Starostlivosť o očné okolie

Starostlivosť o očné okolie
  • 25.06.2012
  • Ingrid Maderičová

Oči patria medzi prvé, čo si na nás druhí všimnú. Dokážu odhaliť náš vek, ale aj našu únavu, chorobu. Práve tu vznikajú prvé vrásky ale aj kruhy pod očami a opuchy, ktoré nevyzerajú vábne. Viete ako sa správne starať o svoje oči aj okolitú pokožku?

Pokožka okolo očí je veľmi jemná a citlivá, rokmi stráca vlhkosť a elasticitu. Únava, stres ale predovšetkým nikotín, slnko a časté prižmurovanie očí ju ničia najviac. Pozrite sa spolu s nami ako sa správne starať o očné okolie!

Ako sa starať o pokožku očného okolia

V prvom rade treba pokožku každý večer očistiť. Ak neodstránime očný mejkap, škodíme tak pokožke. Jemnými krúživými pohybmi odstránime mejkap vhodným odličovacím prostriedkom. Pohyby smerujú zvnútra očného okolia smerom von k spánkom, pokožku zásadne nenaťahujte. 

Ako na opuchy pod očami ? Zhromažďovanie vody pod okom svedčí v prvom rade o zlej životospráve. Vylúčte kofeín, alkohol a soľ a dodržiavajte pitný režim, aspoň 2 litre vody denne. Pomôcť si môžete aj obkladmi zo studených vrecúšok čierneho čaju, jemným poklopávaním spodného viečka ale aj studenými lyžičkami, ktoré dajte pred použitím na chvíľu do chladničky alebo lepšie do mrazničky.

ako mať pekné oči

Zdroj: Shutterstock®

Kruhy pod očami

Unavené oči ako aj kruhy pod očami potrebujú špeciálny osviežujúci krém alebo gél. Jemne ho vklepte do pokožky končekmi prstov. Pre optické prekrytie použite korektor. Na modré kruhy sú ideálne žlto-oranžové odtiene krycieho mejkapu.

Od kedy začať so starostlivosťou o očné okolie? Nato nám najlepšie odpovie zrkadlo. Hneď ako zbadáte prvé zmeny v očnom okolí, začnite s pravidelnou starostlivosťou. Najneskôr od 30. roku života. Najlepšie každé ráno a večer, aby sme spomalili starnutie pokožky v okolí očí, stratu elasticity a vlhkosti a predišli k vzniku vrások a iných poškodení očného okolia.

Odpadneš: Ako na jemné a hebké ruky? Vyskúšaj tieto tipy!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Lucia Pavlovová 24.03.13 19:34

LP
karma
-1.00

na moje kruhy pod očami by trebalo niečo super špeci... :D

  • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 04.06.13 09:34

BS
karma
100.00

Mám tiež problémy s opuchmi, snažím sa tento problém riešiť overenými spôsobmi, ako je uvedené v článku.

  • 0
Odpovedať

Veronika Kulanová 01.07.13 20:53

VK
karma
-1.00

poucne velmi

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 30.10.14 16:04

MR
karma
-1.00

ja už občas použijem očný krém- ako prevenciu :)

  • 0
Odpovedať

Tamara Herb 30.09.17 19:06

TH
karma
-1.00

mne so starostlivostou o moje oci a ich okolie pomaha kozia kozmetika vivapharm z vivaca a nemala som este nic lepsie co by tak jemne posobilo na pokozku, hydratovalo a nedrazdilo

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 01.05.20 04:58

KS
karma
133.00

Niekde som čítala, že na vrásky v okolí očí najlepšie pomáha obyčajná vazelína :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní