Cesta do minulých životov: Čo je regresná terapia?

Cesta do minulých životov: Čo je regresná terapia?
  • 26.06.2013
  • Silvia Karasová

Na hraniciach medzi psychológiou a niečím nadprirodzeným sa nachádza tzv. regresná terapia. Prostredníctvom nej sa môžete vydať na cestu do svojej mysle a navštíviť tak minulosť viažúcu sa s vaším životom od momentu počatia, prípadne tiež so životmi minulými. Ak ste aspoň trošku zvedavé, čo vám takáto terapia môže poskytnúť, čítajte nasledujúce riadky.

Odporúčame: Sušená trstinová šťava – je to vítané sladidlo v našich kuchyniach?

priebeh regresnej terapie

Zdroj: Shutterstock®

Spoznajte regresnú terapiu

Tí, ktorí veria v minulé životy, sú presvedčení o tom, že z každého života si prinášame do toho ďalšieho isté zážitky a skúsenosti, ktoré ovplyvňujú naše správanie, ale sú tiež zdrojom prípadných problémov a tiež ich riešení. Ak sa ocitáte v krízovej situácii, máte starosti s ktorými si neviete poradiť, trápi vás nevysvetliteľný smútok, depresia či strachy, pomôcť vám môže aj návšteva regresného terapeuta.

Regresná terapia pomáha riešiť tiež vzťahové a psychické problémy, alkoholizmus, rôzne iné závislosti, ale tiež traumy. Deje sa to jednoducho – postupným odstraňovaním blokov, na ktoré počas spoznávania minulých životov naďabíte.

spomienky

Zdroj: Shutterstock®

Ako to prebieha?

Terapia by mala prebiehať v príjemnom a harmonickom prostredí. Nejde síce o hypnózu, avšak terapeut vás potrebuje uviesť do relaxačného stavu. Aby ste sa mohli vydať na cestu spoznávania minulých životov, potrebujete byť dostatočne uvoľnené a zároveň s terapeutom absolútne spolupracovať. Pri zatvorených očiach v uvoľnenom stave postupujete krok za krokom tak, ako vás terapeut bude viesť.

Niekedy pre vyriešenie problémov postačí „návšteva“ vášho prenatálneho JA – teda prenesenie sa do časov, kedy ste ešte boli v bezpečí bruška vaše mamy. Pre iného mohlo byť toto obdobie stresujúce, prípadne stres mohol vyvolať aj samotný pôrod. Ak však korene vašich terajších problémov siahajú ešte hlbšie, terapeut vás citlivo zavedie práve do minulých životov.

účinky regresnej terapie

Zdroj: Shutterstock®

Preč s nedôverou!

V regresnej terapii nemá nedôvera čo hľadať. Ak budete k celému procesu pristupovať apriori negatívne naladené, výsledky vás môžu sklamať. Ak sa však necháte viesť skúseným terapeutom, postupne sa vám začnú vybavovať všetky staršie udalosti, ktoré súvisia s vašou aktuálnou situáciou. Keď nájdete príčinu vašich problémov, vlastným pochopením ju spracujete, nastane pocit potrebného uvoľnenia. Po terapii si budete všetko pamätať. Keďže nejde o hypnózu, nemusíte sa obávať že by vám terapeut nejako zasiahol do mysle a sugesciou vás ovplyvnil. Pri terapii ste pri plnom vedomí, akurát v uvoľnenejšom a otvorenejšom stave než obvykle.

Regresná terapia si obvykle vyžaduje viacero sedení. Jedno sedenie môže trvať v závislosti od potreby a zvykov konkrétneho terapeuta hodinu až dve. Cena sa pohybuje takisto rôzne, približne od 20 Eur za jedno sedenie. Terapiu vám nevykonajú, ak ste pod vplyvom alkoholu, drog, alebo psychofarmatík.

Pozri aj: Obľúbená izbová rastlina s nízkymi nárokmi: Ako sa starať o svokrin jazyk?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Jana Komadová 11.08.13 15:07

karma
100.00

zaujímavý článok ale asi by som sa nedala nahovoriť

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní