Poznáte egyptský horoskop? Tu je charakteristika znamení

Poznáte egyptský horoskop? Tu je charakteristika znamení
 • 08.09.2013
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 2

Existuje viacero delení horoskopov. Väčšina z nás pozná ten najtradičnejší, tzv. slnečný horoskop, kde máme dvanásť znamení, ako Ryby, Baran, Panna a podobne. Veľmi zaujímavým je ale tiež egyptský horoskop, ktorého korene, ako isto tušíte už podľa názvu, siahajú do ďalekej minulosti. My vám teraz prinášame charakteristiku jednotlivých znamení delených podľa dátumu narodenia.

Ktoré znamenie je to vaše?

Thot (29. augusta – 27.septembra) – boh osvietenia, ktoré dosahuje vďaka poznaniu. Osoby narodené v tomto znamení majú organizačné schopnosti a dokážu sa ľahko a presne učiť. Medzi ich negatíva však patrí to, že dokážu konať veľmi prudko, občas sú nespoločenskí a sami voči sebe až priveľmi kritickí a prísni.

Odporúčame: Lacné, rýchle a zdravé: Skús tieto vynikajúce recepty z kelu

egyptské znamenia

Zdroj: Shutterstock®

Horus (28. septembra – 27. októbra) – boh Slnka. Ľudia narodení v tomto období sú mimoriadne odvážni a dokážu sa postaviť tvárou v tvár všetkým nebezpečenstvám. Životom prechádzajú vďaka optimizmu a z každých problémov vychádzajú ako víťazi. Miestami si ťažkosti dokážu vyrobiť tým, že sa strácajú v realite a nosia ružové okuliare. Vedia byť tvrdohlaví, no konfliktom sa v živote radšej vyhýbajú.

Wadjet (28. októbra – 26. novembra) – bohyňa – kobra, ktorá vládne racionálnemu poznaniu. Osoby z tohto znamenia sú ambiciózne, snaživé, opatrné a nezištné. Ak u nich však prevládnu depresívne sklony, v ťažkých životných situáciach podliehajú pesimizmu a samotárstvu.

Sekhmet (27. novembra – 26. decembra) – boh vojny a konfliktov. Ľudia narodení v tomto období sú veľmi bystrí, optimistickí, nápadití. Vyznačujú sa výnimočnými rétorickými schopnosťami. Veľa osôb z tohto znamenia patrí k dobrým športovcom aj na profesionálnej úrovni. Z negatívnych vlastností môžu na povrch vyplávať netrpezlivosť, hašterivosť a dokonca hrubé miestami až vulgárne správanie.

znamenia

Zdroj: Shutterstock®

Sfinx (27. decembra – 25. januára) – strážca kráľovskej pokladne a môže sa objavovať v podobe akéhokoľvek stvorenia. Osoby tohto znamenia mávajú veľmi tvárnu povahu vďaka ktorej sa prispôsobia skoro každej situácii. Sú tiež veľmi vnímavé a empatické. Ich citlivé správanie dokáže mnohých prekvapiť, našťastie u nich väčšinou prevláda veselá nálada. Problémy v partnerstve im dokáže narobiť ale vzťahovačnosť.

Shu (26. januára – 24. februára) – boh západu a vetra. Hlavným znakom tohto znamenia je veľká kreativita. Mnoho ľudí narodených v týchto dňoch patrí k veľkým a uznávaným umelcov. Medzi ich kladné stránky patrí humor, duševná hĺbka a vážnosť, k negatívam nerozhodnosť a pohodlnosť.

Isis (25. februára – 26. marca) – bohyňa kázne a poriadku. Osoby narodené v tomto znamení sú otvorené, poctivé a presne vedia, čo od života očakávajú a kam sa chcú uberať. Mávajú výnimočné logické myslenie a skvelú intuíciu. Nechýba im ani sebadôvera a sebaláska, ktorá však nemá nič spoločného s narcizmom.

Pozri aj: Trendy líčenie pre ryšavky: Na tieto veci stavte karty!

horoskopy

Zdroj: Shutterstock®

Osiris (27. marca – 25. apríla) – boh podsvetia. Ide zväčša o zložité a ťažko pochopiteľné osobnosti. Vyznačujú sa dynamickým správaním, vysokou inteligenciou a moderným štýlom. Často majú kvôli svojej povahe problémy v láske, mnohí ich považujú za komplikované bytosti, v ktorých sa ťažko vyznať.

Amun (26. apríla – 25. mája) – boh tvorivosti. Ľudia tohto znamenia sa vyznačujú svojou silou a stálosťou. Môžete sa na nich kedykoľvek spoľahnúť, radi ponúknu pomoc všetkým ostatným. Majú pevnú vôľu, sú odvážni a optimistickí. Ťažkosti im však do života vnáša ich tvrdohlavosť a neznášanlivosť.

Hathor (26. mája – 24. júna) – bohyňa neba a zeme. Prevládajúcimi vlastnosťami ľudí tohto znamenia sú: láska, výraznosť a intenzívne emócie. Milujú život a vedia, ako z neho čo najviac vyťažiť. Sú očarujúci a romantickí, ale ľahko sa nahnevajú. Navyše sú veľmi majetnícki a žiarliví.

egyptské znamenie

Zdroj: Shutterstock®

Phoenix (25. júna – 24. júla) – je znamením života a znovuzrodenia. Ľudia narodení v tomto znamení majú dobré organizačné schopnosti. Zároveň dokážu vyťažiť maximálny osoh zo všetkých ponúkaných príležitostí. Sú optimistickí, flexibilní, ale aj osamelí, tvrdohlaví a nerealistickí.

Anubis (25. júla – 28. augusta) - strážca podzemnej ríše. Osoby z tohto znamenia majú veľmi silnú vôľu, ktorá ďaleko prevyšuje snahu všetkých ostatných znamení. Vyznačujú sa taktiež dostatkom sebavedomia a sebadôvery potrebnej k vykonávaniu vedúcich funkcií. Sú ohľaduplní, veľkorysí a vytrvalí. Riskujú, že budú mať v živote mnoho nepriateľov.

Egyptský horoskop - znamenia:

Egyptský horoskop – znamenie OSIRIS - 21.10. - 25.11

Egyptský horoskop – znamenie SETH - 17.09. - 20.10.

Egyptský horoskop – charakteristika

Egyptský horoskop – charakteristika znamení

Odporúčame: Ázijská korenina, ktorú sa oplatí poznať: Vieš, o čom je reč?


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Jana Komadová 18.01.14 17:54

JK
karma
100.00

zaujímavé čítanie som Anubis teda lev a celkom to sedí

 • 0
Odpovedať

Anna Vargová 04.01.19 16:09

AV
karma
104.00

Patrím do znamenia Anubis.Celkom na mňa sedí. Pridala by som tam ešte : strážca pozemskej ríše. Kto patrí do tohto znamenia, vie, o čom hovorím.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Domáci vianočný likér z orieškov: Jeho chuť je viac ako famózna!
Nápoje

Domáci vianočný likér z orieškov: Jeho chuť je viac ako famózna!

 • 7
 • 01.12.2022
3 tipy na rýchle nátierky: Skvelé pohostenie aj pre hostí
Bezmäsité jedlá

3 tipy na rýchle nátierky: Skvelé pohostenie aj pre hostí

 • 3
 • 28.11.2022
Mangold v kuchyni: 3 recepty, ktoré musíš určite vyskúšať
Bezmäsité jedlá

Mangold v kuchyni: 3 recepty, ktoré musíš určite vyskúšať

 • 1
 • 12.01.2023