Prečo bývajú ľudia nešťastní? Odhaľ smútok a sklamanie podľa znamenia

Prečo bývajú ľudia nešťastní? Odhaľ smútok a sklamanie podľa znamenia

  • Zdieľaj:
 • 2

Aj keď sa to tak nemusí javiť na prvý pohľad, aj to najoptimistickejšie znamenie zverokruhu má svoje trápenia. Každý má jednoducho niečo, čo ho sužuje viac a možno kvôli čomu niekedy ani nemôže zaspať. Všetko je to o preferenciách a hodnotových orientáciách. Ak sú totiž v ohrození priority toho-ktorého znamenia, zákonite to u neho spustí negatívnu reakciu. Čítajte ďalej a dozviete sa, z čoho bývajú najviac nešťastné, smutné či sklamané jednotlivé znamenia horoskopu.

„Žiadna bolesť sa neznáša horšie než spomienky na šťastie v dobe nešťastia.“ (Dante Alighieri) 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Je to človek, ktorý vkladá do všetkého energiu a nadšenie, no i toto začne upadať v momente, keď sa nemôže so svojimi starosťami či radosťami podeliť s druhými. Konkrétne vtedy, keď naňho druhí nemajú čas alebo chuť vypočuť si ho. Vtedy vie prísť naozajstné sklamanie.

Zaujme ťa: Mesačný horoskop na september 2019: Čo ťa čaká a neminie?

sklamané znamenia

Zdroj: Shutterstock®

BÝK (21.04. – 21.05.)

Toto znamenie doženú nešťastné pocity najmä vtedy, keď stráca „zem pod nohami“ a prichádza o svoje overené istoty a stereotypy. No a mimoriadne citlivo vníma predovšetkým to, keď mu nie je dopriata finančná istota, pretože kvôli nej dokáže veľa obetovať, no a bez „finančného vankúša“ sa cíti veľmi zle.

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Zdá sa, že ide o bezstarostných šťastlivcov, ktorí majú pred sebou veľké ciele a plány. Neustále sa prekonávajú, no sklamanie či smútok prichádza aj k Blížencom, a to najmä v momentoch, keď im ich plány nevychádzajú z dlhodobejšieho hľadiska. No ale aj v situáciách, keď majú takpovediac „zviazané ruky“ a nemôžu pre svoju vec nič urobiť, lebo úspešnosť nezávisí len na nich, ale aj na iných faktoroch.

RAK (22.06. – 22.07.)

Vo všeobecnosti možno toto znamenie označiť za jedno z tých pesimistickejších. Smútok a nešťastie však dokáže u Rakov výrazne prehĺbiť najmä pocit osamelosti, nedocenenia a taktiež ich „hodí“ do negatívnej nálady všetko, čo nejak dokáže ohroziť ich stabilitu, pozíciu v spoločnosti či bezpečie. Pravdupovediac, niekedy si tieto ohrozenia aj zbytočne nahovárajú.

Pozri aj: Zvládanie stresu podľa znamení: Necháš sa úplne rozhodiť?

smútok

Zdroj: Shutterstock®

LEV (23.07. – 23.08.)

Typicky hrdé znamenie Leva je citlivé na svoju povesť. Aby mohol Lev dobre „fungovať“ a neupadol do smútku, potrebuje pravidelné dávky uznania a pochvaly za svoju snahu a aktivitu. Tiež býva sklamaný v situáciách, keď si nemôže robiť veci podľa seba a zapojiť aj vlastnú kreativitu či inovatívny prístup.

PANNA (24.08. – 23.09.)

Pre perfekcionistickú Pannu je pomerne ľahké vhupnúť z dobrej nálady do smútku či sklamania. Stačí na to malý detail – pár minútové meškanie partnera, nanosená špina na čerstvo umytej dlážke či nevhodná formulácia vety v mailovej komunikácii. No a najviac zo všetkého sú Panny nešťastné vtedy, keď odhalia nejakú tú svoju nedokonalosť.

sklamanie z ľudí

Zdroj: Shutterstock®

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Zaujímavé je, že i keď vzdušné Váhy potrebujú do veľkej miery slobodu, sú smutné, keď bývajú dlhodobejšie samé, trpia, keď prichádzajú o priateľov alebo známosti. Každé pretrhnutie blízkeho kontaktu považujú za stratu. No a nesvoje a sklamané bývajú Váhy aj vtedy, keď nie je dostatočne obdivovaný ich vzhľad alebo pracovné schopnosti.

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Znamenie Škorpióna býva tajomné a ľudí, ktorí sa v ňom narodili, ťaží zlý pocit, keď sú tieto tajomstvá odhalené, no ešte viac vtedy, keď sú zneužité proti nim. Veľmi pomaly a s problémami sa „otvárajú“ druhým, a preto, keď sa niekomu zdôveria a dotyčný to zneužije, považujú to za bodnutie do chrbta a sú z toho naozaj nešťastní.

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Ako znie návod na nešťastného Strelca? Úplne jednoducho. Stačí toto slobodu milujúce znamenie nechať zavreté doma bez podnetov. Žienka domáca zo Strelca nikdy nebude. Sklamanie a smútok toto znamenie prežíva v momentoch, keď nemôže realizovať svoje plány, je „odstihnuté“ od kontaktov, nových informácií a tiež vtedy, keď sa nemôže „zapojiť do diania“.

Vybrali sme: Najhorší sérioví vrahovia v dejinách: Len pre silné povahy!

problémy

Zdroj: Shutterstock®

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Ďalšie znamenie, ktoré sa podobne ako Panna bojí nedokonalosti a osobného zlyhania. Veľmi negatívny dopad má na neho najmä neúspech v pracovných záležitostiach, ktorý má niekedy tendenciu vnímať ako koniec sveta. Avšak aj iné neúspechy mimo kariéry vníma veľmi osobne a ťažko sa cez ne prenáša.

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

I keď nepatrí medzi znamenia, ktoré by boli nešťastné z každej drobnosti, Vodnár je zväčša introvertnejší a svojský, pričom pre svoje blaho potrebuje, aby bola rešpektovaná táto jeho „inakosť". Negatívne vníma najmä to, keď je zviazaný strohými pravidlami. Keď nemôže prejaviť svoju kreativitu, vynaliezavosť a nápaditosť, stáva sa z neho chodiaca kôpka nešťastia.

RYBY (20.02. – 20.03)

Pomerne krehké znamenie Rýb niekedy ťažko balansuje medzi tým, čo by malo byť a tým, čo aj reálne je. Realita im uštedruje mnohé sklamania, a preto by najradšej zostali zavreté vo svojom vnútornom fantazijnom svete. Ťažko znášajú aj to, keď sa nemôžu „oprieť“ o najbližších a zostáva na nich väčšina povinností.

Inšpiruj sa: Najúčinnejší trik, ako ušetriť viac peňazí: Tento ti zmení život!


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Danica Bolhajová 19.10.19 12:20

DB
karma
-1.00

Platí úplne, dokonca na všetkých členov rodiny - zaujímavé

 • 1
Odpovedať

Marcela Mantičová 03.05.20 02:49

MM
karma
-1.00

Platí to na znamenia v našej rodine:-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

CROWN BRAIDED UPDO účes pre nevestu, na oslavu, no hodí sa aj na leto
Vlasy

CROWN BRAIDED UPDO účes pre nevestu, na oslavu, no hodí sa aj na leto

 • 3
 • 11.06.2021
TOPlist