Najčastejšie problémy s pokožkou: Vieš, čo ti zaručene pomôže?

Najčastejšie problémy s pokožkou: Vieš, čo ti zaručene pomôže?

Problémy s pokožkou nepredstavujú len problémy s pokožkou, pretože častokrát ovplyvňujú aj emocionálne zdravie človeka. Práve preto mnohí z nás skúšajú rôzne babské triky, krémy, séra, masky a iné spôsoby, prostredníctvom ktorých sa ich snažíme dostať pod kontrolu.

Obrovský červený pupienok na tvári, tmavé škvrny, menej pevnosti, prehlbujúce sa vrásky, predčasné starnutie pleti – to všetko je výsledkom aj našej stravy. Veď napríklad pokožka sa vysúša vtedy, keď nejeme dostatočné množstvo zdravých tukov. Také vrásky môžu vznikať v dôsledku nadmerného pôsobenia slnečného žiarenia a podobne. No viete, čo majú všetky tieto kožné problémy spoločné?

Spoločným je ich riešenie. Existuje totiž niečo, čo pomáha dostať všetky kožné problémy pod kontrolu – od akné, cez ekzém, až po jemné línie a prehlbujúce sa vrásky na tvári. Viete, čo je tým spoločným menovateľom a riešiteľom všetkých týchto problémov?

Pozri aj: Kolagénové doplnky: Čo o nich musíš vedieť, kým ich užiješ?

kolagén a vrásky

Zdroj: Shutterstock®

Prírodný zázrak, ktorý pomáha dostať všetky problémy pod kontrolu

Znepokojujú vás jemné línie, akné, čierne bodky, pigmentové škvrny,... a hľadáte prirodzené riešenie? Tak tým riešením pre vás je kolagén!

Ak by ste mohli užívať len jednu jedinú živinu pre potreby vašej pokožky, tak rozhodne stavte na kolagén. Kolagén je totiž naším esom v rukáve, ktoré dokáže urobiť zázraky na pokožke, pretože práve jemu môžeme vďačiť za vláčnu a mladistvo vyzerajúcu pleť.

Kolagén je vláknitý proteín, ktorý sa nachádza v našich kostiach, kĺboch a zároveň môžeme povedať, že tvorí štrukturálnu zložku pokožky. Práve preto, ak postupne dochádza k jeho vytrácaniu z organizmu (v dôsledku starnutia), je potrebné ho telu dopĺňať prirodzeným spôsobom. 

kolagénový prášok

Zdroj: Shutterstock®

Ako si vybrať najlepší kolagén?

Existuje mnoho typov produktov s obsahom kolagénu, z ktorých si môžete vybrať, no v skutočnosti je výber o niečo náročnejší, než si myslíte. Rôzne pilulky, séra a elixíry, ktoré telu údajne dopĺňajú kolagén, no v skutočnosti produkciu kolagénu nijako nezvyšujú a neovplyvňujú.

V tomto prípade sa teda môžete rozhodovať medzi 3 základnými a to je hovädzí, bravčový a rybí kolagén. Zatiaľ, čo prvé 2 nepatria medzi najbezpečnejšie, rybí kolagén je dostupnejší a hlavne najpodobnejší tomu ľudskému, vďaka čomu je ideálnym kolagénom pre každého človeka. V jednoduchosti povedané, rybí kolagén je biologicky dostupnejší, pretože má rovnakú štruktúru ako ľudský kolagén, vďaka čomu ho ľudské telo dokáže ľahšie vstrebať a distribuovať do tých častí tela, v ktorých je v danej chvíli potrebný. 

Existujú 3 hlavné typy kolagénu: typ I, II a III, no v ľudskom tele je v hojnom množstve zastúpený primárne kolagén typu I, ktorý je obsiahnutý v pokožke, svaloch, šľachách, kostiach a zuboch. Medzi jeho hlavné prínosy môžeme zahrnúť minimalizáciu jemných línií a vrások, zlepšenie elasticity pokožky a zvýšenie hydratácie pokožky.

Inca Collagen a jeho účinky

Zdroj: Shutterstock®

Ako vplýva kolagén na pokožku?

Kolagén sa v poslednej dobe stal módnym hitom, preto je pravdepodobné, že ste natrafili na kolagén v najrôznejšej forme. Avšak, ideálnou formou je kolagénový nápoj a jeho orálne užívanie, pretože takto dodáva živiny organizmu zvnútra, čím je najlepším pre budovanie a posilňovanie pokožky. Keď sa užíva perorálne, kolagén zvyšuje prirodzenú produkciu kolagénu tela späť na mladistvú úroveň. Ako vám teda kolagén pomôže?

  • Kolagén a vrásky – kolagén je už niekoľko rokov súčasťou kozmetického priemyslu, vďaka svojim preukázateľným schopnostiam, ktoré pomáhajú vyhladzovať jemné línie a vrásky. Ak by sme sa pozreli na dôvod, tak odpoveďou by nám mohla byť elasticita. Výskumom totiž bolo preukázané, že kolagén zlepšuje elasticitu pleti a zároveň posilňuje jej pevnosť a plnosť. Takáto nabudená a spevnená pokožka dokáže čeliť každodenným stresorom, čím vyzerá zdravo a sviežo.
  • Kolagén a akné – kolagén má schopnosť hojiť rany. Preto je nevyhnutnou zložkou, ktorá pôsobí ako superhrdina pri aknóznej pleti. Suma sumárum, kolagén vám dokáže pomôcť s upchatými pórmi a pupienkami.  Pýtate sa, ako niečo také „obyčajné“ ako hydrolyzovaný kolagén dokáže dostať akné pod kontrolu? Tak v tom prípade musíte vedieť, že kolagén obsahuje aminokyseliny, ktoré majú protizápalové účinky, čím je pre ne minimalizácia akné úplnou hračkou.
  • Kolagén a suchá pokožka – aj vy ešte stále bojujete so suchou pokožkou? Tak v tom prípade stavte na Bio-Aktívny kolagén (živý). Štúdie totiž preukázali, že už po 8 týždňoch užívania kolagénu dochádza k výraznému zvýšeniu hydratácie pokožky a tým aj k minimalizovaniu vrások, ktoré sa najčastejšie objavujú na suchej pokožke.

Zaujme ťa: Tajomstvo krásy: Krehké a lámavé nechty zachrániš vďaka tomuto!

Inca Collagen

Zdroj: Shutterstock®

Kolagén však dokáže oveľa, oveľa viac! Ak vás už dlhé roky trápi ekzém, tak aj v tomto prípade siahnite po kolagéne, ktorý prispieva k obnove pokožky a tým prispieva aj k zmierneniu ekzému. Dokonca je nápomocný aj pri celulitíde, pigmentových škvrnách či popraskaných perách. Tak čo? Idete s nami do boja s problémami pokožky, prostredníctvom hydrolyzovaného kolagénu, akým je Inca Collagen?

Odporúčame: Zdravé a krásne vlasy len vďaka tomuto? Sem s tým!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 26.10.18 05:45

ĽŠ
karma
100.00

Výborný článok!

  • -1
Odpovedať

Zuzana Szocsova 29.11.18 20:58

ZS
karma
100.00

kolagen uzivam a uz sa neviem dockat vysledkov :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní