Registrácia Prihlásenie

Gazdinky, pozor! Viete, čo v domácnosti čistiť každý deň?

Gazdinky, pozor! Viete, čo v domácnosti čistiť každý deň?

 • 34
 • 4

Aj vy sa niekedy cítite ako taký Monk? Chodíte po byte a hľadáte, čo by ste umyli, utreli, prípadne odložili na miesto? Mnohé z gazdiniek sú na čistotu veľmi háklivé, no niekedy upratujeme na nesprávnych miestach. V domácnostiach sú totiž zákutia alebo dokonca celé plochy, ktorým by sme mali venovať našu plnú pozornosť. Viete, čo v domácnosti upratovať každý deň?

Inšpiruj sa: Vieš, ktoré potraviny sú vhodné na grilovanie? Prezradíme tiež, čomu sa pri grilovaní vyhnúť

kuchynská utierka

Zdroj: Shutterstock®

Kuchyňa je najháklivejšia

Aj keď by mala byť logicky kuchyňa, v ktorej sa pripravuje jedlo, najčistejším miestom v dome či byte, nie je to tak. Už veľa štúdií potvrdilo, že práve v kuchyni je najviac bacilonosičov! Začnime pekne po poriadku. Titul najšpinavejšieho predmetu domácnosti získali kuchynské utierky. Aj keď tak možno nevyzerajú, naozaj sú. Je to tak preto, lebo ich používame veľmi často. To isté platí aj pre uteráky na ruky. Keď máte veľkú rodinu alebo veľa návštev, utierky a uteráčiky na ruky by ste mali meniť každý deň, prípadne každé dva.

V kuchyni sa nachádza ešte jeden predmet, presnejšie spotrebič, a tým je kávovar. Tiež ide o pomerne často používanú vec, vo väčšine domácností aj denne. Pozor, kávovary sú ale liahňami baktérií, a preto by ste mali stroj po každom použití rozobrať a jeho odstrániteľné časti poriadne vyumývať. Ak používate klasický prekvapkávač, nezabudnite pretrieť ani platňu, na ktorej sa káva zohrieva. Často sa sem káva pri manipulácii rozleje.

V kuchyni ešte na moment zostaneme. Odborníci na čistotu varujú aj pred zanesenými pracovnými doskami. Ukladáte na ne nákup, kľúče a potom aj suroviny, ako aj surové mäso a podobne. Po každom použití by ste mali pracovnú dosku v kuchyni vydezinfikovať. Pozor, nepoužívajte na dlhokánsku linku jednu dezinfekčnú vreckovku, pretože baktérie len prenesiete.

prečo meniť uteráky

Zdroj: Shutterstock®

Čo číha v kúpeľni?

Človek by si povedal, že v miestnosti, kde praktizujeme svoju hygienu, nič špinavé ani nemôže byť. Opäť vás musíme sklamať. V kúpeľni, kde je sparno, sa často hromadia plesne a tie sú pre zdravie veľmi nebezpečné. Najnáchylnejšia je pritom stena v sprchovom kúte alebo za vaňou. Tieto kachličky by ste mali vytrieť do sucha po každom sprchovaní. Vieme, že je to poriadna otrava, no vaše zdravie sa vám poďakuje a v kúpeľni nebudete mať ani škaredé plesnivé škáry. V kúpeľni nezabúdajte ani na pravidelnú výmenu uterákov.

Špina na zemi

Touto informáciou nepotešíme azda žiadneho lenivca, ktorý upratovaniu príliš neholduje. Aj zem by sa mala minimálne povysávať a pretrieť každý jeden deň. Prach, ale aj odrobinky v kuchyni po príprave večere môžu narobiť naozajstnú šarapatu. Ak máte malé deti, ktoré sa plazia po zemi, platí to niekoľkonásobne. Ušetríte sa tak aj od prípadného boja s mravcami či iným hmyzom.

Skús aj toto: Čistenie WC s excelentným výsledkom: Tieto tipy určite vyskúšaj!


 • 34
 • 4
Návrat hore
Autor článku

4 komentáre

Ľubica Šťastná 17.08.19 05:35

ĽŠ
karma
104.00

Miesta, ktorým sa určite treba venovať denne.

 • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 17.08.19 08:05

KK
karma
106.00

kuchyňu využívam najviac cez víkend, cez týždeň veľmi málo, takže denne umývam akurát kúpelňu a wc

 • 0
Odpovedať

Ivana Fajdelová 18.08.19 17:29

IF
karma
-1.00

Veru, tieto miesta je potrebné čistiť každý deň.

 • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 21.08.19 11:55

MZ
karma
92.00

myslím si že nič netreba preháňať , ani upratovanie nie... ale jasne že sa treba starať hlavne o kuchyňu a miesta kam sa ukladajú potraviny

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

TOP bylina na podporu vykašliavania aj proti zápalom: Poznáš ju?
Zdravie

TOP bylina na podporu vykašliavania aj proti zápalom: Poznáš ju?

 • 78
 • 3
 • 12.04.2020
Ako pestovať monsteru? Takto sa jej bude dariť v každej domácnosti!
Domácnosť

Ako pestovať monsteru? Takto sa jej bude dariť v každej domácnosti!

 • 38
 • 1
 • 10.02.2020
Ako využiť citrón v domácnosti: Prinášame 5 skvelých tipov!
Domácnosť

Ako využiť citrón v domácnosti: Prinášame 5 skvelých tipov!

 • 118
 • 5
 • 11.04.2020
TOPlist