Dieťa Blíženec – čím vás poteší a čím prekvapí?

Dieťa Blíženec – čím vás poteší a čím prekvapí?
  • 05.06.2016
  • Silvia Karasová

Narodil sa vám malý Blíženec, a vy občas zo svojej ratolesti neviete vyjsť?

Alebo naopak, Blíženca ešte len očakávate, či plánujete, a chcete sa pripraviť na jeho povahové vlastnosti?

 tomto vzdušnom znamení je známe, že máva rozporuplné nálady a dvojaké črty. Aj preto k nim treba pristupovať obzvlášť s citom. 

Odporúčame prečítať: 10 vecí, na ktoré by Blíženec nemal dopustiť

Dieťa Blíženec – čím vás poteší a čím prekvapí?

Zdroj: Shutterstock®

Čo vás poteší?

Tieto detičky majú sklony veľmi rýchlo učiť sa. Platí to tak o chodení, ako aj rozprávaní. Jeho inteligencia vás bude ohurovať a jeho pokroky tešiť, aj rozosmievať. Blíženci patria k odvážnym deťom, ktoré sa ničoho neboja a na každú prekážku poznajú recept ako ju prekonať. Tieto deti sa vedia samé postaviť pomerne skoro na vlastné nohy, a tým nemáme na mysli len to skoré chodenie, ale dokážu sa ubrániť slovne, aj fyzicky, a vo svete sa rozhodne netratia.

Odporúčame prečítať: Aké vône sú vhodné pre vzdušné znamenia? (Vodnár, Blíženci, Váhy)

Patria k odvážnym a veselým deťom, ktorých charizma očarí všetko okolie. Ľahko sa zoznamujú a majú veľa priateľov, ktorých sa neboja v prípade potreby zastať, či ochrániť ich. 

Dieťa Blíženec – čím vás poteší a čím prekvapí?

Zdroj: Shutterstock®

Čo vás rozhodí?

Niektorých rodičov môže zaskočiť veľká slobodomyselnosť malých Blížencov. Tí už od útleho veku túžia po slobode a nezávislosti. Spriadajú plány do ďalekej budúcnosti a neboja sa byť tvorcom svojho vlastného šťastia.

Blíženci vedia byť aj mimoriadne tvrdohlaví, dupľom ak sa im vyslovene niečo nepáči. Vtedy s nimi len ťažko pohnete a nevyhnete sa možno ani menšej agresii z ich strany.

Deti z tohto vzdušného znamenia tiež nepatria k milovníkom veľkých prejavov lásky. Maznanie, pusinky, objatia s rodičmi ich veľmi nebavia, skôr ich obmedzujú (česť výnimkám), na čo si rodičia budú musieť skôr, či neskôr zvyknúť. 

Odporúčame prečítať: Aká planéta nad vami drží ochrannú ruku? – časť I.

Dieťa Blíženec – čím vás poteší a čím prekvapí?

Zdroj: Shutterstock®

Na čo si dať pozor?

Napríklad na jeho veľké cestovateľské vášne. Dieťa Blíženec bude rado vystrkovať rôžky, dupľom ak mu nebudete chcieť dovoliť niektoré jeho radosti. Keďže je obvykle veľmi kreatívne, týka sa to aj všelijakých maličkostí, ktoré mu pomáhajú v jeho uzavretom tvorivom svete.

Čo sa zdravia týka, oslabené mávajú pľúca, priedušky, dýchacie cesty. Chráňte ich pred cigaretovým dymom, prachom a doprajte im pobyt pri mori, aj v prírode. 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní