Katarína Ježovicová: Uvedomila som si, že za svoj život som zodpovedná iba ja sama

Katarína Ježovicová

Katarína Ježovicová sa v detstve deväť rokov venovala ľahkej atletike a reprezentovala základnú školu vo všetkých súťažiach, ktoré vtedy existovali. Do svojej dospelosti si tak odniesla plnú debničku zlatých medailí. Šarmantná Slovenka vyrástla na dedine, kde boli možnosti obmedzené. Želanie odísť a učiť sa nové jazyky bolo také veľké, že sa vo finále aj uskutočnilo. Nasledovali cesty po svete, vzťahy, ktoré sa nevydarili a život, ktorý sa nevyvíjal tak, ako si to priala. Vtedy do jej života prišla smutná správa, v podobe diagnostikovania vážneho ochorenia. Zrazu už nič nebolo tak ako predtým. Všetko sa zmenilo k lepšiemu, keď začala cvičiť jogu. „Všetko mi bolo jasné po prvej hodine jogy, kde som sa po prvýkrát bez pochýb pozrela do svojho vnútra a bez výčitiek si uvedomila, že som to ja. A že iba ja som zodpovedná za svoj život a za svoju cestu,“ povedala Katarína.

 

 

Čo Vás motivovalo k zmene seba a životného štýlu?

 

Odporúčanie lekára začať cvičiť jogu bolo pre mňa veľký moment, pretože som sa po prvýkrát začala zaujímať o literatúru duchovného učenia a rozvoja – bolo to pred 10 rokmi. Všetko sa mi potvrdilo po prvej hodine jogy, kde som sa po prvýkrát bez pochýb pozrela do svojho vnútra a bez výčitiek si uvedomila, že som to ja. Že ja som zodpovedná za svoj život a za svoju cestu. Meditácia a stíšenie, ktoré prišlo, mi dovolilo pozrieť sa na krásu v mojom vnútri a prežila som úžasný pocit radosti, pohody a pokoja. Na hodinu jogy som sa vrátila. Okamžite som pochopila, že musím niečo zmeniť a začala som meniť svoje myslenie, nastavenie a priority. Veľký odraz nastal až potom, ako som zmenila stravovanie a začala detoxikovať svoje telo. To, čo prišlo následne bolo uvedomenie, že som žila nevedome vo svojom tele a nevyživovala som ho pozitívnym nastavením, ale iba obviňovala a ubíjala sa za všetko, čo som ešte neurobila a čo som mohla už v živote dosiahnuť.

 

Odporúčame prečítať: Physalis alebo machovka peruánska - dekoračná, ale i zdravá

Zaujímali ste sa niekedy predtým o jogu a harmóniu tela a duše?

 

O slove joga som predtým nikdy nepočula. Už viem, že keď sa hovorí to, na čo myslíte, tým vibrujete a to si do života priťahujete. U mňa to bola nedostatočná sebeláska a neustály vnútorný boj s vyrovnaním sa, kto som a čo chcem v živote dosiahnuť. Odtiaľ pramenilo aj moje ochorenie – prišlo ma zachrániť smiley. Od mojej prvej hodiny jogy pred 10 rokmi som sa začala výrazne meniť a pracovať na svojom rozvoji. Bola som hladná za poznatkami a skúsenosťami. Na cestách po svete som skúšala rôzne jogové centrá a rôzne štýly jogy. Bola som konečne šťastná, našla som si seba. Bol to trošku aj únik pred realitou samozrejme, ale tu už som neupustila. Vedela som, že toto všetko môže byť iba pomysliteľný obláčik a jedným dňom to môže všetko skončiť a ja sa ocitnem opäť na prahu rozhodovania, kto som a čo chcem od života dostať. Ale ako hovorila vtedajšia literatúra v princípoch duchovného rozvoja – tak kam smerujú tvoje myšlienky, tam prúdi tvoja energia, som sa rozhodla neupustiť zo svojho nastavenia a hľadať ďalej. V joge som sa dopracovala každodenným cvičením až k rozhodnutiu, že chcem sama učiť ľudí kráčať po svojej ceste s láskou k vlastnému telu a viere, že bude všetko v poriadku, ak tomu začneme na sebe pracovať a chcieť to.

 

Odporúčame prečítať: Všestranný beauty pomocník - Aloe vera a jeho 6 spôsobov využitia

Aké boli začiatky? Bojovali ste sama so sebou – so starými návykmi, postojmi?

 

Bojovala som sama so sebou a hlavne som si to neuvedomovala, že sa niečo také vo mne odohráva. Vnútorný krik, boj a hľadanie pravdy ma ničilo, lebo som konfrontovala staré s novým a bála sa, či to môže byť pravda. Boj bol vtedy, keď som sa rozhodla, že pôjdem za svojim učením ďalej. Navyše ako som rodičom oznámila, že som sa rozhodla odísť do USA študovať jogu, mama mi povedala: „Kačenka, ale myslíš, že joga Ťa uživí“?  A tu to celé začalo – opäť som začala pochybovať, či toto je fakt tá moja cesta, že či to zvládnem a či si na seba dokážem jogou zarobiť. Bolo to ťažké, ale už vtedy som vedela, že chcem robiť iné veci ako ostatní, že práve o tom to celé je, že mám v sebe iné hodnoty a vyššie ciele. Vôbec nepohŕdam prácou druhých a nepovyšujem sa nad tých, ktorí pracujú inak a inde, ale ja som si vybrala iba inú cestu. Každý si môžeme vybrať formu, akou budeme hrať svoju hru zvanú ŽIVOT. Napriek tomu, že ten vnútorný krik bol a prišli aj pochybnosti – hlavne odvtedy, keď ma mama upozornila, aby som zvážila svoje rozhodnutie. Jogou sa zarobiť nedá?  Vtedy som si povedala, že jej dokážem, že DÁ.

 

Odporúčame prečítať: Akú metódu tetovania obočia si vybrať

Aké podnety vás „hnali“ dopredu, nezísť z cesty a pokračovať?

 

Naplnenie prišlo vtedy, keď som po prvý raz vystúpila na pódium v Texase (Austin) a odučila svoju prvú hodinu Bikram jogy približne 25 ľudí v angličtine. Vtedy som si povedala, že už z tejto cesty nikdy nezídem. Po USA nasledovalo Rusko ( Moskva), kde som pôsobila v troch medzinárodne uznávaných jogových centrách a kde som sa okrem jogy začala venovať alternatívnej medicíne. Tam som sa začala venovať chrbtici a svoje zameranie v joge začala sústrediť na chrbticu ako dôležitý orgán nášho tela. Vedela, že som hladná po ďalších skúsenostiach, ktoré získam iba praxou, že sa nechcem vrátiť k bežnému zamestnaniu a vrátiť sa do normálneho života. Pre mňa ten normálny bol tam.

 

 

Kto Vás podporoval na ceste za svojim snom?

 

Podporovali a vždy budú moji milovaní rodičia, moji úžasní priatelia a všetci tí, ktorí ma nasledujú a nechávajú sa mnou inšpirovať. Aj keď určité pochybnosti zo strany rodiny boli, vedeli, že mám svoju hlavu a nič ma od svojich rozhodnutí neodhovorí. Keď som sa už ako dieťa rozhodla robiť si úlohy hneď po príchode domov, aby som mala zvyšok dňa už iba pre seba, vedeli, že aj tu už nie je cesty späť. Podporili ma vždy, keď som to potrebovala a viem, že dnes sú na mňa hrdí. Som šťastná, že mama vidí, že ma joga dokáže uživiť, že ma moja práca baví a napĺňa, že som konečne šťastná.

 

Odporúčame prečítať: Buďte krásna vďaka levanduli: recepty pre vašu krásu

Teraz máte štúdio jogy – aké boli začiatky vášho podnikania?

 

Na Slovensko som sa vrátila pred 5 rokmi, kedy som ešte stále pracovala aj vo Viedni. Joga bola mojim hlavným zameraním a s ním prišla aj myšlienka mať raz svoje štúdio – centrum, kde budem robiť svoj koncept a budovať mu vlastné meno, za ktorým stojí kvalita a dobre odvedená práca. Dnes využívam pri výučbe vlastnú metódu jogy pre ZDRAVÝ CHRBÁT a pomáham ľudom nájsť stratenú rovnováhu. Tým, že som sa začala venovať aj psychosomatickým ochoreniam a pochopila som, že ochorenia chrbtice pramenia z emočného stavu, že liečba musí začať v hlave a potom v tele. Prepojila som si svoje učenie do vlastného konceptu, ktorý v dnešnom uponáhľanom živote pomáha mnohým nájsť stratenú rovnováhu, pomáha zbaviť sa bolestí tela, ktoré sú len odozvou na hektiku, v ktorej žijeme. Nedá sa povedať, že začiatky boli ťažké, alebo či je to momentálne ťažké. Je to také, ako si to sama pripustím a koľko na seba zoberiem. Keďže už nejde len o samotné cvičenie jogy, ale aj terapie a vzdelávanie ľudí, ktorí majú záujem sa odomňa učiť. Vyžaduje si to obrovskú disciplínu. Štúdio dnes navštevuje mnoho známych slovenských tvárí a tiež mnoho ľudí trpiacich ochoreniami chrbtice. Každoročne organizujem pre svojich klientov dovolenky spojené s cvičením jogy a absolútneho relaxu a oddychu pri mori. Najžiadanejšie destinácie sú na jar a na jeseň Srí lanka a v lete Sardínia.

 

Odporúčame prečítať: Vintage dekorácie do domácnosti, ktoré si zamilujete

Čo vám pomáhalo vydržať a „makať na sebe“ pri podnikaní?

 

Uvedomenie, že ľudia, vidia zmysel v tom, čo robím a chcú to robiť tiež a učiť sa dnes odo mňa. Uvedomenie, že ľudom dokážem pomôcť a že všetko to, čo som prežila na mojej ceste aj to zlé, aj všetky ochorenia a problémy vo vzťahoch, ktorými som si počas môjho života prešla, aj to, ako som vyrástla a dospela, aj kde som žila, ma dnes posunuli vpred a viem pomôcť ostatným, lebo tú skúsenosť sama mám.  Verím, že všetko, čo sa nám v živote udeje, má skrytý význam, zmysel.

 

 

Aké máte ciele dnes?

 

Dnes viem, že som samostatná žena. Som nezávislá a slobodná. Viem, že moja práca je krásna, napĺňa ma a veľmi teší. Mojou prioritou v živote je rodina. Silné zázemie, úprimné vzťahy a  vzájomná láska. Momentálne sa nachádzam v životnej fáze, kedy viem, že som už dospelá a že som pripravená budovať rodinné teplo a zázemie. Mojim cieľom je mať vzťahy v rovnováhe a zostať vždy ženou. Rovnováha medzi prácou a súkromím. Žijeme v hektickom období, ktoré na nás vyvíja spoločnosť, čiže sa snažím byť v čo najmenšom tlaku a keď aj príde, viem, že treba ubrať a vrátiť sa len a len k sebe. Lebo tam to celé začína. V našom srdci.

 

 

Aké sú Vaše denne rituály, ktoré dodávajú energiu?

 

Milujem každé ráno. Rána sú pre mňa najdôležitejším bodom v celom dni. Patrí mu moje nastavenie, meditácia. Milujem raňajky, posadiť sa za stôl a zjesť jedlo pripravené s láskou, vypiť kávu, ktorá tak vonia a na chvíľku sa zamyslieť nad tým, čo ma dnes čaká a ako sa na to pripravím. To, čo som predtým nikdy nerobila a čo mi pripadalo ako nezmysel, bola reč k sebe samej. Načúvanie sebe samému, vnímanie emócií a ich analyzovanie urobím súhrn toho, čo sa dnes stalo, čo sa udialo za posledné dni a čo by som už nechcela, aby sa opakovalo, alebo chcela, aby sa dialo častejšie.

 

Viac  inšpirujúcich príbehov žien, ktoré si plnia svoje sny, nájdete na www.insync.sk


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Ženský kouč Martin Tóth: Chcem, aby si ty bola fit!
Sima Martausová: Inšpirujte sa speváčkiným pohľadom na život
Ženský kouč Martin Tóth: Chcem, aby si ty bola fit!
Speváčka Celeste Buckingham: Učaroval mi japonský štýl!
Sima Martausová: Inšpirujte sa speváčkiným pohľadom na život
Inšpiratívne Slovenky: Leona Sovjaková – Háčkovanie je moja vášeň
Ženský kouč Martin Tóth: Chcem, aby si ty bola fit!
Ženský kouč Martin Tóth: Chcem, aby si ty bola fit!
Inšpiratívne Slovenky: Dominika Onofrejová ako úspešná cukrárka
Inšpiratívne Slovenky: Elena Kaslu - úspešná foodblogerka
Úspešná vďaka Oriflame: Najväčším benefitom je sloboda a nezávislosť
Sima Martausová: Inšpirujte sa speváčkiným pohľadom na život
Snoubordistka Baša Števulová: Chystám comeback na svah!
Inšpiratívne Slovenky: Leona Sovjaková – Háčkovanie je moja vášeň
Speváčka Kristína žiari ako nikdy: Čo je za tým?
Inšpiratívne Slovenky: Leona Sovjaková – Háčkovanie je moja vášeň
Inšpiratívne Slovenky: Elena Kaslu - úspešná foodblogerka
Tajomstvo krásy Halle Berry: Má 50 rokov, no vyzerá na 20!
Inšpiratívne Slovenky: Leona Sovjaková – Háčkovanie je moja vášeň
Nová Miss Slovensko Hanka Závodná: Súťaž krásy ma nezmenila
Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!
Inšpiratívne Slovenky: Leona Sovjaková – Háčkovanie je moja vášeň
Finalistka Miss Universe Nikola Benedikovičová- žena mnohých tvárí
Blogerka a štylistka Jana Tomas: Nie som otrokom módy!
Sima Martausová: Inšpirujte sa speváčkiným pohľadom na život
 

4 komentáre

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.24.02.17 15:50 | Iveta Ondáková | karma: neurčená
Držím palce :) , nech sa Vám darí...

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


24.02.17 18:33 | Soňa Krátka | karma: 88
článok sa mi veľmi páčil, tiež tak trochu cvičím jogu doma a taktiež mi pomáha, Katarína môže byť pre nás vzorom...

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


27.02.17 21:28 | Kinga Bugárová | karma: neurčená
skvelý článok, odporucim !!!

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


08.03.17 12:44 | Soňa Kelemenová | karma: 92
cvičím antigravity jogu.. je super.... nedopustím na nu a teším sa na nu každý deň

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Prečo zbierať okrem malín i malinové listy? Pretože sú liečivé!

23.07.2017 LIFESTYLE
Prečo zbierať okrem malín i malinové listy? Pretože sú liečivé!

Maliny sú chutným a hlavne zdravým letným ovocím. Sezóna tohto bobuľového ovocia je v plnom prúde. Maliny ľahko nazbierame v záhradke a aj v obchodoch sú lepšie dostupné. Vedeli ste však o tom...

Účinky umelých vitamínov: Čo robia s naším telom?

01.08.2017 LIFESTYLE
Účinky umelých vitamínov: Čo robia s naším telom?

Dlho sme sa dozvedali o pozitívnych účinkoch vitamínov pre naše telo. Rôzne krémy a iné kozmetické produkty s obsahom najrôznejších vitamínov predstavujú údajne oveľa zdravšiu aplikáciu vitamínov s le...

Máš chuť na sladké alebo slané? Toto sa ti telo snaží naznačiť!

17.08.2017 LIFESTYLE
Máš chuť na sladké alebo slané? Toto sa ti telo snaží naznačiť!

Ak nás prepadne chuť na sladké alebo slané, väčšinou to pripisujeme našej pahltnosti. Vedeli ste však o tom, že naše chúťky na rôzne potraviny môžu byť signálmi, ktoré nám dáva vlastné telo...

Rýchly a jednoduchý test kvality jedla!

10.08.2017 LIFESTYLE
Rýchly a jednoduchý test kvality jedla!

Existuje množstvo spôsobov, ako zistiť kvalitu jedla, ktoré podávame na stôl každý deň. Nemusíte byť na to odborník. Jednoduchým pohľadom zistíte, ktoré potraviny sú kvalitné a ktoré by ste už radšej ...

Najkrajšie deti, z ktorých sa stali celebrity. Čo je s nimi dnes?

14.08.2017 LIFESTYLE
Najkrajšie deti, z ktorých sa stali celebrity. Čo je s nimi dnes?

Myslím, že na celom svete nájdeme krásne deti. Veď každé dieťa je pre rodiča tým najkrajším. O tom niet pochýb! Avšak niekoľko z nich dokáže rozhodne očariť natoľko, že dostane titul najkrajšieho dieť...

Ako využiť aviváž v domácnosti? Toto by vám ani nenapadlo!

18.08.2017 LIFESTYLE
Ako využiť aviváž v domácnosti? Toto by vám ani nenapadlo!

Ako využiť aviváž v domácnosti? Aviváž naozaj dokáže veci, o akých sa vám ani nesnívalo. Primárne ju používame na pranie, veď bielizeň je po jej použití hebká a nie priľnavá. Čím to je...

Čo muži najviac milujú na ženách a čo si najviac všímajú? Poznáme odpovede!

16.08.2017 LIFESTYLE
Čo muži najviac milujú na ženách a čo si najviac všímajú? Poznáme odpovede!

Čo muži najviac milujú na ženách? Čo si najviac všímajú? Prvý dojem urobí veľa, o tom netreba pochybovať. Dáme naňho my a dajú naňho aj muži, pretože len prvý dojem rozhoduje, či vás vôbec osloví...

Recept na tradičné domáce zemiakové placky so syrom

19.08.2017 RECEPTY
Recept na tradičné domáce zemiakové placky so syrom

Čo si dáte na kúpalisku alebo na nejakej letnej akcii v stánku s občerstvením? Pokiaľ vám „oči nevylezú“ na langoš či varenú kukuricu, ďalším horúcim kandidátom sú určite zemiakové placky...

Vytláčanie čiernych bodiek je hitom. Tieto videá videli milióny!

08.08.2017 KRÁSA
Vytláčanie čiernych bodiek je hitom. Tieto videá videli milióny!

Čierne bodky na tvári predstavujú póry, ktoré sú čiastočne zablokované kožným mazom, odumretými bunkami a baktériami. V odbornom žargóne sa im občas hovorí aj komedóny. Čierne bodky nepridávajú na krá...

Ta-Ta Towel: Pohodlná podprsenka alebo módny výstrelok?

06.08.2017 MÓDA a ŠTÝL
Ta-Ta Towel: Pohodlná podprsenka alebo módny výstrelok?

Anglická firma predstavila novinku určenú pre ženy s väčším poprsím a dojčiace matky. Celý svet bol šokovaný z ich módneho výstrelku, ktorý nazvali "Ta-Ta Towel"...

20 príznakov parazitov v tele!

30.07.2017 LIFESTYLE
20 príznakov parazitov v tele!

Infekcie spôsobené parazitmi sú pomerne častejšie, ako si predstavujeme. Je však potrebné venovať pozornosť tomuto problému, pretože môžu spôsobovať vážne zdravotné problémy...

Kŕčové žily - tieto prírodné prostriedky ťa ich nadobro zbavia!

04.08.2017 LIFESTYLE
Kŕčové žily - tieto prírodné prostriedky ťa ich nadobro zbavia!

Kŕčové žily sú veľmi nepríjemným ochorením žíl, ktoré môžeme v dnešnej dobe zaradiť medzi civilizačné choroby. Tento zdravotný problém je veľmi častý a postihuje mužov i ženy...

Čo nepatrí do spálne? Týchto vecí sa určite zbavte!

27.07.2017 LIFESTYLE
Čo nepatrí do spálne? Týchto vecí sa určite zbavte!

po celom dni zregenerovať a načerpať novú energiu. Je to miesto na odpočinok, romantiku, intimitu a významne ovplyvňuje vzťah. Na to všetko má vplyv jej zariadenie, nábytok, doplnky a materiály...

Ušný maz ako ho nepoznáme: Čo znamená jeho zafarbenie?

30.07.2017 LIFESTYLE
Ušný maz ako ho nepoznáme: Čo znamená jeho zafarbenie?

Niekedy stačí málo a viete zistiť, že vaše telo niečo trápi. Telesné tekutiny často signalizujú začiatok vážnejšieho ochorenia. Ušný maz je toho rovnakým príkladom...

Poznajte svoje telo: Vaginálny zápach - na týchto 5 si dávajte pozor!

02.08.2017 LIFESTYLE
Poznajte svoje telo: Vaginálny zápach - na týchto 5 si dávajte pozor!

Rovnako ako črevá, aj vaša vagína má vlastné prostredie s rôznymi baktériami a kvasinkami, pričom mnohé z nich sú pre vaše telo prospešné. Každá vagína má svoje špecifické prostredie a látky...

Bolesť kolien vás nesmie zastaviť. Pomôže vám týchto 7 surovín!

13.08.2017 LIFESTYLE
Bolesť kolien vás nesmie zastaviť. Pomôže vám týchto 7 surovín!

Bolesť kolien dokáže veľmi jednoducho skomplikovať vykonávanie každodenných činností a niekedy aj výrazne sťažiť pohyb. Za vznikom bolesti môže stáť množstvo faktorov...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk

  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk


  Najnovšie z Lepšídeň.sk


  Najnovšie z Deňženy.sk

  TOPlist 0s