Zisti, čo znamená akné na brade či čele: Čo sa snaží telo povedať?

Zisti, čo znamená akné na brade či čele: Čo sa snaží telo povedať?

Opäť ste vstali a v zrkadle na vás čakalo nemilé prekvapenie v podobe novej vyrážky. Tento scenár nie je u nás žien ničím výnimočným, práve naopak. Akné na tvári však často neprikladáme taký význam, ako by sme mali. Podľa dermatológov väčšinou nevzniká náhodou a snaží sa nám niečo naznačiť. Chcete vedieť, čo znamená akné na jednotlivých častiach tváre? Čítajte ďalej!

Okolie úst, brada či krk

Akné v okolí vašich úst sa môže vytvárať z pozostatkov jedál, a to najmä z kyslých pokrmov (napríklad z citrusov) alebo z mastných jedál (napríklad z rôznych vyprážaných chodov). Podstatné je, že tieto jedlá môžu spôsobiť buď vnútorný zápal, alebo vonkajšie upchatie pórov. V oboch prípadoch to skončí rovnako a vy máte nepríjemne vyhádzané okolie úst. Vyrážky na brade, krku a pozdĺž sánky zase u žien naznačujú príchod menštruácie. Súvisí to s tvorbou nadmerného množstva olejov, ktoré upchávajú póry, čo vyústi do tvorby nepekného akné.

Inšpiruj sa: Aký mejkap na mastnú pleť? Nechaj si poradiť od profíkov!

akné na nose

Zdroj: Shutterstock®

Nos, čelo a líca

Nos a čelo spolu tvoria takzvanú T-zónu, na ktorej sa ľudia najčastejšie potia a tiež sa im v týchto miestach vyhadzujú vyrážky. Podľa odborníkov za akné na nose a čele môže stres. Ten podporuje tvorbu olejov vďaka uvoľňovaniu hormónu adrenalínu, z čoho vznikajú upchaté póry.

Na lícach sa akné vyskytuje väčšinou pre nedostatočné hygienické návyky. Často sa nám na tieto miesta dostávajú nečistoty prostredníctvom smartfónov alebo špinavých rúk. Dbajte preto na umývanie rúk vždy, keď prídete z vonkajšieho prostredia a hygienu doprajte aj smartfónu, ktorý môžete čistiť pomocou antibakteriálnych obrúskov.

Zaujme ťa: Toto sú príčiny vzniku stareckých škvŕn. No ako ich odstrániť?

akné pri vlasoch

Zdroj: Shutterstock®

Akné popri línii vlasov

Posledným miestom, kde sa často vyskytujú vyrážky na tvári je línia vlasov. Odborníci zdvíhajú varovný prst, pričom tvrdia, že toto akné si privolávame sami, keď používame priveľa mastných produktov na vlasy, napríklad tie, ktoré sľubujú hydratáciu vlasov prípadne lesk. Obsahujú veľa olejov, ktoré opäť upchávajú póry. Aj v prípade, že tieto produkty pravidelne používate, vyhýbajte sa pokožke v bezprostrednej blízkosti vašich vlasov. V opačnom prípade budete musieť bojovať s neestetickým a často bolestivým akné.

Vyskúšaj: Recept: Tvarohovo-jablkové knedle, ktoré chutia ako od babičky!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Mária Maxianová 14.04.19 19:23

MM
karma
100.00

už dávnejšie som zaregistrovala, že akné na určitých miestach majú súvis s problémami určitých orgánov v tele

  • 1
Odpovedať

Jana Komadová 16.04.19 21:46

JK
karma
100.00

Mám 52 rokov a naštastie tento problém nemám

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní