Giraffe Manor: Jedinečný hotel, v ktorom zažiješ africké dobrodružstvo

Giraffe Manor: Jedinečný hotel, v ktorom zažiješ africké dobrodružstvo
 • 17.03.2019
 • Michaela Kožáková

  • Zdieľaj:
 • 9

Raňajky so zvedavými žirafami nakúkajúcimi cez veľké okná? Podať si „chobot” s malým sloníčaťom? Nie, to nie je príbeh o safari, ale skutočnosť. 

Malý, útulný boutique hotel Giraffe Manor, nachádzajúci sa na predmestí hlavného mesta Nairobi v Keni, je zážitkom pre malých i veľkých. Hotel je vo vlastníctve Safari Collection, spoločnosti disponujúcej aj ďalšími nehnuteľnosťami, ktoré nazývajú skutočným domovom safari. Vďaka týmto miestam sa môžete dostať do priameho kontaktu s takzvanou veľko africkou päťkou – levom, slonom, nosorožcom, leopardom, byvolom.

Pozri aj: Ako si vybrať dovolenku? Toto je 5 tipov pre nezabudnuteľný relax

Jedinečný hotel so žirafami

Giraffe Manor je unikátnym miestom. Budova hotela, postavená v roku 1930 v škótskom štýle, umocňuje celkový dojem a atmosféru. Obrastená fasáda, elegantný interiér, zelené záhrady, slnečné terasy, nádherne zdobené dvory vás ohúria na prvý pohľad a ostanete mlčky stáť obdivujúc tak dokonalú a prirodzenú súhru človeka a prírody. Hotel je zasadený do hustého lesa plného farebných vtákov, malých antilop a rôznych druhov rastlín.

Niektorí hostia tvrdia, že hotel im pripomína film Spomienky na Afriku. Dokonca aj jedna z dvanástich izieb je pomenovaná po autorke románu Karen Blixen.

Prečo je však tento hotel taký výnimočný? Pretože hotel, okrem iného, tiež slúži ako domov ohrozeného druhu žirafy Rothschildovej. Ich dlhé krky a vyplazujúce čierne jazyky vás môžu prekvapiť pri raňajkách a poobednom čaji na terase. Každá z nich sa snaží uchmatnúť nejakú pochúťku predtým, ako budú všetky odvedené do svojho prístrešku. Múdre žirafy sú už naučené, že ráno a v popoludnajších hodinách ich vyhliadajú nedočkaví turisti s hrčou natrhanej trávy v ruke. Ak chcete, môžete ich tiež odprevadiť na ceste do ich prístrešku.

Navštíviť môžete takisto neďaleký sloní sirotinec Sheldrick, múzeum spomínanej autorky Karen Blixen, Národné múzeum Nairobi. Medzi ďalšie aktivity, ktoré hotel ponúka, patria prechádzky lesom so sprievodcom, jazda na koni, výlet do Národného parku Nairobi, maľovanie, masáže.

Okrem toho, že Giraffe Manor je útočiskom pre žirafy, toto miesto takisto prevádzkuje šľachtiteľský program, ktorého cieľom je opätovné zavádzanie párov do prírody a zabezpečenie budúcnosti týchto ohrozených zvierat. Najlepšie na tomto celom mieste je to, že dlhokrké žirafy nie sú zatvorené v ZOO, žijú si voľne, nie sú k ničomu nútené a nikto na nich nepozerá ako na atrakcie v klietke.

Extrémne milý personál, veľmi chutná kuchyňa s nádychom Kene, čarovná príroda a žirafy – nielen milovníci zvierat si užijú pobyt v tomto hoteli. 

Hotel je otvorený celý rok, ale s výnimkou od polovice apríla do polovice mája, kedy je zatvorený kvôli rekonštrukcii a každoročnej údržbe. Ak by ste sa náhodou rozhodli vidieť žirafy na vlastné oči, zarezervujte si izbu šesť až dvanásť mesiacov dopredu. O pobyt v tomto jedinečnom hoteli je obrovský záujem.

Otázka na záver: Prečo má žirafa dlhý krk?


  • Zdieľaj:
 • 9
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Ľubica Šťastná 17.03.19 07:54

ĽŠ
karma
100.00

Naozaj výnimočný hotel.

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 17.03.19 23:50

karma
109.00

Je to veľmi zaujímavé,no ja by som sa asi tých žiráf bála :-)

 • 0
Odpovedať

Marika Michálková 21.03.19 15:47

MM
karma
103.00

Úžasné miesto

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 26.03.19 13:41

JK
karma
100.00

Waú hneď by som išla

 • 0
Odpovedať

Táňa Slahučková 04.05.19 02:24

TS
karma
107.00

Vyzerá úžasne :)

 • 0
Odpovedať

Alica Mareková 11.08.20 15:01

AM
karma
-1.00

zaujímavé, ale ja by som asi nešla

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 15.02.21 19:19

KS
karma
133.00

Tak to je paráda :-D

 • 0
Odpovedať

JAN KOMADA 05.03.21 15:08

JK
karma
100.00

No kto by nechcel bývať v takom hotely

 • 0
Odpovedať

JAN KOMADA 30.05.21 20:44

JK
karma
100.00

No môžem len snívať

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní