Beauty poradňa GERnétic: Letné akné - ako predchádzať jeho vzniku?

Beauty poradňa GERnétic: Letné akné - ako predchádzať jeho vzniku?

Odpovedá Alena Kimlová z Kozmetického štúdia GERnétic www.StudioGernetic.cz

V letných mesiacoch sa mi vždy robí akné, upchávajú sa mi póry a tvoria sa komedóny. Neviem, ako mám s pleťou zaobchádzať.

Počas letných mesiacov dochádza vplyvom slnečného žiarenia nielen k zmene farby pokožky, ale zároveň aj k jej zosilneniu. Ide o prirodzenú ochranu tela pred UV žiarením. Často sa stáva, predovšetkým u jemných pletí s malými pórmi, že sa vďaka zosilneniu pokožky uzavrú ústia pórov a kožný maz sa len ťažko dostáva na povrch pokožky. Vznikajú preplnené cysty, ktoré utláčajú okolité tkanivo. To reaguje zvýšenou teplotou, ktorá umožňuje rozmnoženie baktérií a vzniká zápal. K zamedzeniu tomuto problému je veľmi dôležité správne a hlavne pravidelné čistenie pokožky, ktoré umožní uvoľnenie ústia mazových žliaz a ľahšie vyprázdňovanie upchatých cystičiek. 

Odporúčame: Beauty poradňa GERnétic: Čo je to bunková terapia v kozmetike?

GERnétic kozmetické produkty

Zdroj: Shutterstock®

GERnétic riešenie proti akné

Vyskúšajte prípravok Nettoyant Gommant Marin - peelingový gél, ktorý môžete denne používať aj na tú najjemnejšiu pokožku. Jemná brúsna zložka dokonale odstráni líčidlá, odumreté bunky a uvoľní póry. Dobrou voľbou je aj enzymatický peeling Lotion Aux Acides De Fleurs. Účinná zložka uvoľňuje na povrchu pokožky bunkovú súdržnosť a umožní tak oveľa rýchlejšie odstránenie buniek, ktoré upchávajú ústia pórov. Sérum sa používa maximálne dvakrát týždenne. Pridanou hodnotou je aj vyhladená pokožka od jemných vrások. Používajte pravidelne aj prečisťujúce masky! Hlboko čistiaca maska Immuno veľmi dobre a rýchlo uvoľní mazové zátky, prečistí póry do hĺbky a následne póry stiahne. Navyše má aj značný protizápalový účinok, ktorý pomáha pri odstraňovaní zápalov. Na pravidelnú aplikáciu tejto masky si rýchlo zvyknete, lebo pleť je po jej odstránení hebká, jemná a vitálna. Masku aplikujte raz až dvakrát týždenne.

Produkty GERnétic zakúpite v kozmetických salónoch, kde vám kozmetička poradí, ako prípravky používať a môže ponúknuť aj salónne ošetrenie. Zoznam salónov na www.gernetic.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Jana Komadová 02.10.18 21:33

JK
karma
100.00

Musím to dať prečítať priatelke jej dcéra ms problém z akne

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní