Krásna pokožka na počkanie

Krásna pokožka na počkanie

  • Zdieľaj:
 • 1

Rozhodli ste sa aj toto leto stráviť na Slovensku? Výborne! Máme pre vás tip na miesto, kde si užijete nenáročnú turistiku, pohodové prázdninové aktivity s rodinou a navyše sa z tejto dovolenky vrátite konečne „vo svojej koži.“

Na Slovensku sa podľa prieskumu Kúpeľov Smrdáky celoživotne lieči z chronického kožného ochorenia viac, ako 20 % ľudí. Najfrekventovanejší výskyt má ekzém, akné a psoriáza – kožné choroby, ktorých prejavy je takmer nemožné ukryť. Demonštrujú sa totiž najmä na tých častiach tela, ktoré si bežne nezakrývame oblečením.

Kritické časy, a to najmä s ohľadom na psychiku nastávajú u pacientov práve v lete, keď je odhalená pokožka bežnou súčasťou každodenného fungovania. Spoliehate sa na slnko? Je to síce vynikajúci lekár, no na niektoré kožné ochorenia jednoducho nestačí a ich prejavy môže dokonca zhoršiť. Tí, ktorí niektorým zo spomínaných ochorení trpia presne vedia, o čom hovoríme. Čo ale mnohí nevedia – a to opäť viac, ako 20 % opýtaných je, že kúpele špecializujúce sa práve na liečbu kožných ochorení máme priamo na Slovensku.

Vyskúšajte ich s celou rodinou na vlastnej koži a užite si pohodové prázdniny s kopou zábavy, o ktorú sa okrem špeciálneho hosťa Braňa Jobusa denne postarajú aj animátori.

Odporúčame:  Správna starostlivosť o krk a dekolt: Toto zaraď do rutiny a predíď vráskam

problematická pleť

Zdroj: Shutterstock

Smrdáky!?

Nenápadná dedinka na Záhorí ukrýva skutočný poklad. Ukrýva možno nie je to pravé slovo, pýši sa ním už viac, ako 400 rokov. Pokoj v rustikálnom 6,5 hektárovom parku nachádzali už vojaci z niekdajšieho Rakúsko-Uhorska, ktorí slovenské „Mŕtve more“ hojne využívali na zotavenie sa. To sa im darilo vďaka vode s bezkonkurenčne najvyššou koncentráciou sírovodíka.

Sírovodík je schopný už za 15 minút preniknúť do pokožky v takej miere, že v nej začnú prebiehať ozdravné a regeneračné procesy a po kúpeľnom pobyte v Smrdákoch sa z vymiznutia príznakov kožného ochorenia môžete tešiť pol roka a v niektorých prípadoch aj celý rok! Smrdáky sú skrátka jednotkou v liečbe kožných ochorení toto leto privítajú celé rodiny, ktoré očakávajú nielen kvalitný odpočinok ale aj zábavu pre deti.

Využite možnosť vstúpiť do nového školského roka alebo pracovného kolotoča oddýchnutí a zdravší. Rezervujete si letný rodinný pobyt v Smrdákoch.

Braňo Jobuš

Zdroj: Braňo Jobuš

Naplánujte si svoj rodinný pobyt v Smrdákoch na posledný júlový alebo predposledný augustový týždeň a zažijete stretnutie so spisovateľom a muzikantom Braňom Jobusom, ktorý sa v areáli obľúbenej smrdáckej pizzerie Pavone bude počas dvoch večerov venovať vašim deťom. Užijú si čítanie rozprávok, spievanie pesničiek, besedu so spisovateľom ale aj prehliadku netradičných hudobných nástrojov.

Keď to nestihnete v júli, ďalšia šanca príde v predposledný augustový týždeň, kedy Braňo Jobus spestrí deťom Derma pobyty v Smrdákoch opäť.

Pozri aj:  3 tipy, ako sa starať o pery počas leta: Toto je must-have pre hodvábne pery

pobyty pre deti

Zdroj: Kúpele Smrdáky

V Kúpeľoch Smrdáky, ktoré sú súčasťou Ensana Health Spa Hotels si môžete vybrať ubytovanie v troch hoteloch a letné prázdniny svojich snov tam zažijú všetci, ktorí túžia po pokoji, nenáročnej turistike, peknej prírode a výraznom zlepšení stavu svojho chronického kožného ochorenia. Všetky potrebné informácie o pobytoch a rezerváciách nájdete na webe www.kupelesmrdaky.sk.


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Mária Slováková 29.06.22 07:49

MS
karma
110.00

Mám kožné problémy, takže už si len zajednať kúpeľný pobyt.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vykročte do jari v tej správnej dámskej obuvi: Toto sa tento rok nosí!
MÓDA a ŠTÝL

Vykročte do jari v tej správnej dámskej obuvi: Toto sa tento rok nosí!

 • 5
 • 29.04.2022
Color blocking v móde: Výstrednosť sa v tomto roku nosí
Módne inšpirácie

Color blocking v móde: Výstrednosť sa v tomto roku nosí

 • 9
 • 08.06.2022
Outfit do horúcich letných dní: Vyzbroj sa letnými kúskami!
Módne outfity

Outfit do horúcich letných dní: Vyzbroj sa letnými kúskami!

 • 2
 • 30.06.2022
TOPlist