Ako si vybrať správny dátum na svadobný deň

Ako si vybrať správny dátum na svadobný deň
  • 23.01.2023
  • Silvia Karasová

Svadba je sama o sebe magickým dňom. Ešte magickejšou ju urobí vhodne zvolený dátum svadby. Niektoré páry si ho zvolia podľa svojich spomienok, napríklad deň zoznámenia, prvého rande, či výročia.

Iné siahnu len tak náhodne po voľnom termíne v kalendári, ale sú aj páry, ktoré sa o dni svojej svadby rozhodnú poradiť s odborníkmi na ezoteriku. Aby ich svadba získala skutočný nádych čara...

Odporúčame prečítať:  Aké znamenie sa hodí k tomu vášmu?

Dátum svadby podľa numerológie

Vyberte si čarovný svadobný dátum

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Každý má svojho anjela strážneho

Väčšina budúcich neviest si volí už tradične za svadobný deň sobotu. Je to dané aj tým, že sobota je začiatok víkendu, a na druhý deň majú tak mladomanželia, ako aj svadobní hostia dostatok času sa zrelaxovať a nabrať nový dych do pracovného týždňa.

Z pohľadu numerológie však zďaleka nie sú vhodné všetky dátumy. Najmä tie, ktoré obsahujú priveľa jednotiek. Číslo 1 totiž odráža egocentrizmus, pri ktorom sa len ťažko hľadajú kompromisy. Čím viac takýchto jednotiek v dátume, tým je vyššia pravdepodobnosť, že do manželstva sa môže raz dva prevteliť bojovnosť dvoch osobností. Naopak číslo 2 zaručuje pohodu a rodinnú harmóniu. Najideálnejšie je v kombinácii s číslom 6, ktoré znamená spoluprácu. Pre svadbu nie je vhodné ani obdobie cca 3 mesiace pred dátumom vášho narodenia, obzvlášť nevhodný je posledný mesiac pred narodeninami – vtedy máva človek oslabený organizmus po fyzickej, aj psychickej stránke.

Odporúčame prečítať:  Akým je váš partner milencom podľa hviezd ?

Dátum svadby podľa feng shui

Vyberte si čarovný svadobný dátum

Zdroj: Shutterstock®

Filozofia feng shui považuje za najšťastnejšie číslo osmičku. Preto ak sa rozhodnete vybrať si dátum svadby podľa tejto starej čínskej tradície, nech ide o dátum s číslom 8, 18, alebo 28. Veľmi pozitívnym je aj číslo 9. Taký augustový termín 8.8. vraj prinesie veľa šťastia, lásky a trvalej harmónie.

Odporúčame prečítať: Filozofia feng shui

Dátum svadby podľa astrológie

Vyberte si čarovný svadobný dátum

Zdroj: Shutterstock®

Najlepšie urobíte ak spoločne so svojím partnerom zájdete za odborníkom z astrológie. Ten vám na základe vašich dátumov narodení (vrátane hodiny a miesta), vyráta deň, ktoré je najlepší pre vás oboch. Celkovo z lunárneho hľadiska môže byť nebezpečný spln, ktorý častokrát prináša búrlivé emócie. Obzvlášť v kombinácii s alkoholom. Ak sa chcete riadiť postavením Mesiaca, vyberte si čas, kedy Luna pribúda. Tento čas prinesie do manželstva viac lásky, bohatstvo, rozvoj a pozitívny vývin. 

Odporúčame prečítať: Svadobné kvetinové nápady

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Martina Zahoranová 15.09.14 10:12

MZ
karma
92.00

neverím že by svadba v nejaký presne určený deň podľa nejakej astrologie alebo feng shui mala vplyv na šťastie v manželstve to závisí od iných vecí a nie od dátumu svadby

  • 2
Odpovedať

Katarína Šutvajová 15.09.14 12:51

karma
-1.00

asi som si vybrala správny dátum keď nám to už skoro 30 rokov funguje

  • 1
Odpovedať

Alena Ďurechová 20.09.14 22:26

karma
93.00

Podľa mňa môže dátum z hľadiska vibrácií čísiel ovplyvniť najmä daný deň, jeho úspešnosť a nerušený priebeh.

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 24.05.21 04:58

KS
karma
133.00

Zaujímavé, vždy som si myslela, že na dátume až tak veľmi nezáleží, ale teraz sa skúsim riadiť pri výbere týmto :-)

  • 0
Odpovedať

Marta Kendrová 07.09.23 07:32

MK
karma
100.00

Neverím, že šťastie závisí od dátumu

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní