BVLGARI GOLDEA The Essence Of The Jeweller

BVLGARI GOLDEA The Essence Of The Jeweller
 • 31.10.2015
 • Petronela Kotlárová

  • Zdieľaj:
 • 4

Skomponovaná Albertom Morillasom, Goldea je prvou prepychovou hymnou pižma, ktoré je odjakživa charakteristickým prvkom vôní Bvlgari. Táto parfumovaná voda – kaskáda rezonujúcich pižiem, ktoré si tvoria vzájomnú ozvenu – je zelektrizovaná prekvapivými chromatickými efektmi hraničiacimi s dotykom. Tak ako mocná ozvena šperkov Bvlgari. Tóny sú v nej osadené podobne, ako to Bvlgari robí so vzácnymi kameňmi. Alberto Morillas sa zriekol všetkých konvencií, aby rozlúštil kódy pižma, jeho mýtickej vône.  

Komplexná kompozícia vône Goldea organizuje jeho viaceré moderné odozvy ako chór. Vyjadruje a prebúdza intenzívnu, zmyselnú zmes ambry a kvetinových pocitov. Súhra textúr, farby a svetla. Ako prepychový kokteil, v ktorom zlato zahaľuje rôzne tváre bieleho pižma presláveného svojou výnimočnou vláčnosťou.  

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: V hlavnej úlohe vínovočervená

bvlgari-goldea

Zdroj: Shutterstock®

Zastúpené v hlave, srdci i základe, návykové tóny pižma umocňujú sviežu a ľahkú prirodzenosť kvetu pomarančovníka, ktorý svojou dávkou prispieva ku kvetinovo-orientálnemu dojmu.

Jeho príťažlivosť znásobuje nečakaná, vzrušujúca dynamika ylang-ylangu. Spolu pripomínajú ohnivú, žiarivú krásu diamantov, ktoré Bvlgari vyhľadáva po celom svete.

Celok vytvára návykovú parfumovanú vodu v žiarivom štýle, ktorý akoby premenil slnečné svetlo do esencie. Ako vzácny ornament, ktorý presiakne do vnútra pokožky.

Odporúčame prečítať: Škola líčenia - ako si správne naniesť lícenku a rozjasňovač?

bvlgari-goldea

Zdroj: Shutterstock®

PYRAMÍDA TÓNOV

Hlava: jemne žiarivý vstup slnečného, krištáľového pižma
Žiarivá predohra krištáľového pižma rozjasneného a zjemneného iskrivou vláčnosťou kvetu pomarančovníka, bergamotu a slnkom naplnených malín.

Srdce: prenádherne kvetinové tóny s jemne návykovým pižmom
Zmyselne vzácny nektár kvetov, v ktorom jemne zlaté pižmo rozbaľuje svoju hodvábnu textúru spolu s tropickou ženskosťou ylang-ylangu, zvláčnenou delikátnou eleganciou kaskády jazmínových lupienkov.

Základ: príjemná stopa s kráľovským ambrovým pižmom
Zamatové vláčne pižmo ovievané neodolateľnou zmyselnosťou ambrovej zmesi. Napokon, ako odraz zlatého oka, prichádza stopa zlatého pačuli a egyptského papyrusu so žiarivosťou pripomínajúcou slnečnú arómu cyperského papyrusu, ktorý Egypťania používali ako zložku svojich parfumov.

Odporúčame prečítať: 7 základných krokov ako nádherne rozžiariť pleť

bvlgari-goldea

Zdroj: Shutterstock®

FLAKÓN


Flakón vône Goldea je ozajstným manifestom, ktorým Bvlgari potvrdzuje svoju identitu šperkára – parfuméra.

Množstvo symbolických prvkov z neho robí viac umelecké dielo ako len flakón. Vyvolá vo vás pocit, akoby ste hľadeli priamo do srdca zlatej kvapky, odkiaľ sa odráža svetlo.

Čistota a dokonalý tvar, formovaný, leštený a odborne opracovaný ako unikátne drahokamy, aké rímsky šperkár udržuje v tajnosti vo svojich ateliéroch. Goldea žiari jasom drahokamu osadeného v zlate, tradičný podpis Bvlgari.

Uzáver v tvare výbrusu vzácneho kameňa pripomína mýtus o božom diele, ktorý bol od čias starovekého Egypta oslavou slnka. Slnko zastupuje najdokonalejších z tvarov: kruh. Práve rovný disk zdobil hlavu Hathor, bohyne slnka, šťastia a lásky, ktorú Gréci spájali s Afroditou.

Zlatý prsteň okolo hrdla flakónu symbolizuje slnečné lúče dopadajúce na Zem a hojnosť, ktorú prinášajú, ako aj magickú silu hada, ktorý sa v šperkoch Serpenti stal ikonickým motívom Bvlgari.

Dva neoddeliteľné polkruhy flakónu sú poctou – ornamentom žiarivej krásy modernej bohyne. Zvýrazňujú plné krivky jej žiarivej a nadčasovej ženskosti.  


Nová vôňa BVLGARI GOLDEA dostupná v sieti parfumérií FAnn.


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Miriama Rusinová 22.12.15 15:27

MR
karma
-1.00

krásny flakon a ak sa povie BVLGARI tak pre mňa je to stelesnenie luxusu a dominancie.

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 02.01.16 21:35

SK
karma
113.00

flakony-elegancia a luxus

 • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 08.04.16 16:10

karma
93.00

vyzerá krásne

 • 0
Odpovedať

Ľudka Uličná 10.01.18 13:18

ĽU
karma
100.00

pekný flakon aj vôňa

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vajíčkové raňajky, ktoré budú chutiť všetkým: Upeč ich v paradajkách
Raňajky

Vajíčkové raňajky, ktoré budú chutiť všetkým: Upeč ich v paradajkách

 • 0
 • 23.03.2023
Nepečený Lotus cheesecake: Až ho raz ochutnáš, budeš ho pripravovať častejšie
Dezerty

Nepečený Lotus cheesecake: Až ho raz ochutnáš, budeš ho pripravovať častejšie

 • 11
 • 15.01.2023
Teplovzdušná fritéza v hlavnej role – TOP 10 receptov, ktoré s ňou musíš vyskúšať!
Bezmäsité jedlá

Teplovzdušná fritéza v hlavnej role – TOP 10 receptov, ktoré s ňou musíš vyskúšať!

 • 0
 • 23.02.2023