Egyptský horoskop – charakteristika znamení

Egyptský horoskop – charakteristika znamení
 • 08.09.2013
 • Silvia Karasová

 • 35
 • 2

Existuje viacero delení horoskopov. Väčšina z nás pozná ten najtradičnejší tzv. Slnečný horoskop, kde máme dvanásť znamení ako Ryby, Baran, Panna a podobne. Veľmi zaujímavým je ale tiež Egyptský horoskop, ktorého korene ako isto tušíte už podľa názvu siahajú do ďalekej minulosti.

My vám teraz prinášame charakteristiku jednotlivých znamení delených podľa dátumu narodenia:

Thot (29. augusta – 27.septembra) - boh osvietenia, ktoré dosahuje vďaka poznaniu. Osoby narodené v tomto znamení majú organizačné schopnosti a dokážu sa ľahko a presne učiť. Medzi ich negatíva však patrí to, že dokážu konať veľmi prudko, občas sú nespoločenskí a sami voči sebe až priveľmi kritickí a prísni.

Horus (28. septembra – 27. októbra) - boh Slnka. Ľudia narodení v tomto období sú mimoriadne odvážni a dokážu sa postaviť tvárou v tvár všetkým nebezpečenstvám. Životom prechádzajú vďaka optimizmu a z každých problémov vychádzajú ako víťazi. Miestami si ťažkosti dokážu vyrobiť tým, že sa strácajú v realite a nosia ružové okuliare. Vedia byť tvrdohlaví, no konfliktom sa v živote radšej vyhýbajú.

Egyptský horoskop – charakteristika znamení

Wadjet (28. októbra – 26. novembra) - bohyňa – kobra, ktorá vládne racionálnemu poznaniu. Osoby z tohto znamenia sú ambiciózne, snaživé, opatrné a nezištné. Ak u nich však prevládnu depresívne sklony, v ťažkých životných situáciach podliehajú pesimizmu a samotárstvu.

Sekhmet (27. novembra – 26. decembra) - boh vojny a konfliktov. Ľudia narodení v tomto období sú veľmi bystrí, optimistickí, nápadití. Vyznačujú sa výnimočnými rétorickými schopnosťami. Veľa osôb z tohto znamenia patrí k dobrým športovcom aj na profesionálnej úrovni. Z negatívnych vlastností môžu na povrch vyplávať netrpezlivosť, hašterivosť, a dokonca hrubé miestami až vulgárne správanie.

Sfinx (27. decembra – 25. januára) - strážca kráľovskej pokladne a môže sa objavovať v podobe akéhokoľvek stvorenia. Osoby tohto znamenia mávajú veľmi tvárnu povahu vďaka ktorej sa prispôsobia skoro každej situácii. Sú tiež veľmi vnímavé a empatické. Ich citlivé správanie dokáže mnohých prekvapiť, našťastie u nich väčšinou prevláda veselá nálada. Problémy v partnerstve im dokáže narobiť ale vzťahovačnosť.

EGYPTSKÝ HOROSKOP

Shu (26. januára – 24. februára) - boh západu a vetra. Hlavným znakom tohto znamenia je veľká kreativita. Mnoho ľudí narodených v týchto dňoch patrí k veľkým a uznávaným umelcov. Medzi ich kladné stránky patrí humor, duševná hĺbka a vážnosť, k negatívam nerozhodnosť a pohodlnosť.

Isis (25. februára – 26. marca) - bohyňa kázne a poriadku. Osoby narodené v tomto znamení sú otvorené, poctivé a presne vedia, čo od života očakávajú a kam sa chcú uberať. Mávajú výnimočné logické myslenie a skvelú intuíciu. Nechýba im ani sebadôvera a sebaláska, ktorá však nemá nič spoločného s narcizmom.

Osiris (27. marca – 25. apríla) - boh podsvetia. Ide zväčša o zložité a ťažko pochopiteľné osobnosti. Vyznačujú sa dynamickým správaním, vysokou inteligenciou a moderným štýlom. Častokrát majú kvôli svojej povahe problémy v láske, mnohí ich považujú za komplikované bytosti, v ktorých sa ťažko vyznať.

EGYPTSKý HOROSKOP

Amun (26. apríla – 25. mája) - boh tvorivosti. Ľudia tohto znamenia sa vyznačujú svojou silou a stálosťou. Môžete sa na nich kedykoľvek spoľahnúť, radi ponúknu pomoc všetkým ostatným. Majú pevnú vôľu, sú odvážni a optimistickí. Ťažkosti im však do života vnáša ich tvrdohlavosť a neznášanlivosť.

Hathor (26. mája – 24. júna) - bohyňa neba a zeme. Prevládajúcimi vlastnosťami ľudí tohto znamenia sú: láska, výraznosť a intenzívne emócie. Milujú život a vedia, ako z neho čo najviac vyťažiť. Sú očarujúci a romantickí, ale ľahko sa nahnevajú. Navyše sú veľmi majetnícki a žiarliví.

Phoenix /(25. júna – 24. júla) - je znamením života a znovuzrodenia. Ľudia narodení v tomto znamení majú dobré organizačné schopnosti. Zároveň dokážu vyťažiť maximálny osoh zo všetkých ponúkaných príležitostí. Sú optimistickí, flexibilní, ale aj osamelí, tvrdohlaví a nerealistickí.

egyptský horoskop - kalendár

Anubis (25. júla – 28. augusta) - strážca podzemnej ríše. Osoby z tohto znamenia majú veľmi silnú vôľu, ktorá ďaleko prevyšuje snahu všetkých ostatných znamení. Vyznačujú sa taktiež dostatkom sebavedomia a sebadôvery potrebnej k vykonávaniu vedúcich funkcií. Sú ohľaduplní, veľkorysí a vytrvalí. Riskujú, že budú mať v živote mnoho nepriateľov.

Egyptský horoskop - znamenia:

Egyptský horoskop – znamenie OSIRIS - 21.10. - 25.11

Egyptský horoskop – znamenie SETH - 17.09. - 20.10.

Egyptský horoskop – charakteristika

Egyptský horoskop – charakteristika znamení

Zdroj foto: www.alexandrakinias.wordpress.com, www.deviantart.net, www.onehairstyles.com

 • 35
 • 2
Návrat hore
Autor článku

2 komentáre

Jana Komadová 18.01.14 17:54

JK
karma
100.00

zaujímavé čítanie som Anubis teda lev a celkom to sedí

 • 0
Odpovedať

Anna Vargová 04.01.19 16:09

AV
karma
100.00

Patrím do znamenia Anubis.Celkom na mňa sedí. Pridala by som tam ešte : strážca pozemskej ríše. Kto patrí do tohto znamenia, vie, o čom hovorím.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vlasy

Inšpirácia na letné účesy z dlhých vlasov: Buď aj ty štýlová!

 • 201
 • 3
 • 15.07.2020
Tvár

TOP špeciálne prípravky na leto: NA a PO opaľovaní i na samoopaľovanie

 • 52
 • 0
 • 23.07.2020
Akné

Problematická pleť s akné je hitom internetu: Už sa zaň nemusíš hanbiť ani ho prekrývať!

 • 111
 • 2
 • 22.09.2020
TOPlist