Aká je správna aplikácia lícenky? Pozor, môžeš ňou všetko pokaziť!

Aká je správna aplikácia lícenky? Pozor, môžeš ňou všetko pokaziť!

  • Zdieľaj:
 • 8

Lícenku mnohé ženy pri každodennom líčení vynechávajú. Niektoré sa jej akosi boja, niektoré si nevedia vybrať správny odtieň a iné majú zase problém s jej nanášaním. Je to však veľká škoda. Lícenka môže totiž pozdvihnúť celé líčenie na úplne inú úroveň – pokožka vyzerá zdravšie a prirodzenejšie už po pár ťahoch štetcom. Mejkap artisti a profesionáli sa však zhodujú na tom, že správna aplikácia lícenky a tiež jej výber môžu byť niekedy problematické. My vám však poradíme, ako na to!

Odtieň vyberajte starostlivo

Pred tým, než sa s lícenkou začnete skrášľovať, musíte si najprv vybrať typ a odtieň, ktorý vám bude svedčať najviac. Pamätajte, že práve pri lícenke si musíme dať pozor na to, že jeden odtieň nesvedčí všetkým. Bleduľky by mali siahnuť po slaboružových až fialkastých tónoch lícenky, ženám s trošku tmavším odtieňom pokožky zase svedčia broskyňové tóny na líčkach. Ak je váš odtieň pokožky skôr dozlata alebo olivova, pokojne choďte do výraznejšej lícenky s teplým podtónom. Dámy s tmavou pokožkou si môžu dovoliť aj vyslovene výrazné lícenky, no tiež sa im odporúča siahať po teplých odtieňoch.

Bude sa ti páčiť: Prečo vymeniť šampón za ocot na vlasy? Skús a neoľutuješ!

ako so vybrať správny odtieň lícenky

Zdroj: Shutterstock®

Na druhu lícenky záleží

Keď už máte vybratý odtieň, dôležité je aj to, aký druh lícenky si zvolíte pre konkrétny typ vašej pleti. Na mastnej pleti dobre fungujú krémové lícenky, ktoré zanechávajú na pokožke „škvrnu” a sľubujú dlhú trvácnosť. Dobre držia aj v nepriaznivých podmienkach, ktoré im mastná pleť ponúka. Normálna a zmiešaná pleť si môže dovoliť klasické krémové druhy líceniek, ktoré sa ľahko aplikujú a vyzerajú naozaj sviežo, no dobre im sadnú aj klasické púdrové lícenky. Púdrové typy lícenky sa odporúčajú aj na suchú pleť.

Náš tip! Niektoré lícenky obsahujú trblietavé čiastočky. Tento typ líceniek sa neodporúča ženám s výraznou textúrou pleti, s viditeľnými nedokonalosťami a veľkými pórmi. Všetky nedokonalosti totiž takáto lícenka zviditeľní, čo určite nechce žiadna z nás.

Správna technika

Vyzerá to pomerne jednoducho. Stačí niekoľko ťahov štetcom a voilá – nádherná svieža pleť je na svete! Nie je to však úplne tak. Aj mejkap artisti totiž správnu aplikáciu lícenky označujú za malú jadrovú vedu a dá sa podľa nich veľmi ľahko pokaziť. Lícenku nanášajte na vyčistenú pleť, na ktorej máte nanesený primer, krycí krém a púder v prípade, že používate púdrovú lícenku. Ak používate krémový produkt, lícenku naneste priamo na mejkap.

Keďže väčšina z nás si lícenku nanáša pomocou štetca, začneme tým, ako správne farbu nabrať. Niektoré lícenky sú totiž príliš pigmentované a jeden jediný ťah štetcom môže pokaziť úplne celý mejkap. Preto štetec jemne položte do panvičky s lícenkou a potom ho oklepte, aby ste sa zbavili nebezpečného prebytku. Až po tomto kroku štetec jemne priložte na líca a začnite s blendovaním. Pamätajte, že lícenka sa väčšine žien hodí naozaj jemná, preto nezabúdajte blendovať, blendovať a blendovať. Pre dosiahnutie sýtejšieho odtieňa sa lícenku nebojte vrstviť. Ak sa vám náhodou aplikácia nepodarí podľa predstáv, majte po ruke hubku s prebytkom mejkapu, ktorou jemne prejdite po miestach, ktoré treba zakryť či opraviť. V prípade, že potrebujete vzhľad lícenky len trocha zjemniť, teda mierne ubrať, skúste to pomocou štetca na púder, na ktorom ešte máte prebytok produktu. Na konci je dôležité lícenku a celý mejkap zafixovať pomocou fixačného spreja. Keďže lícenku treba nanášať podľa toho, aký máte typ tváre, pripravili sme pre vás nasledujúcu galériu.

Inšpiruj sa: Najnovšie vlasové trendy na rok 2020: Buď štýlová s novým vzhľadom!

- Nanášanie lícenky podľa tvaru tváre
1 z 6

Aplikácia podľa tvaru tváre

Aj pri aplikácii lícenky platí, že každý tvar tváre ju má špecifickú. Lícenku preto nanášajte podľa vášho typu tváre, pričom záleží na tom, či máte tvár oválnu, podlhovastú, v tvare srdca, štvorcovú alebo okrúhlu. 

 


  • Zdieľaj:
 • 8
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Ľubica Šťastná 29.01.20 06:32

ĽŠ
karma
100.00

Správnu aplikácia lícenky je naozaj malá jadrová veda; skvelý článok, vďaka!

 • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 29.01.20 08:41

KK
karma
121.00

lícenku používam, ďakujem za výborné rady

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 29.01.20 10:42

MC
karma
109.00

Ďakujem za rady ...

 • 0
Odpovedať

Mária Slováková 29.01.20 15:17

MS
karma
112.00

Lícenku používam často a bronzer ešte častejšie.

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 29.01.20 16:47

karma
100.00

Rada som si prečítala

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 30.01.20 16:22

MM
karma
106.00

obdivujem, aké zázraky dokážu s lícenkou visážisti

 • 0
Odpovedať

Natália Lobodášová 30.01.20 17:02

NL
karma
105.00

Lícenku používam takže za mňa super článok

 • 0
Odpovedať

Žofia Mažáriová 13.02.20 17:29

ŽM
karma
115.00

Chýba mi len fixatér

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Damiána – najlepšia prírodná podpora libida a duševnej pohody?!
Zdravie

Damiána – najlepšia prírodná podpora libida a duševnej pohody?!

 • 0
 • 30.12.2022
VIDEO: Nadelili sme si darček k 10. výročiu – takto prebiehala prerábka nášho ateliéru
Voľný čas

VIDEO: Nadelili sme si darček k 10. výročiu – takto prebiehala prerábka nášho ateliéru

 • 0
 • 20.11.2022
Najznámejšie celebritné dvojičky: Poznáš ich všetky?
Voľný čas

Najznámejšie celebritné dvojičky: Poznáš ich všetky?

 • 2
 • 29.10.2022