Ako si urobiť poriadok v mejkape? Nasleduj tieto jednoduché kroky!

Ako si urobiť poriadok v mejkape? Nasleduj tieto jednoduché kroky!

Ženská zbierka mejkapu vie byť pre mužov poriadnou záhadou. Niekedy však vie byť záhadou aj pre ženu samú. Len my ženy totiž dobre vieme, že do mejkapovej zbierky pribúda čosi nové doslova každú chvíľku a len my ženy ani netušíme, čo všetko naša kolekcia farbičiek vlastne obsahuje. Je to prirodzené, pretože časom sa nám nazbiera toľko rúžov, očných tieňov a štetcov, že nevieme čo s nimi. V tej chvíli máme namiesto prehľadnej mejkapovej kabelky jeden veľký farebný bordel. Ako si urobiť poriadok v mejkape tak, aby v ňom bol prehľad?

Zaujme ťa aj: Návod na dokonalé červené pery: Poradíme ti, čo je najdôležitejšie

neporiadok v mejkape

Zdroj: Shutterstock®

Padnú aj obete ​

Tento bod sa možno nebude páčiť všetkým dámam, ktoré zvyknú všetko odkladať na neskôr s tým, že sa to možno ešte zíde. V mejkapovom svete sa však tento prístup vyznávať neodporúča. Dôvod je naozaj jednoduchý. Aj mejkap má svoj dátum spotreby a to, čo dlhšiu dobu nepoužijete, už zrejme z časového hľadiska doslúžilo.

Pravidelné vyhadzovanie kozmetiky je teda na mieste v prípade, že je po záruke alebo jednoducho, ak vám jej odtieň, konzistencia či iná vlastnosť nesadla. Navyše v akomkoľvek kréme, krycom kréme, korektore či riasenke sa môžu zhromažďovať škodlivé baktérie, spôsobujúce akné alebo horšie - zápaly očí a podobne. Sledujte obaly kozmetiky, na ktorých nájdete počet mesiacov, do ktorých je produkt nutné spotrebovať po jeho otvorení!

ako upratať mejkap

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

Dôležitá je viditeľnosť ​

Profesionálni mejkap artisti vedia, o čom hovoria, keď tvrdia, že najdôležitejšia a kľúčová je prehľadnosť alebo lepšie povedané priehľadnosť krabíc a úložných priestorov, v ktorých mejkap skladujete. Ak ho máte poschovávaný, môže sa ľahko stať, že zabudnete, že niečo máte a prestanete to používať alebo si rovno skočíte do obchodu kúpiť náhradu. Navyše sa s viditeľnými farbičkami namaľujete efektívnejšie a dokonca aj kreatívnejšie, keďže máte pred očami celý materiál, s ktorým môžete pracovať.

Náš tip! Namiesto priehľadných plastových krabíc môžete použiť aj praktickú magnetickú tabuľu a zavesiť si ju na stenu vedľa zrkadla. Potom už len na zadnú stranu mejkapu pripevnite magnetické nálepky a aplikujte mejkap na tabuľu. Všetko budete mať pekne na očiach. Na tabuli vám budú držať aj pomôcky, ako napríklad pinzeta či manikúrové nožničky.

prehľadné usporiadanie mejkapu

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

Štetce pekne pokope ​

Ďalšou samostatnou kategóriou v skladovaní mejkapu je skladovanie nástrojov, ako sú štetce. Tie je najvýhodnejšie držať pekne pokope v malom poháriku alebo v prázdnej plechovke, ktorú si môžete dizajnovo prefarbiť, oblepiť alebo skrášliť po svojom. Skvelým držiakom na štetce, ale aj ceruzky na oči či kontúrovacie ceruzky sú aj vypálené sviečky, po ktorých zostali krásne nádobky.

Náš tip! Ak ste sa rozhodli zrecyklovať obal od sviečky, nezabudnite ho poriadne vyčistiť od prebytočného vosku na spodu. Pomôže tomu niekoľkohodinový pobyt v mrazničke. Potom pôjde odstraňovanie vosku hravo.

Využite, čo máte doma ​

Mejkap môže byť v neposlednom rade aj pekná ozdôbka, minimálne vášho beauty kútika. Na to však nemusíte kupovať drahé výrobky, určené na mejkap, ale môžete použiť to, čo máte. Napríklad držiak na papiere je skvelým organizérom paletiek očných tieňov či púdrov, servírovacia misa na koláčiky po babke postačí ako útočisko pre drobnosti, akými sú lícenky, korektory a kúsky, ktoré nemáte kam dať. Vložte do upratovania mejkapu svoju dušu a kreativitu, rozhodne sa vám to vyplatí.

- Anketa

MÁTE VO SVOJOM MEJKAPE PORIADOK?

Odpovedalo 16 ľudí  

Poriadok je základ, takže áno.
38%
Občas áno, ale občas aj nie.
38%
Snažím sa, no nejde mi to.
25%
Nie, na poriadku mi nezáleží.
0%

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Lucia Šeptáková 24.09.18 06:01

karma
107.00

Tak to je dobrý článok,potrebovala by som veru urobiť prehľad..

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 24.09.18 08:00

ĽŠ
karma
100.00

Výborné rady!

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 24.09.18 20:25

JK
karma
100.00

Mám poriadok a prehlad

 • 0
Odpovedať

Marika Michálková 24.09.18 22:26

MM
karma
107.00

Mám poriadok. Nechala som si iba to čo naozaj používam

 • 0
Odpovedať

Soňa Vaňková 05.11.18 12:17

SV
karma
-1.00

no asi by som si mala urobit poriadok. uz veru anineviem kde co mam

 • 0
Odpovedať

Patrícia Paškanová 07.11.18 23:20

PP
karma
91.00

Super článok, poriadok musí byť ;)

 • 0
Odpovedať

Marta Hollá 27.11.18 20:07

MH
karma
91.00

Asi pred týždňom som robila poriadky aj ja a poviem Vám - bolo na čase.

 • 0
Odpovedať

Lenka Oščatková 05.12.18 20:47

LO
karma
-1.00

Mať vo veciach poriadok je pre mňa nesmierne dôležité. Vyrábam si vlastné krabičky do ktorých štetce, očné linky, makeup, rúže a laky na nechty uložím a vyzerá to perfektne. :)

 • 0
Odpovedať

Nikoleta Sághyová 25.02.19 17:04

NS
karma
-1.00

poriadok u mna ulahcuje hladanie.kozmetiku mam v mensich boxoch,ceruzky a stetce v ozdobenych flasiach od zavaranin a to co aktualne pouzivam v ratanovom kosiku.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní