Čo o nás hovorí farba očí?

Čo o nás hovorí farba očí?
 • 22.11.2016
 • Silvia Karasová

O tom aké povahové vlastnosti sme pri narodení dostali do vienka môže rozprávať nespočetne veľa faktorov. Tak napríklad hodina, či dátum nášho narodenia, slnečný horoskop, ale aj znamenia zo všakovakých iných horoskopov (indiánsky, cigánsky, čínsky...).

Samozrejme svoje má čo povedať aj genetika, poradie v ktorom sme sa ako dieťa narodili, ale aj taká farba očí. V súvislosti s ňou existuje viacero faktov, ktorými sa zaoberali aj odborníci. A tí prišli na kdečo. Prečítajte si to najzaujímavejšie, čo nám farba očí o nás prezrádza.

Odporúčame prečítať: Užitočné tipy, ako nakupovať spodnú bielizeň

Čo o nás hovorí farba očí?

Zdroj: Shutterstock®

HNEDÉ OČI

Hnedé oči sú charakteristické pre brunetky, ale nie sú neobvyklé ani u blondínok. O tmavookých ľuďoch sa hovorí, že sú prívetivejší než tí, ktorí majú oči svetlé. Hnedé oči sú tiež znakom kreativity, vnútornej sily, odvahy a pracovitosti. V spoločnosti sú spravidla títo ľudia mimoriadne obľúbení. Sú vtipní, šarmantí a vyžaruje z nich silná charizma. Bývajú tiež atraktívni a pre opačné pohlavie veľmi príťažliví. V láske sa vyznačujú vášnivým správaním, občas aj žiarlivostnými, či majetníckymi sklonmi. Čo je však paradox, keďže v bežnom živote inklinujú skôr k duchovným hodnotám, než k tým materialistickým. V práci sú vytrvalí, zodpovední, pracovití, aj svedomití. Napriek tomu, že mávajú extrovertné sklony, sú neraz považovaní aj za tajuplných individualistov. Časť svojej duše nikdy druhým neodhalia, možno aj preto, že neradi hovoria o svojich pocitoch.

Zaujímavosť: čím tmavšie oči, tým nižší prah znesiteľnosti alkoholu majú. V praxi to vraj znamená, že hnedookí ľudia sa údajne rýchlejšie opijú. 

Odporúčame prečítať: Zvýšte si imunitu zázvorovým sirupom

Čo o nás hovorí farba očí?

Zdroj: Shutterstock®

MODRÉ OČI

Sú veselí, príťažliví, pôsobia nežne a modrooké dámy aj viac žensky, než ich tmavooké kolegyne. Aspoň to vyplýva z niektorých výskumov. O povahových vlastnostiach vraj modré oči hovoria, to, že ich nositelia sú úprimní, citliví a romantickí. Na strane druhej vedia byť ale aj poriadne tvrdí a tvrdohlaví. Keď sa raz pre niečo rozhodnú, idú si za svojím cieľom stoj, čo stoj a neodradia ich ani kdejaké prekážky. Pády na dno berú ako ponaučenie a ľahko sa z nich spamätajú. Majú skvelé pozorovacie schopnosti, ktoré im pomôžu v ich kariére, ale tiež budovaní dlhotrvajúcich vzťahov. V láske túžia po stabilite a harmónii, nevedia sa však sem tam vyhnúť náladovým a temperamentným prejavom, čo im môže život, najmä v oblasti lásky skomplikovať.

Zaujímavosť: modrookí ľudia vraj ľahšie upadajú do stereotypov, neobľubujú veľmi športové aktivity a v porovnaní s osobami, ktoré majú hnedé oči, lepšie zvládajú bolesť. 

Odporúčame prečítať: Aké planéty prislúchajú k našim znameniam?

Čo o nás hovorí farba očí?

Zdroj: Shutterstock®

ZELENÉ OČI

Zelené oči nebývajú veľmi bežné a ich nositeľky pôsobia na svoje okolie záhadne, až mysticky. Zelená farba očí je príťažlivá, no občas pôsobí aj chladne. Ženy (aj muži) s touto farbou očí si potrpia na svojej slobode a nezávislosti. Majú v obľube cestovanie, spoznávanie nových kultúr aj ľudí, či „nasávanie“ vedomostí. Nikdy sa v nich neviete poriadne vyznať, iba vtedy, ak sa vám sami zatúžia odhaliť. Sú temperamentní, prešibaní a veľmi inteligentní. V láske oddaní, vášniví a radi experimentujú. Vedia byť však aj majetnícki a veľmi žiarliví. V spoločnosti sú obľúbení, keďže majú zmysel pre humor a radi sa smejú, vedia byť však aj veľmi nepredvídateľní.

Zaujímavosť: ľudia sú zelenými očami patria vraj k tým najšťastnejším. Lepšie im to tiež myslí, keď sú pod stresom a tlačí na nich čas.  

Odporúčame prečítať: 4 fakty ako na nás vplýva spln Mesiaca


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

11 komentárov

Pavlína Vaksmundská 01.12.16 21:12

PV
karma
113.00

Mám modré .. Som citlivá a romantická .. A je fakt ,že lepšie znášam bolesť .. A som veselá a príťažlivá .. ;-)

 • 0
Odpovedať

ivana hodova 02.12.16 15:24

IH
karma
-1.00

Čakala som či je to pravda o mojich očiach a áno je

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 02.12.16 18:45

SK
karma
114.00

ja som zelenoočka a celkom to aj sedí v niektorých veciach

 • 0
Odpovedať

Alexandra Petriková 03.12.16 06:52

AP
karma
-1.00

Mám hnedé oči a to nie je pravda :D

 • 0
Odpovedať

Marta Mihoková 09.12.16 09:36

MM
karma
106.00

Mám hnede oci a všeto je pravda

 • 0
Odpovedať

ľubka Olexyová 09.12.16 16:18

ľO
karma
-1.00

som spokojná so svojou farbou očí

 • 0
Odpovedať

ivana pistovičová 13.12.16 18:53

IP
karma
89.00

zelene, ale viac do modra mozno....nieco sedi ,nieco nie...

 • 0
Odpovedať

Dušan Varga 01.01.19 14:44

DV
karma
103.00

Na mňa článok o farbe očí sedí. Je zaujímavé, čo sa na Vašich stránkach dozvedám.

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 09.01.19 07:50

JK
karma
100.00

Waú mám modré oči a sedí to presne na mňa

 • 0
Odpovedať

Janka Káčerová 17.01.19 10:35

JK
karma
-1.00

zaujímavosti som si o sebe prečítala :D dakedy to sedelo a niekedy sa teda netrafili

 • 0
Odpovedať

Juliana Šurkovská 18.01.19 20:22

karma
-1.00

zaujímavé čítanie:)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní