Prečo zaradiť MACA prášok (peruánsky ženšen) do jedálnička?

Prečo zaradiť MACA prášok (peruánsky ženšen) do jedálnička?

Maca je koreňová zelenina, ktorá pochádza z Peruánskych Ánd, preto dostala familiárny názov peruánsky ženšen. Je to zelenina, ktorá rastie pod zemou a svojím tvarom sa podobá na repu. V potravinárstve je koreň z tejto zeleniny využívaný už dlho. Avšak v dnešnej dobe je možné macu nájsť v rôznej podobe – tablety, prášok, extrakt.

Je vhodná aj na uskladnenie, avšak v takom prípade je po dlhšej dobe tvrdá, a preto sa ťažšie hryzie. 

Maca sa radí medzi adaptogény, pretože vďaka svojím účinkom pomáha telu sa efektívnejšie prispôsobiť stresu spôsobenému mentálnym napätím, zlými životnými návykmi, chorobami, infekciami a podobne. Okrem toho má maca ďalšie účinky na ľudský organizmus. 

Odporúčame prečítať: Ako zariadiť spálňu? Poradíme vám!

Prečo zaradiť MACA prášok (peruánsky ženšen) do jedálnička?

Zdroj: Shutterstock®

1. Zlepšuje plodnosť

Ak sa snažíte s partnerom o bábätko a trvá to dlhšie, než ste si mysleli, tak zbystrite pozornosť. Maca prášok by vám mohol prispieť k zvýšeniu plodnosti. Má pozitívny vplyv na tvorbu kvalitných spermií, zvyšuje libido, stimuluje sexuálnu aktivitu človeka. Upravuje nepravidelnú menštruáciu a reguluje hormonálnu rovnosť. Vďaka tomu pomáha pri neplodnosti u žien a rovnako aj u mužov.

2. Prášok pre pokožku

Maca obsahuje množstvo živín, ktoré sú prospešné pre pokožku, a preto jeho pravidelná konzumácia môže pomôcť zlepšiť stav vašej pleti tým, že vám pomôže zabojovať s bežnými kožnými problémami. Vďaka tomu mnoho kozmetických spoločností využíva macu ako prísadu vo svojich výrobkoch určených pre starostlivosť o pleť. 

Odporúčame prečítať: Vianoce bez stresu? Aj vy ich môžete mať

Prečo zaradiť MACA prášok (peruánsky ženšen) do jedálnička?

Zdroj: Shutterstock®

3. Zdroj vitamínov a aminokyselín

Tento prášok je možné použiť ako doplnok stravy, pretože je bohatý na vápnik, zinok, železo, horčík, fosfor, vitamíny B, C a E. Je tiež skvelou zásobou aminokyselín, esenciálnych aminokyselín, ktoré telo potrebuje pre správne fungovanie.

4. Zlepšuje koncentráciu

Prášok z peruánskeho ženšenu má regulačné vlastnosti a bolo preukázané, že môže prispieť k zlepšeniu koncentrácie a pamäti. Ľudia, ktorí tento prášok užívajú tvrdia, že sú schopní lepšie sa sústrediť na prácu a zadané úlohy splniť rýchlejšie. To môže čiastočne prispieť k zlepšeniu nálady. 

Odporúčame prečítať: Keď sa vianočných reklám zhostia svetoví režiséri

Prečo zaradiť MACA prášok (peruánsky ženšen) do jedálnička?

Zdroj: Shutterstock®

5. Prírodné afrodiziakum

Maca je už po stáročia používaná ako prírodné afrodiziakum. Vedci tento fakt potvrdili v štúdii, v ktorej zistili, že maca môže byť schopná zvýšiť sexuálne libido u žien, a to zvýšením hladiny serotonínu v tele (hormónu šťastia) vďaka čomu sa cítia viac uvoľnené a v pohode. 

Odporúčame prečítať: Vianočné darčeky, ktoré vyrobíte doma


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 13.12.16 23:33

SK
karma
113.00

už dlhšie rozmýšľam nad týmto Maca práškom...

  • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 15.12.16 11:12

IM
karma
100.00

pohuvažujeme o tom

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 21.12.16 00:10

MZ
karma
-1.00

Ja som ju užívala dlhší čas v podobe tabletiek.. Neviem, či boli tie účinky až také wau

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní