľvek erupcia sopky by mohla zabiť milióny ľudí žijúcich v tejto oblasti. 

Medzi ďalšie miesta na svete, ktorým je lepšie sa vyhnúť, patrí Údolie smrti v Kalifornii, uránové mesto Mailu Suu v Kirgizsku, mesto duchov Dallol v Etiópii, jazero Nyos v Kamerune, Haity, región Sahel na Sahare, Ostrov hadov v Brazílii, mrazivé Oymyakon v Rusku, vojnou zmietaná Sýria, Bagdad, Mogadiš v Somálsku, San Pedro Sula v Hondurase.

Asi je lepšie zostať žiť na Slovensku bez hurikánov, vybuchujúcich sopiek, jedovatých pavúkov či nestabilnej politickej situácie. Veď naše hory, studené plesá, malebné dedinky a historické hrady sú tiež krásne a nezameniteľné. 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Ľubica Šťastná 05.05.19 07:06

ĽŠ
karma
100.00

Z tohto hľadiska zostať žiť na Slovensku bez hurikánov, vybuchujúcich sopiek, jedovatých pavúkov či nestabilnej politickej situácie, je určite lepšia alternatíva!

  • 1
Odpovedať

Jana Komadová 09.05.19 22:04

JK
karma
100.00

Všade dobre doma na Slovensku najlepšie

  • 0
Odpovedať

Alica Mareková 11.08.20 14:51

AM
karma
-1.00

tieto miesta radšej vynechať

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 15.02.21 19:54

KS
karma
133.00

Do týchto oblastí ani len náhodou a určite by sa ich na svete našlo aj viac :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní