Zbavte sa nežiaducich chĺpkov na tvári

Zbavte sa nežiaducich chĺpkov na tvári

Tmavé chĺpky nad perou, na brade či na lícach nie sú príjemnou záležitosťou pre žiadnu ženu.

Našťastie, dnes už existuje niekoľko spôsobov, ako sa chĺpkov zbaviť.

Či už doma alebo u profesionála ľahko a rýchlo. Aby sa každá žena mohla cítiť sebavedome a príjemne.

1. Manuálne vytrhávanie

Pravdepodobne najznámejší spôsob odstránenia chĺpkov z tváre. Ak sú tmavé chĺpky redšie a nachádzajú sa na tvári v malom množstve, dajú sa jednoducho odstrániť vytrhnutím pinzetou z pohodlia domova. Ak sa tmavé chĺpky nachádzajú iba nad perou a nechce sa vám stráviť pred zrkadlom s pinzetou v ruke celú večnosť, môžete si ich odstrániť voskovými pásikmi určenými práve na túto oblasť, ktoré sa dajú zohnať v drogérii. 

Odstrániť si ich môžete aj doma vyrobenou cukrovou pastou. Stačí, ak v hrnci uvaríte 500 gramov kryštálového cukru, pridáte 50 ml vody a 50 ml citrónovej šťavy. Zmes necháte zovrieť a prelejete do keramického hrnčeka.

Odporúčame prečítať: Mrkva pomáha nielen našim očiam

chĺpky nad perou

Zdroj: Shutterstock®

Ak si na takúto domácu depiláciu netrúfate, zverte sa do rúk odborníkom. V každom lepšom kozmetickom salóne by malo byť v ponuke voskové odstránenie chĺpkov z tváre. Depilácia by vám mala vydržať približne 30 dní, kým začnú chĺpky znova dorastať. 

2. Odfarbenie

Pokiaľ sú chĺpky jemné, riedke, ale tmavé, jedným zo spôsobov, ako sa ich zbaviť je ich odfarbenie. Aj keď sa chĺpkov priamo nezbavíte, týmto spôsobom docielite ich ,,neviditeľnosť“. Odporúčam, aby ste sa v tomto prípade zverili do rúk výhradne odborníka. Domáce odfarbovanie by vám mohlo spôsobiť kožné popáleniny, ekzém alebo nepríjemné vyrážky. Odfarbené chĺpky vám vydržia ,,neviditeľné“, dokým samé prirodzene nevypadnú a nezačnú vám rásť nové.

Odporúčame prečítať: 4 potraviny, ktoré pomôžu prečistiť hrubé črevo

chĺpky nad perou

Zdroj: Shutterstock®

Čo však môžete vyskúšať, je domáce prírodné odfarbenie. Môžete na neho použiť čerstvú citrónovú šťavu, ktorou si chĺpky potriete. V spojitosti so slnečnými lúčmi by mal byť výsledok efektívnejší. Tak ako citrónová šťava vyťahuje pigment z vlasov, mala by ho vytiahnuť aj z chĺpkov. Miesto nechajte potreté 15 minút a opláchnite. Môžete opakovať niekoľkokrát do týždňa.

Ďalším domácim receptom je zmes papáje a kurkumy či zemiakovej šťavy. Zmesou či šťavou potrite chĺpky na 15 minút a opláchnite. Taktiež môžete opakovať niekoľkokrát do týždňa. 

3. Krémy

Jedným z ďalších spôsobov odstránenia chĺpkov sú aj depilačné krémy. V ponuke drogérií je ich niekoľko. Pri tomto spôsobe odstraňovania je výhodou bezbolestná procedúra. Čo je však veľkou nevýhodou, je výdrž samotného výsledku. Trvá zvyčajne maximálne 7 dní a proces sa musí znova opakovať. Keďže depilačné krémy fungujú na chemickom princípe, nemusí byť tento spôsob znesiteľný pre každú pokožku. Ak máte pleť citlivú, depilačné krémy neodporúčam. 

Odporúčame prečítať: Vrásky okolo úst? Vďaka týmto tipom budú minulosťou

chĺpky nad perou

Zdroj: Shutterstock®

4. Laserová epilácia

Zatiaľ najúčinnejší spôsob, ako odstrániť nežiadúce chĺpky nielen z tváre, ale aj z celého tela. Tento spôsob je však aj finančne najnáročnejší. Spočíva v spálení korienka chlpu, čím zabráni jeho opätovnému vzniku. Najlepšie funguje na bledej pokožke s tmavými chlpmi. Avšak nie je neúčinný ani na svetlých chĺpkoch, no v tomto prípade bude proces odstraňovania dlhší. Keďže je potrebné, aby bola pokožka čo najbledšia, laserové odstraňovanie sa odporúča vykonávať v zimných mesiacoch.

Odporúčame prečítať: Spoznajte vlastné JA pomocou arteterapie


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 01.12.16 22:34

SK
karma
113.00

dobré rady

  • 1
Odpovedať

Anna Kristova 03.12.16 22:41

AK
karma
100.00

laserové je fakt dobré mám to odskúšané

  • 1
Odpovedať

simona vician 18.12.16 21:06

SV
karma
100.00

odstranovanie doma za pomoci cukrovej vody, aaaau...

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní