Beauty poradňa GERnétic: Čo s pigmentmi na tele a škvrnami na tvári?

Beauty poradňa GERnétic: Čo s pigmentmi na tele a škvrnami na tvári?

Odpovedá Alena Kimlová z Kozmetického štúdia GERnétic www.StudioGernetic.cz

Celú zimu som si odstraňovala tmavé škvrny na pokožke na tvári. Podarilo sa mi to, ale cez leto sa mi opäť objavili. Ako je to možné?

Bohužiaľ, ak pokožka trpí nepravidelnou pigmentáciou, väčšinou sa tento problém vracia. Príčinou môže byť vrodená dispozícia (na niektorých miestach na pokožke sa nachádza viac buniek produkujúcich kožné farbivo s vyššou aktivitou), užívanie niektorých liekov (vrátane hormonálnej antikoncepcie), tehotenstvo, hormonálna nerovnováha, rastúci vek, príliš dlhý pobyt na slnku atď. Je vhodné zamyslieť sa, či by niektorú z príčin nebolo možné odstrániť.

Odstraňovanie pigmentových škvŕn je zložitý a dlhodobý proces, preto je nutné dodržiavať určité pravidlá, ako ochrániť pokožku pred opätovným vznikom škvŕn. Základným pravidlom je ochrana pokožky tváre pred slnečnými lúčmi, a to aj na jeseň a v zime. V letných mesiacoch ochraňujeme pleť pri pobyte vonku klobúkom, šiltovkou a, samozrejme, kozmetickými prípravkami s vyšším faktorom. Vyskúšajte Melano 30 (SPF 30, vysoká ochrana) alebo Melano 50 (SPF 50, vysoká ochrana). Určite nie je vhodné cielene vystavovať tvár slniečku.

Testovali sme: Masque Marin od GERnétic - maska s výťažkami z morských rias

GERnétic produkty na ošetrenie pokožky

Zdroj: GERnétic

Starostlivosť o pigmentové škvrny s GERnétic

Teraz v jesenných a zimných mesiacoch odporúčam na odstránenie zostávajúcich pigmentových škvŕn používať prípravok Crème Éclaircissante a Sérum Dépigmentant. Tieto vynikajúce depigmentačné produkty obsahujú aktívne zložky novej generácie získané biotechnologickou cestou, ktoré účinne utlmujú činnosť špecifických buniek melanocytov. Tie sú uložené v bazálnej vrstve pokožky a na základe istých podnetov produkujú kožné farbivo. To odovzdávajú bunkám (keratinocyty), ktoré sa postupne presúvajú na povrch a farbia pokožku.

Sérum Dépigmentant sa nanáša len lokálne, a to na miesta s najväčším výskytom pigmentu. Crème Éclaircissante sa aplikuje na celú tvár a v prípade potreby aj na dekolt a krk. Oba prípravky majú mierny zlupovací účinok, takže pravidelná aplikácia na očistenú pokožku každý deň ráno a večer veľmi rýchlo prinesie prejasnenie a zmenšenie problému. Pigmenty sa dajú ľahšie zalíčit. Pri dlhodobejšej starostlivosti sa tón pokožky farebne vyrovná. Prípravok Crème Éclaircissante by som odporúčala v rámci prevencie používať aj v letných mesiacoch, pretože pôsobí proti návratu tmavých škvŕn. Navyše má príjemný hydratačný efekt a prináša pokožke komfortný pocit. Do starostlivosti by bolo vhodné zaradiť aj prípravok Melano 15 (SPF 15, stredná ochrana). Krém je priamo koncipovaný pre pokožku s nepravidelnou pigmentáciou. Používa sa ako denný krém a nebráni líčeniu.

Odstránenie pigmentov môžete urýchliť aj špeciálnym ošetrením v kozmetickom salóne GERnétic. Alginátová maska Peel Off Eclaircissant má značný presvetľujúci účinok. A ešte jedna rada – neodporúčam navštevovať soláriá!

Produkty GERnétic zakúpite v kozmetických salónoch, kde vám kozmetička poradí, ako prípravky používať a môže ponúknuť aj salónne ošetrenie. Zoznam salónov na www.gernetic.sk.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Mária Chromíková 02.09.19 09:59

MC
karma
109.00

Vekom pribúdajú aj takéto problémy.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 25.04.20 20:27

JK
karma
100.00

Zaujímavý produkt

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 12:20

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 12:20

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní