Čo by ste mali vedieť o depilácii voskom?

Čo by ste mali vedieť o depilácii voskom?
  • 23.11.2014
  • Silvia Karasová

Hladké nohy a podpazušie sú dnes u žien viac než bežnou záležitosťou. Väčšina z nás to vníma ako prirodzenú súčasť starostlivosti o svoje telo. V sprche automaticky siahame každý druhý až tretí deň po žiletke a aj keď je to miestami otravné, chĺpky jednoducho musia ísť preč. Ak už máme ale holenia „po krk“, na výber máme stále kvantum možností epilácie. Stačí sa len odhodlať a vybrať si tú svoju.

My vám dnes ponúkame informácie o depilácii voskom, ktorá naozaj nie je len pre masochistky. Na trochu bolesti, ktorá je mimochodom menšia než pri holení epilátorom, sa dá zvyknúť a efekt je so žiletkou neporovnateľný.

V prvom rade sa prestaňte báť. Trochu bolesti – aj to takej tej jemnej podobné krátkemu štípaniu, vám určite neublíži. Nech vám odvahu dodáva fakt, že vosk je absolútne neškodný, a teda je vhodný pre všetky vekové kategórie, bez výnimky.

Čo by ste mali vedieť o depilácii voskom?

Zdroj: Shutterstock®

S voskom začnite ale až vtedy, keď vám chĺpky trochu podrastú. Na krátke a zhrubnuté pôsobiť nebude. Depilácia voskom je ideálna na nohy, ale pokojne aj podpazušie. V tom druhom prípade radšej pár hodín (dve až tri) pred aplikáciou vosku nepoužívajte antiperspirant, aby pokožka nebola priveľmi podráždená.

Odporúčame prečítať: Ako sa zbaviť chĺpkov na tvári?

Čo by ste mali vedieť o depilácii voskom?

Zdroj: Shutterstock®

Ako na to? Návod nájdete samozrejme na škatuľke, v skratke je to veľmi jednoduché. Pokožka by mala byť suchá (žiadne krémy, ani voda), depilačný pásik v rukách zohrejete, priložíte na miesto, ktoré chcete depilovať a prudko strhnete. Krátke au za to stojí, ďalšia depilácia by mala byť v závislosti od kvality vašich chĺpkov potrebné až o dva až štyri týždne. Keď budete depiláciu voskom praktizovať pravidelne, pokožka si na „bolesť“ zvykne a aj tento druh epilovania sa pre vás časom stane podobnou rutinou ako žiletka. S tým rozdielom, že ju nebudete musieť vykonávať tak často.

Čo by ste mali vedieť o depilácii voskom?

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Štíhla vďaka chôdzi

Ak vám nevyhovujú depilačné pásiky, môžete vyskúšať aj cukrovú pastu. Tá patrí k omnoho šetrnejším metódam, a teda aj menej bolí. Je vhodná na nohy, ruky, ale tiež oblasť bikín, podpazušia, intímnych častí, aj tváre. Vyskúšať ju môžete v kozmetickcýh salónoch, ale aj v pohodlí domova. 

Čo by ste mali vedieť o depilácii voskom?

Zdroj: Shutterstock®

Starostlivosť PO depilácii voskom. Keďže pokožka je podráždenejšia, vyhnite sa peeligu, aspoň na 48 hodín. Najlepšie je depilovať svoje telo večer, nech si počas noci môže oddýchnuť a upokojiť sa. Na druhý deň ráno, potom môžete použiť aj deodorant, v ten večer však radšej nie.

Čo by ste mali vedieť o depilácii voskom?

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Trendy v svadobnom líčení

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Mária Sedláková 23.11.14 13:44

MS
karma
73.00

depiláciu voskom som už zažila a nebolo to až také strašné a bolo super že efekt hladkých nôh bol oveľa dlhší ako pri holení sa klasickou žiletkou

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 05.02.15 14:45

MR
karma
-1.00

ešte som neskúšala.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní