Beauty poradňa GERnétic: Aké sú pravidlá bezpečného opaľovania?

Beauty poradňa GERnétic: Aké sú pravidlá bezpečného opaľovania?

 • 9
 • 2

Odpovedá Alena Kimlová

z Kozmetického štúdia GERnétic 

www.StudioGernetic.cz

Základným pravidlom bezpečného opaľovania je vyhýbať sa priamemu pobytu na slnku medzi 11-15 hodinou. Lekári varujú pred rizikom vzniku melanómu, zo skúseností však viem, že mnohé ženy skôr odradí varovanie pred rýchlejším starnutím kože a tvorbou vrások.

Slnečné žiarenie totiž preniká až do strednej vrstvy kože, ktorá obsahuje rôzne druhy vláken zodpovedných za pevnosť a pružnosť pokožky. Slnečné žiarenie vyvoláva deštrukciu týchto vláken a zhoršuje ich funkčnosť. To potom vedie k tvorbe predčasných vrások a povoleniu pleti. Preto je lepšie pohybovať sa v daný čas v tieni stromov alebo budov, v prípade pobytu pri mori pod slnečníkom. Ani tam však nie sme úplne v bezpečí, lebo slnečné lúče sa odrážajú od vodnej hladiny aj piesku.

Bude vás zaujímať: Synchro - vyvažujúci regeneračný krém od spoločnosti GERnétic

Beauty poradňa GERnétic: Aké sú pravidlá bezpečného opaľovania?

Zdroj: Shutterstock®

Aj používanie prípravkov s ochrannými filtrami vyžaduje dodržiavanie určitej stratégie, ktorá zabezpečí dostatočnú ochranu, ktorá je deklarovaná na ochrannom prípravku. Je dôležité aplikovať prípravok na pokožku v dostatočnom množstve. Aplikácia menšieho množstva výrazne znižuje účinnosť faktora. Prípravok nanášame aspoň 15-20 minút pred pobytom na slnku. Túto aplikáciu počas dňa opakujeme. Ak sa často kúpeme, aplikácia by mala nasledovať za 80 minút. Aj bez kúpania je potrebné nanášanie ochranného prípravku opakovať každé 2 hodiny, nakoľko ochranný faktor sa odplavuje potom.

Ďalej je nutné brať ohľad aj na to, aký ste fototyp. Pri svetlej pleti je samozrejme nutné používať prípravky s vyšším faktorom.

Odporúčame prečítať: Beauty poradňa GERnétic: Starostlivosť o jazvy

Beauty poradňa GERnétic: Aké sú pravidlá bezpečného opaľovania?

Zdroj: Shutterstock®

Rad Melano z kozmetiky GERnétic

Rad Melano z kozmetiky GERnétic ponúka prípravky, ktoré zabezpečia nielen dokonalú ochranu kvalitnými UV faktormi, ale podporujú regeneráciu a zabraňujú dehydratácii pleti. Základ prípravkov tvorí maslo karité, ktoré sa často využíva pri výrobe hojivých mastí, a marhuľový olej. Ten je zdrojom mnohých regeneračných látok potrebných pre zdravé funkcie kože. Melano 30 (SPF 30, vysoká ochrana) a Melano 50 (SPF 50, vysoká ochrana) je určené na ochranu pokožky tela, Melano 15 (SPF 15, stredná ochrana) využívame na tvár ako podkladový krém a ako ochranu pred nepravidelnou pigmentáciou. Súčasťou tohto radu je aj upokojujúci gél po opaľovaní Gel Après Soleil.

Odporúčame prečítať: Crème Spéciale Peaux Mixtes Et Grasses - špeciálny krém pre mastnú a zmiešanú pleť

Beauty poradňa GERnétic: Aké sú pravidlá bezpečného opaľovania?

Zdroj: Shutterstock®

Doplnok stravy Jeunesse

Je tiež veľmi vhodné pred dovolenkou využívať doplnok stravy Jeunesse z radu Natur Diet. Obsahuje antioxidačný komplex, ktorý pomáha redukovať množstvo voľných radikálov vznikajúcich pri pobyte na slnku. Zabraňuje únave a vyčerpaniu po slnení.

Produkty GERnétic zakúpite v kozmetických salónoch, kde Vám kozmetička poradí, ako prípravky používať a môže ponúknuť aj salónne ošetrenie.

Zoznam salónov na www.gernetic.sk

Magazín www.KamZaKrasou.sk je mediálnym partnerom súťaže kozmetičiek „Hviezda GERnétic Slovensko 2017“.


 • 9
 • 2
Návrat hore
Autor článku

2 komentáre

Soňa Kelemenová 02.05.17 13:19

SK
karma
86.00

rozhodne sa riadim podla naposaneho navodu... ked sme na dobolenke,tak cez obednajsiu siestu oddychuje na izbe a potom ked uz nie je ti najvacsie teplo sa ideme slnit.... pouzivamopalivacie prostriedky s vysokym fakturom kedze som bledy fototyp

 • 0
Odpovedať

Milka Damašková 07.05.17 22:49

MD
karma
124.00

Pre mňa už ani tzv. bezpečné opaľovanie nie je bezpečné :)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Domácnosť

Trendy jesenné dekorácie pre tvoju domácnosť: Necháš sa inšpirovať?

 • 53
 • 9
 • 18.10.2020
Voľný čas

Ako som prišiel o panenstvá: Príbeh tínedžera, ktorý sa mení na muža

 • 46
 • 0
 • 21.09.2020
Domácnosť

Ako zalievať izbové rastliny? Týchto zásad sa drž a toto nerob!

 • 114
 • 0
 • 29.06.2020
TOPlist